گام های کلیدی در توسعه استراتژی رسانه های اجتماعی

گام های کلیدی در توسعه استراتژی رسانه های اجتماعی

برای بسیاری از شرکت ها، شبکه های اجتماعی به یک ابزار ضروری تبدیل شده است. اما، آیا این کسب و کارها از شبکه های اجتماعی با بیشترین پتانسیل خود استفاده می کنند؟ ایجاد نمایه و انتشار مطالب و محتوای تصادفی هرازگاهی دیگر کافی نیست. در واقع هرگز نبود. با وجود این، به نظر می رسد بسیاری از شرکت ها برنامه بازاریابی شبکه های اجتماعی تعریف شده ای ندارند که به موفقیت آنها کمک کند.

ممکن است در ابتدا مشکل بزرگی به نظر نرسد، اما عدم داشتن یک برنامه رسانه اجتماعی واضح و یک فرآیند کاملاً تعریف شده ممکن است منجر به این شود که تلاش‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شما نتایجی را که می‌خواهید نداشته باشند. در این نوشته ما به بررسی گام های کلیدی در توسعه استراتژی تبلیغات در شبکه های اجتماعی و  رسانه های اجتماعی می پردازیم.

گام های کلیدی در توسعه استراتژی رسانه های اجتماعی

اگر زمان کافی را برای انجام درست کارها اختصاص دهید، ممکن است به سرعت اهداف خود را تعیین و محقق کنید. یا بهتر از آن، می‌توانید کاری را انجام دهید که اکثر شرکت‌ها انجام می‌دهند. اما گام های کلیدی در توسعه استراتژی رسانه های اجتماعی عبارتند از:

اهداف را تعیین کنید

اولین کاری که باید در هنگام ایجاد یک استراتژی رسانه اجتماعی انجام دهید این است که اهداف هوشمندانه مشخصی را تعیین کنید.

 • خاص
 • قابل اندازه گیری
 • قابل دستیابی
 • مربوط به فعالبت
 • دارای زمان مشخص

اهداف شما منحصر به شرکت شما خواهد بود و مکمل اهداف کلی شما خواهد بود. با این حال، چند دسته استاندارد از اهداف رسانه های اجتماعی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

 • افزایش آگاهی از برند شما: رسانه های اجتماعی ابزاری عالی برای ایجاد صدای برند، افزایش آگاهی در مورد موضوعاتی که از آنها حمایت می کنید و ترویج اخلاق و ارزش های برند شما هستند.
 • افزایش اندازه مخاطبان: اندازه مخاطبان و سرعت رشد آنها معمولاً عوامل تعیین کننده در موفقیت رسانه های اجتماعی هستند. هرچه مخاطبان شما بیشتر باشد، شانس شما برای ایجاد سرنخ، فروش و پایگاه مشتری وفادار بیشتر است.
 • افزایش تعامل جامعه: در حالی که تعداد مخاطبان شما برای اینفلوئنسرها بسیار مهم است، نسبت افرادی که از صفحه رسانه اجتماعی شما بازدید می کنند و آن را لایک می کنند، نظر می دهند یا به اشتراک می گذارند بسیار مهمتر است. به خصوص با الگوریتم های رسانه های اجتماعی.
 • افزایش ترافیک به وب سایت شما: در حالی که داشتن تعداد زیادی فالوور درگیر فوق العاده است، رسانه های اجتماعی در نهایت باید برای هدایت بازدیدکنندگان به وب سایت شما برای افزایش فروش استفاده شوند. می توانید از خدمات اینستاگرام برای اینکار استفاده کنید.
 • افزایش تعداد سرنخ ها و فروش: اگر می خواهید استراتژی رسانه های اجتماعی شما موفق باشد، باید شاهد افزایش سرنخ ها و فروش به عنوان نتیجه مستقیم آن باشید.

تعریف مخاطب از گام های کلیدی در توسعه استراتژی رسانه های اجتماعی

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که کسب‌وکارها در رسانه‌های اجتماعی مرتکب می‌شوند، این است که فرض می‌کنند همه فالوورهای آن‌ها برای آن‌ها سودمند هستند. اگر تعداد فالوورهای زیادی منجر به تبدیل نشوند، بی معنی است. ابتدا، تجزیه و تحلیل کنید که محتوای شما بیشتر با چه کسانی ارتباط دارد و تعیین کنید که آیا این گروه با جمعیت هدف شرکت شما مطابقت دارد یا خیر – سرنخ های واجد شرایط به سرعت مخاطبان شما را به مصرف کنندگان تبدیل می کنند.

تعریف مخاطب از گام های کلیدی در توسعه استراتژی رسانه های اجتماعی

برای دریافت بینش بیشتر در مورد مخاطبان خود، با نظرسنجی ها و داده های به روز آشنا شوید. چند شخصیت بسازید که نشان دهنده مشتری ایده آل شما باشد. دانستن نمایه فالوورهای معمولی به شما کمک می‌کند کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی خود را متناسب با نیازهای آن‌ها تنظیم کنید.

محتوای جذاب با کیفیت بالا ایجاد کنید

یکی از گام های کلیدی در توسعه استراتژی رسانه های اجتماعی محتوای جذاب است. وقتی نوبت به تولید محتوا می رسد، هدف همه چیز است. جایی برای پست های تصادفی اینجا و آنجا وجود ندارد، به خصوص اگر با مخاطبان شما همخوانی نداشته باشند. محتوای شما باید در یکی از این چهار دسته قرار گیرد:

 • الهام بخش: محتوا باید ریسمان های قلب را به خود جلب کند یا مخاطبان شما را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برند شما مجذوب کند. اخلاق، ارزش‌ها و دستاوردهای خیریه برند خود را برجسته کنید.
 • آموزشی: «چرا» پشت نام تجاری و محصول خود را به مخاطبان خود نشان دهید. چرا شما بهتر از رقبا هستید؟ چرا محصول شما چیزی است که آنها به آن نیاز دارند؟
 • تبلیغات: پیشنهادها و تخفیف هایی را که شرکت شما اجرا می کند با محتوای مستقیم و CTA های واضح برجسته کنید.
 • سرگرمی: محتوایی را ارسال کنید که سرگرم کننده و قابل ارتباط با مخاطبان هدف شما باشد. از میم‌ها و نقل‌قول‌های پرطرفدار گرفته تا نظرسنجی‌های جذاب درباره جدیدترین بحث‌های اجتماعی.

استراتژی ارسال از گام های کلیدی در توسعه استراتژی رسانه های اجتماعی

در حالی که می‌توانید تمام محتوای رسانه‌های اجتماعی خود را به صورت دستی پست کنید، ممکن است زمان‌بر باشد و بهترین نتیجه را به همراه نداشته باشد.

اکثر پلتفرم های رسانه های اجتماعی اکنون از نوعی الگوریتم برای فیلتر کردن اطلاعاتی که در اختیار کاربران قرار می دهند استفاده می کنند. به این معنی که اگر در زمانی پست ارسال کنید که مخاطبان هدف شما آنلاین نیستند، ممکن است مطالب شما مورد توجه قرار نگیرد.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی گام های کلیدی در توسعه استراتژی رسانه های اجتماعی پرداختیم. رسانه های اجتماعی محیطی سریع هستند. پلتفرم‌های جدید همیشه نمایش داده می‌شوند، در حالی که سایر پلتفرم‌ها به طور منظم با ویژگی‌های جدید ظاهر می‌شوند که به صورت هفتگی ظاهر می‌شوند.

در نتیجه، استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شما باید یک سند زنده باشد که در هر زمان و زمانی دوباره از آن بازدید کرده و آن را تغییر دهید. برای ادامه مسیر، مکرراً به آن مراجعه کنید، اما در انجام تنظیمات برای انعکاس بهتر اهداف، ابزارها، برنامه‌ها یا روندهای جدید تردید نکنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *