بازاریابی ویدئویی

در دنیای دیجیتال و اینترنتی یکی از روش های بازاریابی که امروزه جایگزین نوع سنتی آن گردیده است بازاریابی ویدئویی است که به ویدئو مارکتینگ نیز شهرت دارد. در ادامه و در نوشته پیش رو از وب سایت تبلیغاتی VQS در مورد سبک‌ بازاریابی ویدئویی اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

بازاریابی ویدئویی چیست؟

 

در این مورد به زبان ساده می توان گفت بازاریابی ویدئویی استفاده از محتوای ویدئو برای جلب مخاطب مورد نظر شما و‌ تبلیغ برند و خدمات ارائه شده توسط شما می باشد. ذکر این نکته ضروری است که بازاریابی ویدئویی تنها امری برای فروش نیست. شما می توانید از آن برای تشویق و بازدید کاربران از سایت خود و بهبود خدمات به مشتریان بهره ببرید. این نکته ضروری است که یادآوری کنیم در کل انسان ها از تماشای فیلم و ویدئو نسبت به دیگر برنامه های تبلیغاتی لذت بیشتری می برند.

 

بازاریابی ویدئویی

 

 

با توجه به اینکه طبق آمار روزانه بیش از 100 میلیون نفر در اینستاگرام و بیش از یک میلیارد ساعت در یوتیوپ مشغول تماشای فیلم هستند ویدئو رابه یک ابزار مورد علاقه تبلیغاتی برای همگان تبدیل کرده است. به جرات می توان گفت ساخت یک تیزر تبلیغاتی از ابزارهای قوی بازاریابی می باشد.

مزیت های بازاریابی ویدئویی

 

این مزیت ها  در روند تبلیغات فضای مجازی عبارتند از:

1.ویدئو تبدیل را‌ افزایش می دهد:

 

از نمایش ویدئو بایستی به عنوان یک سرمایه استفاده شود. طبق آمار و گزارش ها قراردادن کلیپ در یک صفحه فرود توانایی آن را دارد که تا 80 درصد بر روی ببیننده تاثیرگذار باشد.

2.از ویدیو می توانید به عنوان یک مکمل برای رقابت در فضای مجازی استفاده

کنید:

 

 

در تبلیغات شبکه های اجتماعی که تهیه و در فضای اینترنتی به اشتراک می گذاریم در کنار توضیحات و مشخصات از فیلم های ویدئویی می توان به عنوان یک مکمل استفاده نمود که تاثیر تبلیغ را بیشتر می کند.

 

3.بازاریابی ویدئویی و موتورهای جستجو:

 

موتور های جستجوگر در فضای اینترنت نسبت به تماشای ویدئو استقبال بیشتری نشان می دهند. به همین خاطر موتورهای جستجوگر به دنبال ویدئوهایی هستند که بینندگان را درگیر خود کنند. ویدئو را می توان به عنوان یک ابزار فوق العاده و دقیق برای کار دانست.

 

 

بازاریابی ویدئویی و موتورهای جستجو

4.پخش ویدئو اعتماد و‌ اعتبار را بیشتر می کند:

 

 

استفاده از ویدئو بهترین روش برای ایجاد شخصیت و معرفی شرکت و برند تجاری شما می باشد. به شما این امکان را می دهد که جهت جلب اعتماد مشتری از ویدئو به بهترین نحو استفاده کنید.

 

5.تشویق به مشارکت های اجتماعی از طریق بازاریابی ویدئویی

 

 

بایستی این را قبول کنیم که این عصر را عصر فیلم های ویروسی نامید. به جرات می توان گفت بیش از 90 درصد از بینندگان ویدیو آن را از طریق تلفن همراه با دیگران به اشتراک می گذارند.

راهکارهایی برای بهبود در بازاریابی ویدئویی:

 

این راهکار ها عبارتند از:

منابع کافی در نظر بگیرید

 

برای تهیه ویدئو حتما احتیاج به بودجه کافی دارید. علاوه بر بودجه به‌ لوازم خوبی مانند نرم افزار بازاریابی در کنار یک تیم فعال و همچنین زمان کافی برای ساخت ویدئو نیاز است.

داستان خود را بازگو کنید

 

برای بازاریابی ویدئویی بازگو کردن و‌ تهیه آن احتیاج به یک داستان یا فیلمنامه خوب دارید. پس خوب فکر کنید که می خواهید چه ویدئویی با چه داستانی بسازید که کارایی های لازم را داشته باشد.

سعی کنید مخاطب تان را درگیر ماجرا کنید

 

در مورد تبلیغ ویدئویی علاوه بر ساخت داستان و تعریف آن بهتر است. که مخاطب خود را به نوعی در ویدئوی تان درگیر کنید.

در بازاریابی ویدئویی کوتاه و گیرا سخن خود را بیان کنید

در مورد ویدیو های بازاریابی هیچ محدودیتی وجود ندارد. اما هر‌ چه کوتاه تر باشد کارایی بهتری دارد. فیلم ویدئوی خود را ادیت کرده و هرچه را نیاز نیست حذف کنید.

پخش ویدئو

 

ویدئویی را که تهیه کرده اید بعد از بازدید نهایی و بررسی های لازم، آنرا در وب سایت خود، یوتیوب و روی شبکه های اجتماعی پخش و تبلیغ کنید.

بررسی نهایی در بازاریابی ویدئویی

 

نکته مهم این که قبل از قراردادن ویدئو در وب سایت بهتر است از هر لحاظ بررسی های کامل را انجام داده و در صورت وجود اشکالات آنها را در بررسی نهایی برطرف کنید.

 

سخن آخر

 

در این مقاله از وب سایت تبلیغات اینترنتی VQS ما به بررسی بازاریابی ویدئویی پرداختیم. اما نکته پایانی این که برای استفاده بهینه از ویدئوی تولیدی خود حتما از مشورت کارشناسان این امر مشورت بگیرید. برای پخش ویدئوی تان عجله نکنید. با بررسی های لازم و مجدد سعی کنید بهترین را تهیه و به سایت خود اضافه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *