استفاده از شبکه های اجتماعی در آموزش

استفاده از شبکه های اجتماعی در آموزش

بهترین مربیان می دانند که مقاومت در برابر رسانه های اجتماعی در آموزش هیچ فایده ای ندارد. رسانه های اجتماعی شیوه ارتباط و ارتباط ما با یکدیگر را متحول کرده است. نه تنها در زندگی شخصی بلکه معلمان و مدیران هم به پتانسیل استفاده از شبکه های اجتماعی در آموزش پی برده اند. با توجه به اهمیت خدمات تلگرام و خدمات اینستاگرام در ادامه به بررسی این مطالب می پردازیم.

استفاده از شبکه های اجتماعی در آموزش

رسانه های اجتماعی چگونه بر آموزش تأثیر می گذارند؟ بزرگترین مزیت تعامل است. و همانطور که هر معلمی می داند، مشارکت کلید موفقیت دانش آموز است. در واقع بسیار ساده است. وقتی دانش آموزان درگیر یادگیری خود می شوند، بهتر یاد می گیرند. رسانه ها و شبکه های اجتماعی می توانند دانش آموزان را با منابع متخصصان در سراسر جهان مرتبط کنند. به تسعیل ارتباط و همکاری بین همکلاسی ها بپردازند. در نهایت این که بستری برای به اشتراک گذاری اطلاعات و ایده ها فراهم کنند.

چگونه می توان از رسانه های اجتماعی در آموزش استفاده کرد؟

رسانه های اجتماعی فرصت های بی پایانی برای مربیان دارند. به عنوان یک ابزار، می تواند به دانش آموزان کمک کند تا سواد دیجیتال و مهارت های تفکر انتقادی را بهبود بخشند. همچنین می تواند به ارتقای کلاس، موسسه و خودتان کمک کند. در ادامه این نوشته نکات مهمی برای استفاده از شبکه های اجتماعی در آموزش آورده شده است. این موارد عبارتند از:

حضور اجتماعی خود را با یک استراتژی بسازید

مهم نیست که نقش یا کلاس شما به چه چیزی نیاز دارد، باید با یک استراتژی اجتماعی شروع کنید. تجزیه و تحلیل استراتژی رسانه های اجتماعی ما یک مکان عالی برای شروع است. هر استراتژی خوب با اهداف بازاریابی رسانه های اجتماعی هوشمند شروع می شود – فقط سعی نکنید چندین پایگاه را همزمان پوشش دهید. در اینجا چند هدف نمونه برای کمک به شما برای شروع آورده شده است:

  • آگاهی برند را افزایش دهید
  • شهرت برند را مدیریت کنید
  • ترافیک وب سایت را افزایش دهید
  • تعامل را بهبود بخشید
  • به بینش بازار دست پیدا کنید

جذب دانش آموزان جدید با کمپین

هنگامی که استراتژی استفاده از شبکه های اجتماعی در آموزش شما راه اندازی شد، وقت آن است که کمی تامل کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید ثبت نام را افزایش دهید، ممکن است بخواهید یک کمپین برای جذب دانشجویان جدید ایجاد کنید. چند هفته قبل از شروع یک کمپین برای افزایش آگاهی از برنامه خود در نظر بگیرید.

جذب دانش آموزان جدید با کمپین

در کمپین خود، می توانید:

  • از تکنیک های کمبود و فوریت استفاده کنید (“50٪ قبلا فروخته شده است!”)
  • نرخ تخفیف ثبت نام اولیه ارائه کنید
  • مزایایی که در این دوره بدست می آید را بیان کنید

جامعه آنلاین بسازید

اگر کلاس‌های مجازی را رهبری می‌کنید یا فارغ‌التحصیلانی در سراسر جهان دارید، یک جامعه آنلاین ضروری است. جوامع نیز می توانند اشکال مختلفی داشته باشند. صفحات خصوصی فیس بوک ممکن است برای بحث در کلاس عالی باشند. هشتگ های عمومی می توانند محتوای مهم را تقویت کنند. اگر روی مشارکت دانش‌آموزان تمرکز می‌کنید، یک گروه یا صفحه فیس‌بوک یک تناسب طبیعی است. در اینجا، افراد می توانند در مورد دوره بحث کنند، سؤالات و نظرات خود را ارسال کنند، و از طریق تجربیات مشترک ارتباط برقرار کنند.

استفاده از شبکه های اجتماعی در آموزش با بروزرسانی ها

برخی از موسسات آموزشی دارای نرم افزار ارتباط داخلی هستند. اما آن‌ها اغلب به‌خاطر فن‌آوری بد و زمان بارگذاری کند بدنام هستند. به همین دلیل است که اغلب برای دانش آموزان بررسی توییتر بسیار ساده تر است. اگر به‌روزرسانی‌های کلاس را در شبکه اجتماعی پست می‌کنید، دانش‌آموزان شما می‌توانند در هر زمانی که بخواهند از دستگاه‌های خود وارد شوند. رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای باشگاه ها و مربیان است تا جوامع خود را مطلع کنند.

پخش زنده و آنلاین

آیا می‌خواهید به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید یا فقط محتوای خود را در دسترس‌تر کنید؟ پخش زنده سخنرانی های خود را از طریق سیستم عامل هایی مانند فیس بوک، اینستاگرام یا یوتیوب در نظر بگیرید. سخنرانی‌های آنلاین به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا در زمان خود و با سرعت خود به محتوا دسترسی داشته باشند. برخی از دانش آموزان ممکن است برای حضور در کلاس ها مشکل داشته باشند. در این موارد، سخنرانی های آنلاین می تواند نجات دهنده باشد. و دانش آموزان می توانند سخنرانی شما را هر چند وقت یکبار که برای درک کامل مطالب لازم است مرور کنند.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی استفاده از شبکه های اجتماعی در آموزش پرداختیم. رسانه های اجتماعی فرصتی برای یادگیری فعال و غیرفعال ایجاد می کنند. ترکیبی از یادگیری فعال و غیرفعال به دانش آموزان اجازه می دهد تا اطلاعات را جذب کنند و سپس با آموخته های خود درگیر شوند.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *