تبلیغات اینترنتی تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی چیست؟

تبلیغات محیطی، تبلیغاتی است که از طریق بیلبوردها، تابلوها و دیگر انواع رسانه های تصویری به مخاطبان در فضای باز نمایش داده می شود.

در دوره ای که همه همیشه آنلاین هستند، تبلیغات محیطی گاهی اوقات توسط بازاریابانی که به دنبال راه های کارآمد برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود هستند، به عنوان راه حل دوم در نظر گرفته می شود. اما در واقع این تصور، به ویژه با توجه به اینکه شرکت های بزرگ فناوری برخی از بزرگترین خریداران تبلیغات در فضای باز هستند، نادرست است.

با کمک این راهنمای مفید، شما آماده خواهید بود که از تبلیغات در فضای باز تا حد امکان به نفع خود استفاده کنید.

 

چرا تبلیغات محیطی موثر است؟

“آیفون شات” یک کمپین تبلیغاتی طولانی مدت است که بهترین عکس های عکاسان آماتور را که از گوشی آیفون خود به عنوان دوربین استفاده می کنند، به نمایش می گذارد. مطمئنا دلیل خوبی وجود دارد که اپل، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری در جهان، از تبلیغات محیطی به طور مداوم استفاده کرده است: چون واقعاً خوب جواب می دهد.

آمارها خودشان گویای مطلب هستند. در یک نظرسنجی که در سال 2021 انجام شد، 41 درصد از پاسخ دهندگان ادعا کردند که بیشتر از گذشته به تبلیغات در فضای باز  اهمیت می دهند و این آمار در شهرها به 55 درصد رسیده است. بیش از 80 درصد از پاسخ دهندگان ادعا کردند که هنگام رانندگی به تبلیغات روی بیلوردها توجه می کنند.

 

جالبتر اینکه، بسیاری از پاسخ دهندگان بیان کردند که تبلیغات بر آنها تأثیر مثبت گذاشته است. در میان شهر نشینان، حدود 34٪ گفتند که  تبلیغات محیطی بر تصمیم خرید [آنها] تاثیر گذاشته و حدود 33 درصد گفتند که به لطف تبلیغات در فضای باز با نام تجاری جدیدی آشنا شده اند.

 

چرا تبلیغات محیطی موثر است؟

تبلیغات در فضای باز مانند تبلیغات دیجیتالی نیستند، زیرا ما به خودمان آموزش داده ایم که به دلیل تأثیر منفی آنها بر تجربه آنلاین مان، آنها را نادیده بگیریم. در عوض تبلیغات در فضای باز، یکی از ویژگی‌های دنیای اطراف ما است و تبلیغات خوب در فضای باز جذابیت بصری دارند. این جذابیت به آنها کمک می کند از محیط اطراف خود متمایز شوند و به نحوی کنجکاوی ما را تحریک می کنند. تبلیغات آنلاین معمولاً چنین تاثیری روی ما ندارند.

هم گوگل و هم فیسبوک که صاحب بزرگترین پلتفرم های تبلیغات دیجیتال در جهان هستند، از تبلیغات محیطی نیز استفاده گسترده ای می کنند.

 

انواع تبلیغات محیطی (OOH) out of door ads

یکی از نکات مثبت در مورد تبلیغات در فضای باز، تنوع زیاد آن است. از تراکت های کوچک گرفته تا دیجیتال ساینیج ها که می توانند به اندازه سه برابر یک زمین فوتبال معمولی باشند، تبلیغات در فضای باز، مجموعه‌ای باورنکردنی از فرصت‌ها برای ارتباط با مخاطبان را بوجود می آورد.

 

فرمت های سنتی تبلیغات محیطی

اکثر فرمت های سنتی out of door ads چندین دهه است که وجود دارند. آنها شامل تصاویر ثابتی هستند که برای مدت طولانی در یک مکان واحد قرار می گیرند و به ابزارهای عالی برای انتقال پیام های تبلیغاتی نظر گرفته می شوند.

برخی از انواع اصلی فرمت های سنتی تبلیغات محیطی عبارتند از:

 

بیلبورد ها

بیلبورد ها احتمالاً اولین فرمت تبلیغاتی است که وقتی به OOH فکر می کنید به ذهنتان می رسد. تابلوهایی با فرمت بزرگ که به سختی می توان آن‌ها را نادیده گرفت، معمولاً تابلوها را در کنار جاده در خارج از شهر مشاهده می کنید این تابلوها به نحوی نصب می شوند که چشم هر راننده ای را که از جاده عبور می‌کند، به خود جلب می‌کنند.

 

پوسترها

پوسترهای تبلیغاتی دقیقاً شبیه پوسترهایی نیستند که ممکن است در زمان بلوغ روی در و دیوار اتاق خود آویزان می کنید. این نوع تبلیغات محیطی  نسبتاً بزرگ که به نام تبلیغات بنری معروف شده اند معمولاً در امتداد جاده‌های داخل شهرها نصب می شوند و توجه رانندگان و عابران پیاده را به طور یکسان جلب می کنند.

 

تابلوهای تبلیغاتی

تابلوهای تبلیغاتی به انواع مختلفی از تبلیغات محیطی گفته می شود که در مکان های عمومی نصب می شود. این تابلوها در ایستگاه های مترو، ایستگاه اتوبوس، کنار خیابان، پمپ بنزین ها و غیره، دیده می شود.

 

تابلو مغازه ها

تابلو مغازه ها کمی متفاوت تر از تابلوهای معمولی در تبلیغات محیطی است. این تابلوها در طرح ها و اندازه های مختلف به درخواست صاحب مغازه ساخته شده و در کنار در یا سر درب مغازه نصب می شوند. فرمت سنتی این تابلوها یک نوشته ثابت است درحالیکه فرمت دیجیتالی آن نیز وجود دارد که امکان تغییر نوشته روی تابلو را هرچند وقت یکبار به صاحب مغازه می دهد.

 

تبلیغات محیطی دیجیتال

تقریباً تمام فرمت های سنتی تبلیغات محیطی اکنون امکان ارائه شدن به صورت دیجیتال را نیز دارند. نمایشگرهای دیجیتال که به نام های ویدئو وال یا دیجیتال ساینیج شناخته می شوند در همه ابعاد و اندازه ها قابل طراحی هستند.

مشاهده تبلیغات محیطی دیجیتال با اندازه بسیار بزرگ که کل نمای بیرونی یک ساختمان عظیم را در بر گرفته، اکنون به یک تبلیغات متداول تبدیل شده است که یک نوع فرصت جدید برای برندهایی که به دنبال تبلیغات موثر هستند، فراهم اورده است.

 

مزیت تبلیغات محیطی دیجیتال

تبلیغات دیجیتالی در فضای باز نسبت به فرمت های سنتی چندین مزیت دارد که مهمترین ترین آن این است که یک صفحه نمایش دیجیتال می تواند تصاویری پر جنب و جوش و متحرک را نمایش دهد.

نمایش محتواهای ویدئویی یا تصاویر اسلایدشو می تواند توجه ها را به گونه ای جلب کند که یک تصویر ثابت امکان آن را ندارد. البته این واقعیت نیز وجود دارد که دیجیتال ساینیج ها معمولاً توسط نوعی رایانه که در پشت صحنه کار می‌کنند کنترل می‌شوند که امکان راه اندازی انواع بسیار جالبی از کمپین‌های تبلیغات محیطی را برای بازاریابان فراهم می کند.

تبلیغات محیطی دیجیتال می‌توانند در هر شرایطی فعال شوند و زمان، شرایط آب و هوا، و غیره تاثیری بر نمایش آنها ندارد. این امر باعث می‌شود تبلیغات محیطی برای برندها بسیار آسانتر شده و در هر شرایطی بتوانند به مخاطبان هدف خود دست پیدا کنند.

 

 

 

 

https://resources.broadsign.com/blog/everything-you-need-to-know-about-out-of-home-advertising-3

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *