بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا چیست؟

امروزه بازاریابی از اصلی ترین ارکان یک تجارت محسوب می گردد. می توان آن را عامل موفقیت یا شکست یک تجارت دانست‌. یک بازاریابی خوب، اصولی و هدفمند می تواند یک تجارت کوچک را به یک بنگاه و تولید کننده با بازده بالا تبدیل کند. یا بر عکس. تمامی این موضوعات به محتوا در بازاریابی بستگی دارد. در مقاله پیش رو از وب سایت تبلیغاتی vqs پیرامون بازاریابی محتوا توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم نمود.

بازاریابی به چه معنی است؟

اصولا بازاریابی از دیرباز در امر کسب و کار و تجارت وجود داشته است. بازاریابی را می توان دارای قدمتی طولانی دانست. زمانی که حتی هیچ نوع اطلاع رسانی جمعی نبوده خیلی ها اجناس مغازه خود را از طریق واسطه ها در سطح شهر و یا روستا های اطراف چرخانده و جذب مشتری می کردند. در نهایت اقدام به فروش می نمودند. به مرور زمان و با روی کار آمدن مطبوعات این بازاریابی نیز نظم جدیدی به خود گرفت.

امر تبلیغات رواج بیشتر و بهتری یافت‌. درج آگهی در روزنامه ها و مطبوعات باعث گردید تا وسعت بازاریابی و فروش گسترش بیشتری یابد‌. از سطح محدود یک شهر و چند روستا به منطقه و حتی کشور ادامه پیدا کند. با گذشت زمان و ورود عرصه دیجیتال به جامعه باز هم شیوه تبلیغاتی عوض شده و ضمن گسترش روز افزون پا را فراتر گذاشته و جنبه جهانی پیدا کرده است. بازاریابی محتوا نیز مدلی از این جهانی شدن است.

بازاریابی دیحیتال (اینترنتی)

شاید در دهه های گذشته و یا تا حدودی در حال حاضر رادیو و خصوصا تلوزیون با وجود ماهواره گسترش فراوانی یافته تاثیر جهانی بر اخبار و اطلاعات گذاشته‌. اما می توان به جرات گفت که اینترنت در حال حاضر گوی سبقت را از همه این ها ربوده. جایگاه اول را برای خود دریافت کرده است. این امر  دلایل بسیاری دارد. البته بازاریابی محتوا نیز در این بین بی تاثیر نیست. دلایل پیشرو بودن اینترنت را می توان موارد زیر دانست:

  • دستیابی به اینترنت خیلی آسانتر می باشد.
  • مانند ماهواره تجهیزات خاص و تنظیماتی ندارد.
  • در همه جا قابل دسترسی می باشد. حتی در دورترین نقاط
  • احتیاج به دستگاه گیرنده مخصوص و تلویزیون ندارد. کافی است که شما یک گوشی تلفن هوشمند داشته باشید.
  • دسترسی و دریافت اطلاعات احتیاج به ساعت خاصی نداشته و می توان آن را ذخیره نمود تا سرفرصت از اطلاعات استفاده کرد.

بازاریابی محتوا در شبکه های اینترنتی و اجتماعی

این روش از بازاریابی بعد از گسترده شدن اینترنت و شبکه های اجتماعی با به اشتراک گذاشتن مطالب مختلف آغاز شد. در تعریف بازاریابی محتوا می توان گفت این نوع بازاریابی یکی از روش هایی است که از طریق اینترنت به وسیله ابزارهای مختلف مانند شبکه های اجتماعی انجام می گیرد که استفاده از شبکه های مختلف اجتماعی بهترین نوع ابن بازاریابی می باشد. در کل هدف از بازاریابی محتوا را می توان ایجاد یک رابطه مناسب و سالم و درخور مشتری دانست که با اطلاع رسانی خوب مخاطب بیشتری را جذب خواهد نمود.

بازاریابی محتوا در شبکه های اینترنتی و اجتماعی

نقش محتوا در بازاریابی

بایستی این را بدانیم که محتوا در بازاریابی نقش ستون و رکن اصلی را دارا می باشد. یک محتوای خوب و بدون نقص تنها چیزی است که باعث موفقیت امر بازاریابی خواهد شد. شما نبایستی به محتوا به دید یک متن تنها نگاه کنید‌. بلکه این نکته را در نظر داشته باشید که محتوا در عین شیوایی بتواند با مخاطب ارتباط برقرار کند و رضایت او را جذب نماید. در نهایت به لیست مشتریان افزوده گردد‌.

بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی

در دنیای دیجیتال پایه اصلی محتوای دیجیتال مارکتینگ در شبکه های اجتماعی می باشد. خصوصا که امروزه شبکه های اجتماعی خودشان تبدیل به فروشگاه های بزرگی در سطح جامعه شده اند. از مزیت های  بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی معرفی شما به مخاطبانتان می باشد. موجب شناخت بیشتر مشتریان نسبت به شما و محصولات تان می شود‌. بازاریابی محتوا باعث می گردد ارتباط شما با مخاطبانتان بیشتر شود. باعث شناخت بیشتر شما توسط مخاطبانتان می گردد. امروزه شبکه های اجتماعی با گستردگی روز افزون باعث می شوند که بازاریابی محتوایی در سطح گسترده تری بین جوامع تکثیر یابد و باعث رد و بدل شدن اطلاعات و انجام مکالمات گروهی گردد.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت تبلیغاتی vqs ما به بررسی بازاریابی محتوا پرداختیم. اما نکته پایانی این که با توجه به تغییرات و تحولات دیجیتالی در فضای مجازی روزانه شاهد تشکیل گروه ها و شبکه های اجتماعی با محتوای جدید در امر بازاریابی هستیم. هر کدام نوآوری های خاص خود را به همراه دارند. بازاریابی محتوا در شبکه های گوناگون شرایط خاص خود را دارد. بنابراین این امکان فراهم گردیده تا مخاطبان در زمینه های مورد نیاز خود افدام به جستجو کنند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *