قوانین کپی رایت اینستاگرام

 

اینستاگرام و کپی رایت، ترکیب عجیبی با هم دارند. ینستاگرام همه چیز در مورد تصاویر و به طور فزاینده ای ویدیوها است. استفاده قانونی از تصاویر یک مسئله مهم در مورد رسانه های اجتماعی است. کاربران اینستاگرام می دانند که این یک راه عالی برای به اشتراک گذاری محتوای خلاقانه است. با جامعه ای متشکل از بیش از 1 میلیارد کاربر، عکس یا ویدیوی شما پتانسیل دسترسی به افراد در سراسر جهان را دارد. در این نوشته از وب سایت تبلیغاتی vqs ما به بررسی قوانین کپی رایت اینستاگرام می پردازیم.

قوانین کپی رایت اینستاگرام

 

آیا شما تصاویر خود را در اینستاگرام منتشر می کنید؟ از خدمات اینستاگرام استفاده می کنید؟ اگر چنین است، دیگران چه استفاده و استفاده مجددی از تصاویر شما می توانند داشته باشند؟ آیا تصاویری را ارسال می کنید که متعلق به دیگران است، با یا بدون اجازه آنها؟ هر کاری که انجام می دهید باید قوانین کپی رایت اینستاگرام را رعایت کنید. مواردی موجود است که در این زمینه شما را به سمت شرایط ویژه ای وفق می دهد. قوانینی که باعث می شود بتوانید قوانین مهم را در اینستاگرام رعایت کنید.

شرایط استفاده را مرور کنید

 

همیشه توصیه می‌شود شرایط استفاده (و هرگونه تغییر در آنها) را برای هر برنامه‌ای که استفاده می‌کنید مرور کنید. آخرین به‌روزرسانی اینستاگرام برای شرایط خود در 4 ژانویه 2022 بود. مطمئن شوید که تأثیر شرایط هر برنامه را نه تنها بر رفتار خود در برنامه، بلکه بر محتوایی که در آنجا به اشتراک می گذارید نیز درک کرده اید. ایجاد یک حساب کاربری موافقت شما با این شرایط است، بنابراین بدانید که آنها چیست!

شرایط استفاده با توجه به قوانین کپی رایت اینستاگرام

 

در زیر گزیده‌هایی از شرایط استفاده اینستاگرام و تبلیغات در اینستاگرام ، به‌ویژه آن‌هایی که به قانون کپی‌رایت مربوط می‌شوند را بیان می‌کنیم. این شرایط استفاده آخرین بار در 4 ژانویه 2022 بازبینی شده است. آنها به زبان ساده نوشته شده اند و کاربران اینستاگرام با خواندن آنها متوجه حقوق و تعهدات خود می شوند.

 

شرایط استفاده با توجه به قوانین کپی رایت اینستاگرام

اینستاگرام و حق کپی: مجوزهایی که به اینستاگرام می دهید

 

مجوز اصلی حق نسخه‌برداری که هنگام ارسال محتوا در اینستاگرام به آن ارائه می‌کنید، در زیر عنوان «مجوزهایی که به ما می‌دهید»، در «تعهدات شما در شرایط استفاده اینستاگرام» قرار دارد. ما ادعای مالکیت محتوای شما را نداریم، اما شما به ما مجوز استفاده از آن را می دهید.

 

هیچ چیز در مورد حقوق شما در محتوای شما تغییر نمی کند. ما ادعای مالکیت محتوای شما را نداریم که در سرویس یا از طریق آن پست می‌کنید و شما آزاد هستید که محتوای خود را در هر کجا که می‌خواهید با هر کس دیگری به اشتراک بگذارید. با این حال، برای ارائه سرویس به مجوزهای قانونی خاصی از شما است.

 

نگامی که محتوایی را که تحت پوشش حقوق مالکیت معنوی (مانند عکس‌ها یا ویدیوها) در سرویس ما یا در ارتباط با آن است را به اشتراک می‌گذارید، پست می‌کنید، یا آپلود می‌کنید، بدینوسیله به ما یک مجوز غیر انحصاری، بدون حق امتیاز، قابل انتقال و مجوز فرعی، مجوز جهانی برای میزبانی، استفاده، توزیع، تغییر، اجرا، کپی، اجرای عمومی یا نمایش، ترجمه، و ایجاد آثار مشتق از محتوای شما مطابق با حریم خصوصی و تنظیمات شما خواهیم داشت. این مجوز زمانی پایان می یابد که محتوای شما از سیستم های ما حذف شود. با حذف حساب خود می توانید محتوا را به صورت جداگانه یا یکجا حذف کنید.

مجوز انحصاری در قوانین کپی رایت اینستاگرام

 

شما صاحب عکس ها، ویدیوها یا محتوایی هستید که در حساب اینستاگرام خود ارسال می کنید. اینستاگرام مالک محتوای ارسال شده شما نمی شود. در عوض، شما یک مجوز جهانی غیر انحصاری برای میزبانی محتوای خود در اختیار اینستاگرام قرار می دهید. شما همچنین یک مجوز غیر انحصاری برای استفاده، توزیع، تغییر، اجرا، کپی، اجرای عمومی یا نمایش، ترجمه و موارد دیگر در اختیار اینستاگرام قرار می دهید.

 

قانون کپی رایت (با توجه به کشوری که تصاویر در آن تکثیر یا به اشتراک گذاشته می شوند) چیزی است که بر استفاده از عکس های اینستاگرام و سایر محتوای شما توسط اشخاص ثالث حاکم است. قانون کپی رایت (با توجه به کشوری که تصاویر در آن تکثیر یا به اشتراک گذاشته می شوند) چیزی است که بر استفاده از عکس های اینستاگرام و سایر محتوای شما توسط اشخاص ثالث حاکم است.

 

می توانید مجوز غیر انحصاری ارائه شده در اینستاگرام را با حذف محتوای خود یا بستن حساب اینستاگرام خود پایان دهید. با این حال، این امر مانع از آن نمی‌شود که دیگران به‌طور قانونی از محتوای شما همانطور که قبلاً از حساب شما دسترسی داشته‌اند استفاده کنند.

سخن آخر درباره قوانین کپی رایت اینستاگرام

 

در این نوشته از وب سایت تبلیغات اینترنی  vqs ما به بررسی قوانین کپی رایت اینستاگرام پرداختیم. نکته مهم تر این که توجه کنید اگر از هر تصویر، طرح، ویدئو یا صدایی استفاده می‌کنید که اینستاگرام دارای حقوق مالکیت معنوی است و امکان افزودن به محتوای خود و اشتراک‌گذاری آن را در اختیار شما قرار می‌دهد، هیچ حقی در محتوای آن‌ها دریافت نمی‌کنید. اینستاگرام این حقوق را حفظ می کند اما حقوقی برای محتوای شما ندارد.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *