نوشتن کپشن تاثیرگذار در اینستاگرام

نوشتن کپشن تاثیرگذار در اینستاگرام

اینستاگرام در حال حاضر یکی از تاثیرگذارترین شبکه های اجتماعی در زمینه اطلاع رسانی، کسب و کار و تبلیغات می باشد. بخاطر ویژگی های این برنامه اجتماعی مانند سهولت کار  و گستردگی اینستاگرام جایگاه بسیار مناسبی در بین رسانه های مختلف اجتماعی و افراد جامعه کسب نموده است. یکی از روش های تاثیرگذار تبلیغاتی در اینستاگرام گذاشتن کپشن می باشد. در نوشته پیش رو به نوشتن کپشن تاثیرگذار در اینستاگرام پرداخته و در این مورد توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

 

همچنین بخوانید:

خدمات تلگرام

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

رسانه اجتماعی اینستاگرام

همانگونه که گفتیم یکی از شبکه های اجتماعی پر مخاطب خدمات اینستاگرام می باشد.

این اپلیکیشن برمبنای همرسانی تصویر و ویدیو بنا نهاده شده است. بدین معنی که اگر قصد ارسال پیام یا ارتباط با دیگر افراد را از طریق این رسانه دارید بایستی پیام شما به همراه عکس یا فیلم ارسال گردد.

این ویژگی و کار آسان با اینستاگرام باعث گردیده تا در عرصه های مختلف مخاطبان زیادی را به خود جذب نماید. خصوصا در زمینه تجارت و تبلیغات.

شما دارای هر شغلی هر چقدر کوچک باشید و یا قصد راه اندازی پیج تبلیغاتی را دارید می توانید بر روی خدمات اینستاگرام به عنوان یک اپلیکیشن موفق حساب کنید. نوشتن کپشن تاثیرگذار در اینستاگرام نیز به موفقیت شما کمک می کند.

کپشن اینستاگرام چیست؟

وقتی پستی را در اینستاگرام می گذاریم در زیر آن توضیحاتی را در ارتباط با آن پست به اشتراک می گذاریم. به این توضیحات در اصطلاح کپشن اینستاگرام می گویند.

کپشن اینستاگرام شامل‌ ایموجی، متن، هشتگ و منشن می باشد که هر کدام مورد استفاده خاص خود را دارد.

چگونگی نوشتن کپشن تاثیرگذار در اینستاگرام

برای نوشتن کپشن در اینستاگرام بایستی مراحل و اقدامات زیر را انجام دهیم:

اولین گام این که بایستی مخاطب مورد نظر خود را شناسایی کنیم. بدین معنی که اطلاع کافی از مخاطبی که قرار است توضیحات را برای وی درج کنیم شناخته و برمبنای نیاز او مطلب را بارگذاری کنیم. در این مورد ارتباط با فالوور و شناخت خواست و میل او مهم می باشد

انجام تحقیق برای نوشتن کپشن تاثیرگذار در اینستاگرام

بدین معنی که بایستی بدانید که مخاطب شما هدفش از دنبال کردن پیج شماچیست؟ چه انگیره و چالشی دارد؟ حتی نقطه ضعف و قدرت او را بشناسید و برمبنای آن به گونه ای برنامه ریزی و کپشن گذاری کنید که لطمه ای به او وارد ننموده و جذب خود کنید.

انجام تحقیق برای نوشتن کپشن تاثیرگذار در اینستاگرام

در کپشن گذاری مطلب را طوفانی و پرهیجان شروع کنید و جذابیت متن را سرلوحه کار خود قرار دهید. جذابیت در نوشتن متن خصوصا چند خط اول بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

دقت در انتخاب یک متن خوب و قوی

سعی کنید متنی را تهیه کنید که قوی و تاثیرگذار باشد. در کپشن گذاری عجله نکنید و نسبت به متن دقت نموده و بهتر است سطح به سطح تحلیلی داشته باشید خودتان را در نظر بگیرید ببینید این متن نظر تان را جلب می کند یا خیر‌

فالوور یا مخاطب خود را ترغیب به همکاری کنید

بدین معنی که در کپشن خود در ارتباط با موضوع از مخاطب خود بخواهید تا نظر خود را اعلام کند این امر باعث می گردد که مخاطب توجه بیشتری نشان داده و حتی در برخی موارد نیز خود را مقید بداند.

حجم متن در کپشن

نوشتن کپشن تاثیرگذار در اینستاگرام به حجم هم بستگی دارد. معمولا کاربرهای اینستاگرام کپشن ها را سریع می خوانند و از آن عبور می کنند. اگر متنی که شما در زیر پست بگذارید طولانی باشد ممکن است مخاطب شما حوصله مطالعه و دنبال کردن آنرا نداشته باشد. اگر می خواهید کپشن شما موثرتر واقع گردد بهتر است آنرا خلاصه و شیوا بنویسید.

استفاده به موقع از هشتگ

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از یک هشتگ در کپشن اینستاگرام باعث می گردد پست های شما تا حدود 15 درصد بیشتر دیده شوند. البته در صورتی که استفاده از هشتگ هدفمند و به موقع باشد. بنابراین سعی کنید این مسئله هم مرتبط با موضوع باشد و هم به موقع.

منشن کردن مخاطب و نوشتن کپشن تاثیرگذار در اینستاگرام

منشن(اشاره کردن) مخاطب در کپشن می تواند در تعامل و همراهی آنان با شما مؤثر واقع گردد‌. اگر در پست اینستاگرامی خود از مخاطبی صحبت کرده و یا آنرا معرفی می کنید حتما از علامت(@) استفاده کنید. او را مستقیم مخاطب خود قرار دهید.

مرتب و خوانا نوشتن متن کپشن

علاوه بر دقت در خلاصه نویسی متن بهتر است از لحاظ املایی نیز سعی کنید دچار غلط نشده و متن خود را مرتب و خوانا بنویسد. به جمله بندی ها دقت کنید تا مخاطب را تحت تاثیر عمیق تر خود قرار دهید.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی نوشتن کپشن تاثیرگذار در اینستاگرام پرداختیم. نوشتن یک متن مختصر، مفید و با رعایت اصول ادبیاتی مؤثر ترین روش برای جذب مخاطب و در میان گذاشتن خواسته و پیام خود می باشد. در این خصوص می توان از تجربه دیگران در این مورد استفاده کرد.  تحقیق و مطالعات از طریق اینترنت نیز می تواند کمک شایانی کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *