کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ چیست؟

یکی از شبکه های اینترنتی که مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب نموده و هواداران زیادی دارد اینستاگرام می باشد. امروزه چه در داخل و چه در خارج از کشور از اینستاگرام استفاده فراوانی می شود. خصوصا در زمینه تجارت. در ادامه و در مقاله پیش رو در مورد در مورد کامنت مارکتینگ توضیحاتی خواهیم داد.

کامنت مارکتینگ چیست؟

یکی از قابلیت های تبلیغاتی شبکه خدمات اینستاگرام کامنت مارکتینگ می باشد. دارندگان کسب و کارها از این طریق می توانند به جذب فالوور اقدام کنند. قبل از هر چیز اگر بخواهیم تعریفی از کامنت داشته باشیم بایستی بگوییم کامنت به معنی توضیح، تفسیر و تعبیر نام برده می شود. در وبلاگها و پیچ های اینترنتی به عنوان نظر خوانندگان اطلاق می گردد. با این تعریف یعنی بازدیدکنندگان یک پیج قادر خواهند بود نظرات خود را پیرامون مطلب، عکس و یا فیلمی که شما گذاشته اید اعلام کنند.

اصول کامنت گذاری

کامنت گذاری در امور تجاری وکسب و کارها قائده و اصول خود را دارد. در واقع در زمینه کامنت مارکتینگ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

از کامنت های مرتبط با موضوع استفاده کنید.

در این مورد منظور این است که از کامنت ها(نظرات) جذاب و منطقی استفاده کنید‌. بدین معنی که سخن خود را به گونه ای بیان کنید که مورد پسند مخاطبان تان قرار گیرد. ضمن این که با موضوع هم ارتباط داشته باشد. بدین معنی که اگر موضوع پست گردشگری می باشد به هیچ وجه نباید کامنت شما  در مورد مدل لباس باشد.

با کامنت خود در ذهن مخاطب و بیننده خود سوال ایجاد کنید.

اگر بخواهیم در مورد یکی از جذاب ترین روش های کامنت مارکتینگ توضیحی بدهیم بهترین بخش همین بخش می باشد. بدین معنی که شما سعی خواهید کرد ذهن مخاطبتان را درگیر سوال خودتان کنید. همین امر باعث می گردد که به پیج شما سر بزنند. اگر واقعا در پیج شما و پست های تان چیز جالبی را ببینند حتما شما را دنبال می کنند. این امر نتیجه خوبی خواهد داد.

استفاده از نام برند در کامنت مارکتینگ

در این روش شما می توانید از این ترفند استفاده کنید و به نام کس دیگری از برند خودتان خرید کرده و آنرا به دیگران نیز معرفی کنید. مثلا من این پیراهن را از برند x خریده ام خیلی خوب بوده. همین کامنت شما باعث می کردد تا فروش بیشتری نصیب تان گردد.

استفاده از نام برند در کامنت مارکتینگ

در کامنت های خود سریع از واژه تبلیغ برای کالای خود استفاده نکنید.

هنگامی که مقاله ای در مورد محصول خود می نویسید سعی کنید حتما در ابتدا تبلیغی از محصول خود نکرده و فقط در مورد مشخصات کالای تان توضیح دهید. تبلیغات اینترنتی را برای آخر کار بگذارید. بدین وسیله مخاطب ابتدا کامل با محصول شما آشنا می شود. مشخصات آنرا بطور کامل در نظر گرفته و بر طبق مشخصات و تبلیغی که در پایان می بیند در مورد خرید محصول تصمیم خواهد گرفت.

در کامنت مارکتینگ به نقد پست ها بپردازید

زمانی که پستی لایک بالایی می خورد خودتان مانند یک منتقد نسبت به پست تان برخورد کرده و آن را مورد نقد و بررسی قرار دهید. این کار شما باعث می گردد توجه مخاطبان به این مسئله جلب شده و تعداد بازدید و کامنت بالاتری را نصیب خود خواهید کرد که این کار به نفع شما خواهد بود.

رعایت صداقت در کامنت های تان

در کامنت هایی که برای مخاطبان خود می گذارید رعایت صداقت اصل مهمی می باشد. زمانی که مخاطب مخاطب شما علاوه بر جذابیت، صداقت را ببیند ضمن خوشایندی از کار شما، معرفی به دیگران را نیز سرلوحه کار خود قرار می دهد. شاید با فریب و دروغ و عدم صداقت در اوایل کار خود را پیش ببرید. اما مطمئنا نتیجه آن آگاه شدن مشتری از سوء نیت شما و درنتیجه افت کامنت ها و از دست دادن مشتریان تان خواهد بود.

کامنت مارکتینگ و احترام به مخاطبان

به نویسندگانی که نظر، پیشنهاد و انتقاد خود را به صورت کامنت در اختیار شما می گذارند اعتماد کرده و به آنها احترام بگذارید. پیشنهاداتشان را اگر جنبه کاربردی و مفیدی داشتند حتما استفاده نموده و بابت آن از آنها تشکر کنید. حتی به انتقادها هم احترام گذاشته و یا آنها را قانع کنید. یا در جهت برطرف کردن اشکال کار خود برآمده و به کارتان اصلاح بخشید.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی کامنت مارکتینگ پرداختیم. برای کامنت مارکتینگ خود برنامه ریزی داشته باشید. به صورت همزمان با متخصصان این امر مشورت نموده و از راهنمایی های آنان بهره مند گردید. از انتقادات هراسی نداشته و منطقی با آن برخورد کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *