استفاده از نیچ مارکتینگ در شبکه های اجتماعی

استفاده از نیچ مارکتینگ در شبکه های اجتماعی

امروزه با ورود برنامه های دیجیتالی در جامعه تبلیغات نیز از این طریق وارد عرصه کارزار شدند. برای رقابت در دنیای تبلیغات دیجیتال بایستی از هر راهی استفاده نمود. با اشباع شدن برنامه های تبلیغاتی بازاریابان و فعالان عرصه تبلیعات دنبال راه های تازه ای هر چند کوچک می گردند. یکی از راههای استفاده در تبلیغات دیجیتالی و اینترنتی استفاده از نیچ مارکتینگ می باشد. این که نیچ مارکتینگ چه سبک از تبلیغات می باشد موضوعی است که در مقاله پیش رو به آن می پردازیم. در این مقاله از وب سایت تبلیغاتی vqs هدف ما بررسی استفاده از نیچ مارکتینگ در شبکه های اجتماعی است.

تعریف نیچ مارکتینگ

به عنوان تعریف می توانیم بگوییم نیچ مارکتینگ در واقع نوعی بازاریابی گوشه ای است. در حقیقت می توان گفت که نیچ مارکتینگ عبارت است  از انتخاب نمودن گوشه ای از بازار بازار و استفاده از آن برای تبدیل شدن یک برند به یک شرکت و یا برند بزرگ و معتبر. استفاده از نیچ مارکتینگ در شبکه های اجتماعی بدین معنا ست که شما به جای ورود در یک بازار رقابتی با بزرگان حوزه کاری، در مرحله نخست بازار هدف را برای خودتان کوچک می کنید. سپس آرام آرام وارد بازاری خواهید شد که رقابت در آن کمتر می باشد و با هزینه کرد کمتر به فروش محصولات و خدمات خود خواهید پرداخت.

استفاده از نیچ مارکتینگ در شبکه های اجتماعی

در کسب و کار و دنیای تجارت چگونه نیچ مارکتینگ خود را پیدا کنیم؟ برای این کار بهتر است از طرق زیر اقدام کنیم:

تحقیقات کافی انجام دهید

برای موفقیت در امر تبلیغات و بازار تجاری در هر کاری تحقیق کنید. بازار و حوزه عملیاتی خود را به خوبی شناسایی کنید. تحقیقی کنید که محصولات شما چه مخاطبانی دارند؟ چه مدل برند هایی با چه ویژگی ها و مزایایی در شاخه تولیدات شما فعالیت می کنند. به این نکته توجه کنید که در میان تولیدات هم تراز با کار شما جای چه چیزهایی خالی می باشد. این تحقیقات می تواند در راه انتخاب نوع تبلیغ کمک بسزایی به شما کند.

قدرت و برنامه شما در عرضه تولید چیست؟

در بررسی برنامه های تان برای استفاده از نیچ مارکتینگ در شبکه های اجتماعی به تولیدات و کار رقبا توجه داشته باشید. ولی به کارایی و قدرت تولید خود نیز توجه بسیاری کنید. قوت و ضعف خود را بشناسید. این که آیا کسب و کار شما از لحاظ مالی توان رقابت با دیگر تولید کنندگان عرصه کاری شما را دارد؟ به این مسئله دقت کنید که آیا توانایی آن را دارید که در عرصه تولید جای خالی را به درستی پر کنید.

قدرت و برنامه شما در عرضه تولید چیست؟

از طریق کانال های مناسب تبلیغاتی کالای خود را معرفی کنید.

هر چند از طریق تبلیغات اینترنتی در نیچ مارکتینگ مخاطبان شما گروهی اندک با ویژگی های مشخصی می باشند. اما باز هم برای رسیدن به این مخاطبان بایستی تبلیغات خود را انجام دهید. در مرحله نخست بایستی این نکته را مورد بررسی قرار دهید که مخاطب شما بیشترین وقت خود را کجا صرف می کند. شما به عنوان مبلغ به چه صورت بایستی اعلام حضور کنید؟ باید ببینید که مخاطب تان بیشتر از چه شبکه های اجتماعی استفاده می کند؟

در مرحله دوم استفاده از نیچ مارکتینگ در شبکه های اجتماعی می توانید از اینفلوئنسر مارکتینگ نیز کمک بگیرید. مسئله تبلیغات شما را جلو می اندازد. در مرحله سوم این مسئله را از مشتریانتان بخواهید تا شما را به دیگران معرفی کنند. از این طریق ضمن صرفه جویی مخاطبان بیشتری را جذب کرده اید.

مزیت های استفاده از نیچ مارکتینگ در شبکه های اجتماعی

این مزیت ها عبارتند از:

وجود رقیب کمتر

نیچ مارکتینگ یک بازار جذاب است. زیرا کمتر از آن استفاده می شود. بنابراین اگر یک بازار خاص را به عنوان هدف انتخاب و شناسایی می کنید. نباید رقابت زیادی وجود داشته باشد. اگر بازاری خاص با رقبای کمی پیدا کنید یک یا دو اتفاق می افتد. با موفقیت در بازار قدرت رقابت خوبی را بدست خواهید آورد.

منابع کمتر با استفاده از نیچ مارکتینگ در شبکه های اجتماعی

تبلیغات در بازارهای بزرگ رقابتی و سخت ایسنتاگرام و تلگرام و دیگر شبکه های مجازی می باشد. با این حال فعالیت در یک بازار محدود و خاص عموما ارزان تر و سریع تر خواهد بود. بازاریابی یک محصول یا خدمات اینستاگرام و خدمات تلگرام در یک بازار عمومی هم به همین ترتیب می باشد.

وفادار ماندن به برند

از آنجایی که بازارهای خاص دارای وسعت کمی هستند می توانند با تمرکز بر کیفیت خدمات و محصولات تولیدی خود پشتیبانی و حمایت خوبی را از سوی مشتریان و مخاطبان خود بدست بیاورند. این کار از طریق ارتباط و تعامل با مشتری امکان پذیر خواهد بود. ارسال پیام های تشکر و ارتباط مشورتی با مخاطبان، پاسخگویی به درخواست مخاطبان، انجام خدمات و قبول کارهای سفارشی و دیگر این نوع اقدامات می تواند نقطه قوت و کلید بقاء شما در نیچ مارکتینگ باشد.

بازاریابی هدفمند در استفاده از نیچ مارکتینگ در شبکه های اجتماعی

بازاریابی از طریق نیچ مارکتینگ شاید محدودتر باشد. اما به دلیل این که مخاطبان خاص خود را دارد کارآمدتر است. این امر بخاطر این است که اعضای یک بازار خاص نسبت به یکدیگر شباهت بیشتری داشته و در نتیجه محتوای تبلیغی شما می تواند درصد بیشتری از بازار را تحت تاثیر خود قرار دهد.

بازاریابی و تبلیغات دهان به دهان

از دیگر مزیت های نیچ مارکتینگ در این محدوده کوچک تبلیغاتی این است که افراد با سلیقه های مشابه تمایل دارند که بایکدیگر در تماس باشند. به همین دلیل شباهت و هماهنگی در سلیقه ها ساده تر نسبت به قبول مسئله قانع خواهند شد.

جای پای خود را محکم کنید

اگر کار تبلیغ از طریق نیچ مارکتینگ را آغاز نموده اید روی ایجاد و تثبیت موقعیت خود تلاش کنید. روی ایجاد موقعیت خود در بازار رقابتی متمرکز شوید. با پیدا کردن افراد خاص تقاضا برای ارائه خدمات و فروش کالا را افزایش دهیم.

سخن آخر

نکته پایانی این که استفاده از نیچ مارکتینگ در شبکه های اجتماعی برای تبلیغ کالا و خدمات احتیاج به تخصص خاص خود دارد. درصورت عدم اطلاع و آگاهی حتما با مشاورین و متخصصین این امر در vqs مشورت کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *