ریزش فالوور اینستاگرام

ریزش فالوور اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه های فضای مجازی می باشد که طرفداران و مخاطبان زیادی دارد. افرادی که در اینستاگرام فعالیت می کنند سعی دارند که با افزایش مخاطبان خود قدرت تبلیغاتی و یا داشتن کاربر را بالا ببرند. افزایش مخاطب یا فالوور در اینستاگرام از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند.از این رو افرادی که پیج اینستاگرام دارند، می توانند فالوور های خود را افزایش دهند. اما در اثر اشتباهاتی که انجام می دهند باعث ریزش فالوور های خود می شوند. در مقاله پیش رو از وب سایت تبلیغاتی vqs به روند ریزش فالوور اینستاگرام پرداخته و در  مورد علت ریزش آن توضیحاتی خواهیم داد.

ریزش فالور های اینستاگرام

 

این که علت ریزش فالوور در اینستاگرام چیست و چرا برخی از فالوور های اینستاگرام به صورت ناگهانی کم می شوند نیاز به بررسی دقیق دارد. با توجه به خدمات اینستاگرام، این مسئله بی دلیل نمی باشد. ریزش فالوور تاحدی طبیعی است. اما در خیلی موارد برندها و دارندگان پیج های اینستاگرانی ریزش فالوور را به صورت مداوم و منظم گزارش می دهند. در ادامه به این مسئله و دلایل آن خواهیم پرداخت.

دلایل ریزش فالوور اینستاگرام

 

اشتباهاتی که باعث ریزش فالوور در پیج اینستاگرام می شود عبارتند از:

اشتباه مدیریتی پیج

 

از عمده دلایلی که باعث ریزش فالوور در اینستاگرام می شود به اشتباه مدیریتی پبج باز می گردد. آن هم به دلیل تولید محتوای تبلیغاتی می باشد. بدین معنی که کسب و کارها فقط به تبلیغ کالا و خدمات خود می پردارند. این پست ها برای خیلی از کاربران اهمیتی ندارد. این درحالی است که کاربران وقتی یک صفحه اینستاگرام را دنبال می کنند تا از محتوای صفحه استفاده کنند و همین اشتباه تبلیغاتی محصولی و عدم تنوع باعث ریزش فالوور می شود.

اشتباه مدیریتی پیج

 

البته ذکر این نکته ضروری است که الگوریتم های جدید اینستاگرام نیز حذف فالوورهای بدون تعامل را مدنظر دارند. این بدین معنی است که اگر فالوور هایی داشته باشید که پست های شما را لایک نکنند و یا برایتان کامننی ارسال نکنند حذف می کنند.

 

ریزش فالوور به علت عدم کیفیت محتوا

 

مسئله دیگری که دارندگان پیج کسب و کار به آن توجه نمی کنند. کیفیت محتوای صفحه می باشد. بیشتر به دنبال کمیت هستند و می خواهند کاربران خود را با پست های جدید روبرو کنند. در حالی که کیفیت مهم تر از کمیت می باشد.

اگر به دنبال عدم ریزش فالوور اینستاگرام هستید و نمی خواهید بامشکل ریزش فالوور در اینستاگرام روبرو شوید بهتر است در مرحله اول کیفیت را ملاک قرار دهید.در مرحله بعد کمیت مورد توجه تان باشد. پست های زیاد و بی محتوا گذاشتن مطمئنا موجب ریزش فالوور خواهد گردید. شما هفته ای سه پست با کیفیت داشته باشید بهتر است تا این که چند پست روزانه ولی بدون کیفیت داشته باشید.

 

چه چیز باعث ریزش فالوور در اینستاگرام می شود؟

 

شاید این سوالی باشد که نظر کاربران را به خود جلب  کند. این که چرا کاربران صفحه برند ها را آنفالو می کنند. این در حالی است که برندها تلاش زیادی می کنند تا تولید محتوای ارزشمند داشته باشند. اما تبلیغ محصول تنها بخشی از تولید محتوا می باشد. برندها توانایی آن را ندارند تا پیشنهاد خود را به صورت مستقیم مطرح کنند. اما دلیلی که باعث جذب کاربران می شود ممکن است نتواند آنها را برای همیشه جذب برند شما کند. در ادامه به عنوان مخاطب نگاه دارد. تبلیغات بیش از حد و بیشتر به دنبال محتوای کارامد هستند و شما بایستی محتوایی تولید کنید که بتوانید نظر کاربران را به خود جلب کنید.

نکات مهم درباره ریزش فالوور نکته آخر برای این که بتوانید از ریزش فالوور های خود جلوگیری کنید پیشنهاد می کنیم که مواردی را در نظر بگیرید که مهم هستند. این موارد عبارتند از:

  • شخصیت برند خود و انتظاری که کاربران از آن دارند حفظ کنید.
  • نسبت به برند خود و حوزه صنعتی آن از زبان علمی و مربوط به خود حوزه کاری بهره مند شوید.
  • بهتر است پیشنهاد تبلیغات کالای خود را ندهید و فقط در مورد
  •  مشخصات کالا و ویژگی آن توضیح دهید.

در نهایت این را در نظر داشته باشید که رسانه های اجتماعی بیشتر حالت اطلاع رسانی را داشته باشند تا تبلیغات.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت تبلیغاتی vqs ما به بررسی روند ریزش فالوور اینستاگرام پرداختیم. دلایل ریزش فالوور و شرایط مختلف مربوط به آن را نیز بیان کردیم. در این بین می توانید با متخصصان ما در وی کیو اس در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید:

بازاریابی محتوا در اینستاگرام

استفاده از تبلیغات در استوری اینستاگرام

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *