نکات مهم رمز دو امنیتی اینستاگرام

نکات مهم رمز دو امنیتی اینستاگرام

امروزه فضای مجازی به اصلی ترین پل ارتباطی بین افراد در جامعه تبدیل شده است. در دهه های گذشته نامه ها و بسته های پلمپ شده پستی راه ارتباطی بودند. در مرحله بعد ورود تلفن از راه های اصلی ارتباطی گردید. امروزه با حضور دنیای دیجیتال و اینترنت در جامعه راه های ارتباطی جدید تر و سریعتری ایجاد شد. به گونه ای که ارتباط های فردی بین افراد و یا جمعی به صورت لحظه ای و آنی و بدون محدودیت فاصله صورت می گیرد. از نکات مهم در برقراری ارتباط ها در اپلیکیشن ها و برنامه های موجود در فضای اینترنت مسئله امنیت آن می باشد. به همین دلیل رمزگذاری برای ورود از نکته های اصلی است. در نوشته پیش رو در مورد نکات مهم رمز دو امنیتی اینستاگرام توضیحاتی خواهیم داد.

تعریف اینستاگرام

در مورد خدمات اینستاگرام می توان این تعریف را به کاربرد که عبارت است از برنامه ای اینترنتی که بر اساس انتقال داده از طریق عکس و ویدئو پایه گذاری شده است. بدین معنی که برای انتقال پیام بایستی از طریق اشتراک عکس و فیلم استفاده شود. امروزه به خاطر راحتی استفاده از این اپلیکیشن و فراگیر بودن آن جای خود را یافته است. دست اندرکاران این برنامه بخاطر راحتی و اطمینان کاربران شان نسبت به امنیت برنامه و لو نرفتن برخی از اطلاعات یا هک شدن توسط گروه های هکری اقدام به قرار دادن رمز نموده و رمزگزاری دو امنیتی از امکانات ویژه و جدیدی است که برای این برنامه تهیه و تدارک دیده شده است. در ادامه پیرامون نکات مهم رمز دو امنیتی اینستاگرام بیشتر صحبت خواهیم نمود.

رمزگزاری در برنامه های فضای مجازی به چه معنی می باشد؟

اولین نکته  که در مورد رمزگذاری بایستی گفته شود این می باشد که این فرایند مختص به دنیای دیجیتال و عصر نوین نیست. طبق شواهد و مدارک بدست آمده اولین رمزنگاری ها مربوط به دوران باستلن و مصریان بوده‌. حتی دیگر کشورها خیلی از فرامین مهم فرماندهان را بخاطر این که افشانشود رمزگزاری می کردند. اما در زمان جنگ جهانی دوم این مسئله به اوج خود رسید. به گونه ای که در ارتش بخشی خاص و فوق امنیتی مربوط به رمز گزاری و رنزگشایی وجود داشت. امروزه نیز بر پایه همان اصول اولیه و با استفاده از اعداد و کلمات خاص رمزگزاری ها انجام می گردد. با توجه به توضیحات داده شده امروزه دو نوع رمزگزاری وجود دارد که عبارتند از:

  • رمزگزاری متقارن
  • مدل رمزگزاری نامتقارن

برای اطلاع از نکات مهم رمز دو امنیتی اینستاگرام، این دو مدل رمز را بررسی می کنیم. رمزگزاری متقارن بدین معنی است که برای استفاده و فعال نمودن آن از یک کلید واحد استفاده می گردد و برای استفاده بایستی این کلید بر روی هر دو شبکه نصب گردد.

رمزگزاری نامتقارن نیز بدین معنی می باشد که یک رویکرد مبنی بر دو کلید است‌. یکی از این کلید ها عمومی و دیگری خصوصی می باشد. این فرایند رمزگزاری بدین معنی است که کلید خصوصی در اختیار و کنترل شماست و یک کلید هم برای اطمینان بیشتر جنبه عمومی دارد.

نکات مهم رمز دو امنیتی اینستاگرام

یکی از مشکلاتی که برای دارندگان پیج اینستاگرام خصوصا اینفلوئنسرها اتفاق می افتد هک کردن آن در حوزه کاری شان می باشد. شاید برای شما این مسئله وجود داشته باشد که چون دارای فالوورهای زیادی نیستید هک کردن پیج تان نیز از اهمیت زیادی برخوردار نباشد. ولی این فکر اشتباه است چرا که هکرها به دنبال نفوذ به پیج هایی که دارای فالوور کمی نیز هستند می باشند. چرا که نفوذ به این پیج ها در قبال دیگر پیج های دارای فالوور بالا از لحاظ امنیتی راحت تر می باشد.

رمز دو امنیتی اینستاگرام

روش تایید و نکات مهم رمز دو امنیتی اینستاگرام

برای فعال نمودن رمز دو مرحله ای پیج اینستاگرام می توان ازدو روش استفاده نمود که عبارتند از:

  • روش فعال نمودن تایید هویت گ دو مرحله ای اینستاگرام
  • استفاده از روش پیام کوتاه

 

تایید دو مرحله ای

روش فعال نمودن تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام

در این روش فعال نمودن دو مرحله ای از طریق برنامه کافی است. در مرحله اول به حساب خود بروید و در قسمت تنظیمات گزینه امنیت را انتخاب نمایید. بعد از گزینه برنامه احراز هویت دوعاملی را انتخاب نمائید‌. سپس بر روی گزینه(Get Started) کلیک نمایید. بعد از این مرحله گزینه انتخاب دستی را انتخاب نمایید.

درصورتی که نصب برنامه را انتخاب نمودید بر روی دکمه (Open)کلیک نمایید تا به بخش App Store وارد شوید‌. در ادامه برنامه ای که اینستاگرام پیشنهاد نموده را دانلود نموده و آنرا باز نمایید. ضمن این که برنامه را باز می کنید و دستورالعمل پیشنهادی را دنبال نمائید. در این قسمت کدی را که برنامه اینستاگرام ایجاد کرده وارد نمایید. در این مرحله از نکات مهم رمز دو امنیتی اینستاگرام هر بار که خواستید وارد این برنامه می شوید طی فرایندی خواسته می شود رمز را وارد نمایید. برای امنیت بیشتر بهتر است کد را در جایی محفوظ نگه دارید.

روش دوم تایید رمز دو مرحله ای اینستاگرام از طریق پیامک

برای استفاده از این روش مراحل زیر را بایستی اجرا نمود:

وارد اپلیکیشن اینستاگرام خود می شوید و قسمت پروفایل را کلیک می کنید.

آیکون(علامت) سه خطی را که در بالای صفحه و در سمت راست مشاهده می کنید لمس کنید‌. در این مرحله گزینه تنظیمات (Setting) را مشاهده کرده، آنرا فعال کنید. هنگامی که این گزینه فعال گردید به بخش امنیتی (Security) وارد شوید. وارد این بخش که شدید گزینه احراز هویت دو عامل یا(Tow Facto Authentication) را کلیک نمایید. صفحه ای را مقابل خود مشاهده می کنید که دو روش جهت فعال نمودن تایید دو مرحله ای اینستاگرام به شما پیشنهاد می گردد.

در این مرحله از نکات مهم رمز دو امنیتی اینستاگرام بایستی گزینه پیامک یا(Text Massage) را انتخاب نمایید و منتظر دریافت پیامک باشید. سپس پیامکی مربوط به تلفنی که جهت اینستاگرام ثبت نموده اید را دریافت خواهید نمود. البته در صورتی که به آن شماره دسترسی ندارید می توانید شماره تلفن را تغییر دهید. برای این کار گزینه(Change Phone Number) را فعال نموده و شماره ای را که قصد فعال کردن آنرا دارید و در دسترس تان می باشد را به جای شماره قبلی ثبت نمائید. اکنون گزینه(Get Started)را لمس نمایید. پیامک تایید کد را در قسمت(Enter Cod) وارد نموده و دکمه(Next) را بزنید.

اکنون تایید کد دو مرحله اینستاگرام شما از طریق پیامک فعال گردیده.‌ شما در ادامه

برای دریافت کدهای بازیابی بایستی گزینه(Donne) را انتخاب نمایید. در این مرحله صفحه مقابل خود روئیت می نمایید که کدهای بازیابی یا(Recovery Codes) را خواهید دید.

اکنون گزینه(Screenshot)را انتخاب نموده و از کدهای بازیابی عکس بگیرید. بخاطر اهمیت و امنیت بهتر است در جایی که فقط خودتان از آن اطلاع دارید ذخیره نمائید.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی نکات مهم رمز دو امنیتی اینستاگرام پرداختیم. اهمیت این کدها زمانی برای شما مشخص می گردد که می خواهید وارد اکانت اینستاگرام خود شوید و با مشکل برخورد کرده اید. وجود کدها به شما کمک می کند تا به راحتی و بدون مشکل وارد اکانت خود شوید. نکته مهم دیگر این که کدها را حتما نزد خود محفوظ نگه دارید تا از لحاظ امنیتی به مشکل برخورد ننمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *