استفاده از رسانه های اجتماعی در صنعت مراقبت های بهداشتی

استفاده از رسانه های اجتماعی در صنعت مراقبت های بهداشتی

استفاده از رسانه های اجتماعی به شدت افزایش یافته است، و برای پیشبرد طرح های بازاریابی رسانه های اجتماعی شما در صنعت مراقبت های بهداشتی ضروری است. در این زمینه بسیار رقابتی، یک استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی مراقبت های بهداشتی قوی باید به کار گرفته شود تا بتواند از دیگران متمایز شود و به بیماران و مصرف کنندگان برسد. تبلیغات در شبکه های اجتماعی می تواند گامی موثر در این زمینه باشد. در این نوشته ما به بررسی استفاده از رسانه های اجتماعی در صنعت مراقبت های بهداشتی می پردازیم.

استفاده از رسانه های اجتماعی در صنعت مراقبت های بهداشتی

طبیعتاً با توسعه فناوری، عادات تحقیق و تصمیم گیری بیماران یا مشتریان نیز به شدت تغییر کرده است. مردم اکنون علائم خود را در گوگل جستجو می کنند، با توجه به نظرات بیمارستان یا کلینیک، یک متخصص بهداشت را انتخاب می کنند و کاملاً مطابق با اطلاعات موجود در اینترنت تصمیم می گیرند. رسانه های اجتماعی در صنعت مراقبت های بهداشتی برای بخش سلامت نیز حیاتی شده اند. اکنون تقریباً هر برند و شرکتی اهمیت حضور آنلاین را می داند.

بهترین رسانه های اجتماعی برای مراقبت های بهداشتی ممکن است بیمارستان شما را به بهترین گزینه در جامعه یا کلینیک کوچک شما به یک شرکت پر رونق تبدیل کند.

مزایای رسانه های اجتماعی در مراقبت های بهداشتی

استفاده از رسانه های اجتماعی در صنعت مراقبت های بهداشتی بسیار مورد ثمر است. در واقع ما نمی توانیم انکار کنیم که رسانه های اجتماعی در میانه زندگی ما هستند. پذیرش رسانه های اجتماعی یک ضرورت تجاری و بازاریابی برای مراقبت های بهداشتی در اقتصاد دیجیتال فعلی است. با این حال، نه مکانی است که بتوانید از یک عصای جادویی برای دستیابی به همه مشتریان بالقوه خود استفاده کنید و نه مکانی است که یک کسب و کار به سادگی با استفاده از رسانه های اجتماعی موفق شود.

اگرچه، ترکیب مناسب پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی – و نحوه استفاده شما از آن‌ها – به عنوان ابزاری حیاتی برای دستیابی، تعامل و جذب مشتریان توانمند به طور موثر و کارآمد ظاهر شده است. به منظور جلب مشارکت بیماران و مصرف کنندگان، بسیاری از سازمان های مراقبت های بهداشتی در تلاش هستند تا به طور موثر از انواع مختلف شبکه های رسانه های اجتماعی استفاده کنند. سازمان‌ها می‌توانند روش‌های تبلیغاتی مرسوم را کنار بگذارند و از اینترنت برای تعامل با بیماران از طریق بازاریابی کارآمد و استراتژی‌های ارتباطی استفاده کنند.

اساساً، ضروری است که ارائه دهندگان در رسانه های اجتماعی فعال باشند. اطلاعات بهداشتی دقیقی ارائه دهند. با کاربران تعامل داشته باشند و در صورت لزوم از استراتژی های بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده کنند. در اینجا برخی از مزایای استفاده از رسانه های اجتماعی در صنعت مراقبت های بهداشتی آورده شده است:

فرصتی برای دسترسی به افراد زیادی

یکی از مزایای استفاده از رسانه های اجتماعی در صنعت مراقبت های بهداشتی، میزان دسترسی به افراد است. از طریق رسانه های اجتماعی، افراد فرصتی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات خود پیدا می کنند. تجربیات مثبت یا منفی به دست آمده از طریق نظرات یا پست های به اشتراک گذاشته شده با افراد به اشتراک گذاشته می شود. طبق تحقیقات، بسیاری از افراد قبل از انتخاب پزشک یا کلینیک تحقیقات کاملی انجام می دهند و بر اساس تجربیات افراد دیگر انتخاب می کنند. به همین دلیل، استفاده از رسانه های اجتماعی فرصت دسترسی به افراد متعدد را فراهم می کند. کمک می کند تا شما را به یک بیمارستان، کلینیک یا پزشک شناخته شده تبدیل کنید.

اطلاع رسانی به بیماران با اطلاعات دقیق

سلامت و رسانه های اجتماعی، مانند هر صنعت، به خوبی با هم کار می کنند. شبکه‌های اجتماعی منبع ارزشمندی برای سلامتی و اطلاعات هستند، اگرچه انتشار اطلاعات نادرست در آنها نسبتاً ساده است. مصرف کنندگان به طور قابل توجهی به اطلاعات سلامتی که ممکن است به صورت آنلاین دریافت کنند متکی هستند. از اینترنت برای یادگیری در مورد مراقبت های بهداشتی، تجربه بیمار، سلامت روان و دریافت پشتیبانی برای بیماری های خود استفاده می کنند. به منظور انتخاب پزشکان، متخصصان و بیمارستان ها و قضاوت آگاهانه در مورد بهترین راه های دریافت مراقبت، بیماران اغلب برای دریافت اطلاعات پزشکی به رسانه های اجتماعی مراجعه می کنند.

پزشکان در موقعیتی هستند که می توانند خود را به عنوان منبع معتبری از اطلاعات پزشکی مورد تقاضا معرفی کنند. متأسفانه، دستیابی به اطلاعات دقیق در اینترنت، که در آن اطلاعات را می توان بدون فیلتر به اشتراک گذاشت، روز به روز دشوارتر می شود. علاوه بر این، پزشکان می توانند اطلاعات نادرست را بررسی کنند. بیماران را به سمت منابع قابل اعتماد راهنمایی کنند. زیرا بیماران، اعضای خانواده و مراقبین احتمالاً از اینترنت برای تحقیقات و تشخیص خود استفاده می کنند.

استفاده از رسانه های اجتماعی در صنعت مراقبت های بهداشتی و ایجاد اعتماد

برای بیماران و مشتریان بسیار قابل اعتمادتر است که از واحدهای بهداشتی یا پزشکانی که قبلاً درباره آنها تحقیق کرده اند کمک بگیرند و در مورد آنها نظر داشته باشند. زیرا بیماران بالقوه که تجربیات سایر بیماران را در مطالب یا نظرات شبکه های اجتماعی می بینند، با اطمینان بسیار بیشتری به این واحد یا پزشک مراجعه می کنند که بسیاری از بیماران دیگر به آن اعتماد دارند و خود را به آن می سپارند. به طور خاص، رشته هایی مانند جراحی پلاستیک و دندانپزشکی با مشارکت در رسانه های اجتماعی به مخاطبان خاصی رسیده است.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی روند و مزایای استفاده از رسانه های اجتماعی در صنعت مراقبت های بهداشتی پرداختیم. استفاده از رسانه های اجتماعی در زمینه پزشکی بسیار قابل بحث است. با این حال، استفاده از تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ معاصر به جای استراتژی‌های بازاریابی «ابتدایی» در حال حاضر در دنیای پیشرفته‌ای که در آن زندگی می‌کنیم اجتناب‌ناپذیر است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *