انواع اینفلوئنسر شبکه اجتماعی

انواع اینفلوئنسر شبکه اجتماعی

امروزه با گسترش دنیای دیجیتال در همه زمینه ها به ویژه امور تجاری نیاز به بازاریابی و تبلیغ در این زمینه احساس می گردد. شبکه های اجتماعی در زمینه تبلیغ و فروش کالا اهمیت ویژه ای دارند. استفاده از اینفلوئنسر ها در شبکه های اجتماعی موضوعی است که در مقاله پیش رو در مورد آن توضیح خواهیم داد. در این نوشته از وب سایت تبلیغاتی vqs هدف ما بررسی انواع اینفلوئنسر شبکه اجتماعی است.

اینفلوئنسر کیست؟

در تعریف اینفلوئنسر می توانیم بگوئیم کسی است که دیگران را ترغیب می کند تا از شما خرید کنند. اما این که اینفلوئنسر ها از چه زمانی در شبکه های اجتماعی پیدا شدند می توان گفت اولین بار از طریق یوتیوپ اعلام وجود کردند. از سال 2000 میلادی بود که عده ای در یوتیوپ فعالیت خود را در این زمینه شروع کرده و توانستند مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کنند. برخی از این اینفلوئنسر ها دارای طرفداران کمتری بوده و قدرت مانور تبلیغاتی پایین تری دارند که به

آنها میکرو اینفلوئنسر می گویند. چون برای تبلیغ هزینه کم یا اصلا هزینه ای دریافت نمی کنند مخاطبان بیشتری به آنها اعتماد می کنند.

انواع اینفلوئنسر شبکه اجتماعی

همانگونه که گفته شد اینفلوئنسر ها اشخاص یا گروهایی هستند که بخاطر معروفیت و اعتمادی که کاربران شبکه های اجتماعی به آنها دارند تا حد خیلی زیادی می توانند بر تصمیمات خرید شما تاثیر گذار باشند. آنرا به سمت خاصی هدایت کنند. یک اینفلوئنسر می تواند بازیگر،  خواننده و یا یک ورزشکار باشد که در شبکه های اجتماعی فعال است. اما اگر بخواهیم یک تقسیم بندی برای اینفلوئنسر ها در نظر بگیرینم آنها را از لحاظ تعداد مخاطبان دنبال کننده به چهار دسته تقسیم می کنند. این چهار دسته از انواع اینفلوئنسر شبکه اجتماعی عبارتند از:

مگا اینفلوئنسر

دارای یک میلیون دنبال کننده به بالا هستند. در مورد این گروه می توانیم بگوئیم اغلب شامل سلبریتی هایی مانند خوانندگان، ورزشکاران و فعالان عرصه اجتماعی می باشند. این افراد در جامعه و شبکه های اجتماعی از معروفیت بالایی برخوردار هستند. در مورد این دسته از اینفلوئنسر ها بایستی بگوئیم معمولا برند های بزرگ توانایی هزینه های سنگین تبلیغ این سلبریتی ها را دارند. هر چند تبلیعات از این طریق خیلی سریع در جامعه پخش می شود و به گوش صدها هزار و حتی میلیون ها نفر می رسد. اما نکته منفی این نوع تبلیغ در این گروه از اینفلوئنسر ها با وجود حجم بالای مخاطبان شکل می گیرد. این مسئله باعث می شود تا ارتباط صمیمانه افراد بسیار کمتر شود.

مگا اینفلوئنسر

ماکرو اینفلوئنسر دسته ای از انواع اینفلوئنسر شبکه اجتماعی

این دسته از اینفلوئنسر ها گروه ها یا افرادی هستند که بین صد هزار و حداکثر یک میلیون نفر دنبال کننده دارند. این گروه معمولا برای تبلیغ در مورد بسیاری از کسب و کارها مورد م

پسند واقع می گردند. خصوصا در شبکه اجتماعی اینستاگرام از نرخ تعامل بالایی بر خوردار هستند. ماکرو اینفلوئنسر ها معمولا به کار و فعالیت خود علاقه مند هستند. بازار های هدف را به خوبی شناسایی می کنند. این دسته از تبلیغ کنندگان از مخاطبان خود شناخت کامل داشته و با توجه به اعتمادی که مخاطبان آنها به این افراد دارند به این امر توجه دارند که با یک تبلیغ بی مورد و ناکارآمد موقعیت خود را خراب نکنند.

میکرو اینفلوئنسر

یکی از انواع اینفلوئنسر شبکه اجتماعی  یا Influencer marketing میکروها هستند. این دسته شامل گروه ها و افرادی می شود که بین ده هزار تا صد هزار دنبال کننده و مخاطب دارند. معمولا این گونه گروه ها برای کسب و کارهایی که تازه و جدید آغاز به فعالیت کرده تبلیغ می کنند. نسبت به گروه های قبلی بازدید کننده کمتری دارند. اما با توجه به تخصص و تمرکزی که بر روی کار خود دارند مورد اعتماد خیلی از دنبال کننده ها می باشند و در خیلی از موارد از ماکرو اینفلوئنسر ها نیز بهتر عمل کرده و کارایی بیشتری دارند.

نانو اینفلوئنسر در انواع اینفلوئنسر شبکه اجتماعی

بین ده هزار یا کمتر بازدید کننده دارند. معمولا این دسته از اینفلوئنسر ها محدود به شهر یا منطقه جغرافیایی خاصی می باشند. تنها در حوزه محدود و خاص مربوط به خود تاثیر گذار می باشند. هر چند محدوده فعالیت این دسته از اینفلوئنسر ها خیلی محدود می باشد. اما نکته مثبت آن ارتباط بسیار نزدیک با مخاطبانشان می باشد. تبلیغات از طریق این دسته از اینفلوئنسر ها برای برند های کوچک و نوپا خصوصا در مناطق خاص و محدود کارایی بالایی دارد.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت تبلیغاتی vqs ما به بررسی انواع اینفلوئنسر شبکه اجتماعی پرداختیم. نکته پایانی این که اگر قصد تبلیغات از طریق اینفلوئنسر را دارید بهتر است قبل از اقدام و عقد قرارداد تبلیغاتی قدرت اقتصادی و پشتیبانی مالی خود را در نظر داشته باشید و ببینید از طریق کدام دسته از اینفلوئنسر های اجتماعی می توانید حداکثر بهره برداری از طریق تبلیغات ببرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *