تکنیک های افزایش تعامل در شبکه های اجتماعی

تکنیک های افزایش تعامل در شبکه های اجتماعی

تعامل یکی از مهم ترین روش هایی است که می توانید با استفاده از آن بازاریابی شبکه های اجتماعی خود را اندازه گیری کنید. این به شما می گوید که محتوای شما چگونه دریافت می شود و می تواند به جذب چهره های جدید به حساب های شما کمک کند. تعامل شامل هرگونه لایک، نظر، اشتراک گذاری یا واکنشی است که افراد نسبت به محتوای شما دارند. در حالی که لایک‌ها و نظرات را می‌توان معیارهای بیهودگی در نظر گرفت، اما همچنان می‌توانند در بیان الگوریتم برای ارائه محتوای شما به افراد بیشتری مفید باشند. اگر می‌خواهید مخاطبان خود را افزایش دهید یا آگاهی از برند خود را افزایش دهید، نظارت بر تعامل ضروری است. در این نوشته تکنیک های افزایش تعامل در شبکه های اجتماعی را بررسی می کنیم.

تکنیک های افزایش تعامل در شبکه های اجتماعی

دامی که مردم در آن گرفتار می‌شوند تمرکز بیش از حد بر روی تاکتیک‌های تعامل است که کار نمی‌کنند، مانند دنبال کردن افراد تصادفی که امیدوارند دنبال کردن آن‌ها انجام شود، یا نظر دادن و لایک کردن پست‌های تصادفی. حتی برخی افراد فالوور می خرند که در نهایت نتیجه معکوس دارد و به تعامل آنها لطمه می زند. این اغلب اتلاف وقت است و رشد تعامل محدودی که ممکن است رخ دهد زودگذر و بی کیفیت است. به طور مثال برای استفاده بیشتر تبلیغاتی و خدمات اینستاگرام برای خرید فالوور اقدام می کنند. اما در ادامی می خواهیم تکنیک های افزایش تعامل در شبکه های اجتماعی را بررسی کنیم.

فقط نفروشید

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از مردم در رسانه های اجتماعی مرتکب می شوند، تمرکز بیش از حد بر فروش خدمات یا محصولات خود است. در حالی که مهم است که مخاطبان شما بدانند که شما چه کاری می توانید برای آنها انجام دهید، هیچ کس نمی خواهد یک دسته از تبلیغات در اینستاگرام را دنبال کند یا با آنها درگیر شود. این مهم است که بین ارتقای کسب و کار خود و ارائه ارزش به دنبال کنندگان خود تعادلی پیدا کنید.

برخی پیشنهاد کرده اند که باید از قانون 80/20 پیروی کرد، به طوری که 80 درصد محتوای شما مبتنی بر ارزش باشد و 20 درصد محتوای شما محصول یا خدمات شما را بفروشد. آنچه ارزشمند تلقی می‌شود بسته به اینکه چه کسی مخاطب شماست می‌تواند متفاوت باشد، بنابراین تجزیه و تحلیل اینکه چه نوع محتوایی در گذشته عملکرد خوبی داشته‌اند و یاد بگیرید که در آینده چه چیزی را پست کنید مفید است؟

دنبال کردن روند ها از تکنیک های افزایش تعامل در شبکه های اجتماعی

گرایش ها راهی عالی برای کشف شدن توسط افراد جدید در رسانه های اجتماعی است. وقتی پستی را با استفاده از موسیقی پرطرفدار، هشتگ یا میم پست می‌کنید، به احتمال زیاد با مخاطبان جدید به اشتراک گذاشته می‌شود. همچنین به احتمال زیاد در صفحات اکتشاف نشان داده می شود زیرا مربوط به محتوای دیگری است که کاربران خاصی به آن علاقه مند هستند.

دنبال کردن روند ها

گرایش ها می تواند شامل هر چیزی باشد که به اخبار و رویدادهایی که در جهان می گذرد یا مکالماتی که در رسانه های اجتماعی انجام می شود مربوط می شود. ارسال محتوایی که به آنچه مردم در زندگی واقعی تجربه می‌کنند مربوط می‌شود، می‌تواند باعث ایجاد احساسات در آنها شود که می‌تواند منجر به تعامل بیشتر شود. با این حال، خلاق بودن هنگام دنبال کردن روندها ضروری است. مردم نمی خواهند دقیقاً همان چیزی را بارها و بارها ببینند. ایجاد یک روند برای خود و مرتبط کردن آن با صنعت خود باعث می شود که ارزش اشتراک گذاری و صحبت کردن در مورد آن داشته باشد. ایجاد این مکالمه باعث افزایش تعامل می شود.

برند شخصی

یکی از  تکنیک های افزایش تعامل در شبکه های اجتماعی برند شخصی است. در حالی که شکستن الگوریتم ها ممکن است سخت باشد، یک چیز وجود دارد که ما با اطمینان می دانیم. رسانه های اجتماعی تعاملات اجتماعی را تشویق می کنند. مردم وقتی شخصی را پشت سر آن شرکت می بینند احساس راحتی و ارتباط بیشتری با آن می کنند.

ایجاد روابط با مردم برای تشویق مشارکت ضروری است. یکی از راه‌های آسان برای انجام این کار این است که چهره‌ها را در ویدیوها، فیدها و داستان‌های خود نشان دهید. نمایش بیشتر از گرافیک های فکر شده و عکس های محصول می تواند یک ارتباط انسانی ایجاد کند. یک مطالعه نشان داد که 86٪ از مردم یک برند معتبر با شخصیت را به برندی که به نظر از مشتریان دور است ترجیح می دهند. هنگام برنامه ریزی تقویم رسانه های اجتماعی خود از نشان دادن اشتباهات و صحت خود نترسید.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی تکنیک های افزایش تعامل در شبکه های اجتماعی پرداختیم. در حالی که نرخ تعامل شما یک شبه افزایش نمی یابد، اما می توان آنها را به آرامی و پیوسته بهبود بخشید. استفاده از این تکنیک ها یک راه عالی برای رشد کسب و کار شما در رسانه های اجتماعی است و می توان آنها را بلافاصله پیاده سازی کرد. فرد باید محتاط باشد تا اجازه ندهد که تعامل بیش از زمان منصفانه خود را نیز اشغال کند. ایجاد محتوای باکیفیت هنوز مهمتر از صرف ساعت ها در روز برای وسواس فکری است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *