بهترین شبکه های اجتماعی برای تبلیغات

بهترین شبکه های اجتماعی برای تبلیغات

امروزه وجود اینترنت به عنوان یک مرجع جهانی اطلاعات باعث گردیده نام دهکده جهانی را برای کره مان انتخاب کنیم. دنیایی در حد واندازه یک دهکده. وجود اینترنت باعث گردیده تا اطلاع رسانی ها سریع و دارای گسترش روز افزون گردد و این امر محیا نمی شود مگر با وجود شبکه های اجتماعی. امروزه وجود این شبکه ها کار استفاده از اینترنت و دسترسی به هرگونه اطلاعی را آسان نموده است. امر تبلیغات یکی از ویژگی های شبکه های اجتماعی نیز می باشد. در مقاله پیش رو در مورد بهترین شبکه های اجتماعی برای تبلیغات صحبت می کنیم. استراتژی تبلیغات در شبکه های اجتماعی بسیار پیچیده هستند.

نگاهی بر شبکه‌های اجتماعی

در نگاه کلی می توان گفت هر اجتماعی که برای دسترسی به هدف خاصی تشکیل می گردد شبکه اجتماعی می گویند. اگر کمی پا را فراتر بگذاریم به این نتیجه می رسیم که شبکه های اجتماعی مربوط به دهه های اخیر نمی باشد. فقط نحوه اجرای آن فرق کرده است. وجود و پایه گذاری شبکه های اجتماعی به سال های 1840 میلادی برمی گردد. البته منظور از شبکه های اجتماعی به سبک همان زمان یعنی انجمن هایی بوده که افراد هم فکر و یا دوستان برای در کنار هم بودن تاسیس می کردند.‌

امروزه این شبکه های اجتماعی به لطف اینترنت به صورت فراگیر و جهانی توسعه یافته اند. از این رو افراد به راحتی با دوستان و همفکران و یا دیگر مخاطبان در سراسر دنیا تماس می گیرند‌. اما سوالی که مطرح می شود این است که بهترین شبکه های اجتماعی برای تبلیغات کسب و کارها چگونه انتخاب می شود؟

موضوعات در بهترین شبکه های اجتماعی

در شبکه های اجتماعی به موضوعات بسیاری پرداخته می شود که تفاوت های بسیاری در آن ها دیده می شود.

موضوعات در بهترین شبکه های اجتماعی

از نظر متخصصان و کارشناسان در این شبکه های اجتماعی به موارد مختلفی پرداخته می شود‌ از جمله:

  • بررسی ارتباط بین اعضا و افراد
  • بررسی جریان اطلاعات و دانش میان این اعضا

شبکه های اجتماعی معمولا با چند ویژگی خاص شناخته می شوند که عبارتند از:

  • افراد می توانند در شبکه های اجتماعی پروفایل ها عمومی و نیمه عمومی داشته باشند
  •  افراد در شبکه های اجتماعی می توانند لیستی از کاربران تنظیم کنند. این لیست مشخص کننده این است که این افراد دوست دارند با چه کسانی تعامل داشته باشند. البته لازم به ذکر است که این ارتباطات در شبکه های اجتماعی هر کدام نام خاص خود را دارند.
  • می توانید با رعایت محدوده خاص ارتباطات خود با دیگران را که هرکدام شان تعریف می کنند مشاهده کنید.

بهترین شبکه های اجتماعی برای تبلیغات

سوال ما این است که کدام شبکه اجتماعی برای تبلیغات مناسب تر است؟ این که بخواهیم بگوییم کدام شبکه اجتماعی مفید تر است بایستی چند نکته را در نظر بگیریم. این نکات عبارتند از:

محدودیت های شبکه در محل زندگی شما

ممکن است شبکه ای که برای تبلیغات خود در نظر گرفته اید در منطقه ای و یا کشوری که زندگی می کنید قابل دسترسی نباشد. در عین حال برخی از شبکه های اجتماعی در کشورهای خاصی طرفداران خود را دارند و شاید در کشور شما استقبالی از آنها نشود.

کار کردن با شبکه های اجتماعی

بهتر این است که کار کردن و بازدید از آن شبکه اجتماعی برای همه آسان باشد. احتیاج به تخصص و یا مطالعه موارد خاصی نداشته باشد. با این اوصاف بهتر است قبل از هر اقدامی ببینید انتظار شما از شبکه اجتماعی چیست؟ اصلا این شبکه در محل زندگی شما فعال می باشد و یا دسترسی به آن آسان است؟ بر این مبنا می توانید اقدامات خودرا برنامه ریزی کنید. در این مسیر می توانید بهترین شبکه های اجتماعی برای تبلیغات را پیدا کنید.

توجه داشته باشید در حالی که شبکه های اجتماعی مانند توئیتر، فیس بوک، اینستاگرام، پینترست،  ساندکلاد و غیره  در امر تبلیغات (ویدئویی، بنری و صوتی) از آنها پشتیبانی می کنند. اما تمامی این تبلیغات جنبه یکسانی را دنبال می کنند تا بر تجربه کاری مخاطب تاثیر منفی نگذارد. البته ذکر این نکته ضروری است که اینگونه تبلیغات در تلگرام کارایی ندارد.

انتخاب بهترین شبکه های اجتماعی برای تبلیغات در ایران

با توجه به توضیحات داده شده بهترین شبکه های اجتماعی برای تبلیغات را می توان در کشور خودمان در مرحله اول اینستاگرام  برای تبلیغات در اینستاگرام دانست. بخاطر این که همانگونه که گفتیم دسترسی آن در ایران راحت است. همه افراد توانایی کارکردن با آنرا دارند و احتیاج به استفاده از برنامه و روش خاصی نیست. با زبان فارسی می توان در آن جستجو کرد و مخاطبان را شناسایی نمود. بجز ایران در خیلی از کشورهای دیگر نیز فعال می باشد.

از دیگر برنامه ها و شبکه های اجتماعی ، برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی  که می توان در ایران با اتکا به آن فعالیت تبلیغی انجام داد استفاده از واتساپ است که بیشتر جنبه تشکیل گروه و تبلیغات از این طریق را دارا می باشد.

سخن آخر

در این مقاله ما به بررسی بهترین شبکه های اجتماعی برای تبلیغات پرداختیم. اما نکته آخر این که اگر قصد راه اندازی پست های تبلیغی به صورت های مختلف را دارید قبل از آغاز به کار حتما با متخصصین این امر مشورت نمایید. نکته دیگر این که هدف خود را از راه اندازی تبلیغات نشان داده و محدوده آن را مشخص کنید. استفاده از زبان غیر تخصصی عامیانه، هم زبانی و سادگی با مخاطب می تواند تاثیر بسزایی در پیشرفت و موفقیت شما داشته باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *