تبلیغات نتیجه گرا یا پرفورمنس مارکتینگ

تبلیغات نتیجه گرا یا پرفورمنس مارکتینگ

در تبلیغات آنلاین و دیجیتال انواع مختلفی از بازاریابی در شبکه های اجتماعی وجود دارد. اما اگر به دنبال استراتژی مبتنی بر نتایج هستید یکی از این روش ها تبلیغات پرفورمنس یا بازاریابی عملکرد است که به آن بازاریابی عملگرا نیز می گویند.  در مقاله پیش رو در مورد تبلیغات نتیجه گرا یا پرفورمنس مارکتینگ توضیحات مختصری جهت اطلاع شما عزیزان خواهیم داد.

تبلیغات نتیجه گرا یا پرفورمنس مارکتینگ یعنی چه؟

تیلیغات پرفورنس مارکتینگ بر مبنای کیفیت عملکرد انجام می گیرد‌. تبلیغ دهندگان بر اساس عملکرد و یا تعداد، هزینه آگهی را پرداخت می کنند. در گذشته این بازاریابی عملکردی در تبلیغات کلیکی (PCC_ برمبنای تعداد کلیک محاسبه می شد. اما امروزه بازاریابی عملکرد موارد گسترده تری را در برمی گیرد. در این روش شما تبلیغات آنلاین را شروع کرده و پس از دستیابی به نتیجه مورد نظر هزینه را پرداخت خواهید کرد‌. این روش از تبلیغات انتخابی مناسبی برای افراد و شرکت هایی است که هدف از تبلیغ برای شان نتیجه گرایی است. یعنی نتیجه در درجه اول اهمیت قرار دارد‌. بنابراین بدین وسیله شما مطمئن هستید که تبلیغات موثر بوده و هزینه ای که کرده اید سوخت نگردیده است.

معیار موفقیت تبلیغات نتیجه گرا یا پرفورمنس مارکتینگ

بهترین نتیجه کاری و معیار موفق بودن برای بازاریابی عملکرد را در این بخش بیان می کنیم. بهترین عملکرد در این نوع تبلیغ این است که توسط مخاطبانی که برای شما حکم هدف را دارند دیده شوید. در انجام این نوع بازاریابی پروفورمنس در دنیای جدید دیجیتال سه گروه تاثیر زیادی بر نتیجه بدست آمده از این روش دارند. این سه گروه عبارتند از:

تبلیغ دهندگان

تبلیغ دهنده در واقع شرکت ها، سازمان ها یا اشخاصی هستند که تصمیم دارند برای محصولات و یا خدمات خود تبلیغی انجام دهند.

بازاریاب های آنلاین و آژانس های دیحیتال مارکتینگ

تبلیغات نتیجه گرا یا پرفورمنس مارکتینگ برای این گروه نیز مهم است. بازاریاب های دیجیتال( دیحیتال مارکترها) از طریق شبکه های اجتماعی پروفورمنس مارکتینگ را برای محصولات و خدمات تبلیغ دهنده اجرا می کنند‌.

انتشار دهندگان تبلیغ

این انتشار دهندگان شرکت هایی هستند که در ازای دریافت مبلغی توافقی تبلیغات دیجیتالی را در وب سایت خود انجام می دهند. هر کدام از این وب سایت ها دسترسی به گروه خاصی از مخاطبان  دارند. انجام تبلیغات در انواع کانال های هدفمند بازاریابی باعث می گردد که دیجیتال مارکتر به مخاطبان و مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی پیدا کرده و آن را بیشتر درگیر کند. اجرای تبلیغات نتیجه گرا یا پرفورمنس مارکتینگ رامی توان با تبلیغات بنری درسایت شروع کرد و سپس به سراغ روش های دیگری مثل کانال های تلویزیون اینترنتی و شبکه های اجتماعی رفت. بدین وسیله می توان از طریق رسانه های مختلف با مخاطبان ارتباط برقرار نمود.

نحوه پرداخت هزینه تبلیغات در شبوه پروفرومنس مارکتینگ

فرایند پرداخت هزینه تبلیغ در سیستم تبلیغی پروفرومنس فرایند خاص خود را دارد. در همان ابتدای کمپین تعیین می گردد و شیوه های پرداخت آن توسط ناشر و یا پلتفرم تعیین می شو‌د. دیجیتال مارکترها تعیین می کنند که کدام شیوه پرداخت را انتخاب کنند. اما سه روش اصلی پرداخت هزینه عبارتند از:

نحوه پرداخت هزینه تبلیغات

پرداخت به ازای هر کلیک (ppc)

در روش PayPer Click خود بازاریابان به عنوان نماینده تبلیغ دهنده برای اجرای تبلیغات نتیجه گرا یا پرفورمنس مارکتینگ  هستند و به ازای هر کلیکی که مخاطبان انجام می دهند پول پرداخت می کنند. یعنی وقتی مخاطبان بر روی تبلیغات مورد نظر کلیک کنند بازاریاب هزینه را پرداخت می کند‌. در غیر این صورت هزینه ای بابت آگهی پرداخت نخواهد گردید.

هزینه به ازای هر کلیک (cpc)

در روش Cost Per Click در واقع شاهد تعریف دیگری از ppc هستیم. همچنین به عنوان یک شاخص کلیدی(KPl) هم شناخته می شود. برای بررسی کیفیت عملکرد توسط مارکترها از آنها استفاده می گردد‌.

هزینه به ازای هر 1000 نمایش(cpm) در تبلیغات نتیجه گرا یا پرفورمنس مارکتینگ

یکی از ساده ترین شیوه های پرداخت روش Coste PerMille می باشد که تبلیغ دهنده به ازای هر 1000 نمایش هزینه پرداخت می کند. یعنی به ازای اینکه برای هر کلیک هزینه ای را پرداخت کند با نمایش تبلیغات به 1000 نفر هزینه پرداخت می گردد. روش cpm می تواند در پلتفرم های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. برای پرداخت هزینه جهت بازدید ها بایستی دقت شود که هدف گزاری و برنامه ریزی به درستی انجام گرفته شده باشد تا مطمئن شویم تبلیغات برای مخاطبین هدف و مورد نظر ما انجام گرفته است.

سخن آخر 

در این مقاله از وب سایت تبلیغاتی VQS ما به بررسی تبلیغات نتیجه گرا یا پرفورمنس مارکتینگ پرداختیم. اما نکته آخر این که صورتی که تمایل به انجام تبلیغات نتیجه گرا یا پروفور منس دارید اولین نکته این که از طریق شرکت های معتبر این کار را انجام دهید و در صورت اینکه در این مورد آگاهی ندارید قبلا از کارشناسان این امر مشورت کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *