افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام

افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام

امروزه حتما شما هم از تاثیر  شبکه های مجازی در کسب و کارها و تبلیغات مربوط به آنها آگاه هستید. اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی پرطرفدار در ایران می تواند نفش موثری در افزایش ترافیک سایت بازی کند. اگر شما هم برای کسب و کار خود یک وب سایت طراحی کرده اید و می خواهید ترافیک سایت تان را افزایش دهید بهترین راه استفاده از اینستاگرام می باشد. در مقاله پیش رو در مورد افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام توضیحاتی خواهیم داد.

ترافیک وب سایت یعنی چه؟

زمانی که بازدید کنندگان یک سایت تعداد بالایی را تشکیل دهند اصطلاحامی گویند ترافیک سایت بالا می باشد. مانند این که بگوییم فلان فروشگاه بعد از ظهر ها از دیگر مواقع شلوغ تر می باشد.  اما ترافیک سابت  به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام

ترافیک هدفمند

همانگونه که از نام این ترافیک پیداست از طریق مخاطبین هدف ترافیک یک سایت افزایش یافته است. البته هدف از افزایش ترافیک سایت همین نوع ترافیک می باشد.

ترافیک بی هدف

همانگونه که قبلا نیز گفتیم تمام بازدید کنندگان یک وب سایت مخاطب هدف محسوب نمی شوند. این افراد ممکن است به صورت اتفاقی و یا اشتباهی وارد سایت شده باشند. یا از محتوای سایت خوششان نیاید و از خرید نیز منصرف شوند. اما این اشتباهات نیز ممکن است به سود سایت شما تمام شود. این افراد در آینده به مشتریان شما تبدیل می شوند.

افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام

هر چند شبکه های مختلفی در فضای مجازی وجود دارند که می توانند تعداد بازدید کنندگان از وب سایت شما را افزایش دهند. اما اینستاگرام در ایران بخاطر مخاطبین زیادی که دارد موثرترین این شبکه ها می باشد.

افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام

امکاناتی که اپلیکیشن اینستاگرام در اختیار دارد این شبکه را به بستری مناسب برای ارتقاء کسب و کار خود تبدیل نموده است. در نتیجه با استفاده درست از قابلیت های اینستاگرام کاربران این شبکه را به سمت خود جذب نموده است. در ادامه راهکارهایی را به شما توصیه می کنیم که موجب افزایش بازدیدکنندگان وب سایت از طریق شبکه  و خدمات اینستاگرام خواهد شد‌.

راهکار های افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام

در ادامه مقاله شما را با چندین روش برای افزایش ترافیک سایت به وسیله اینستاگرام آشنا کرده و توضیحاتی خواهیم داد.

لینک وب سایت در بیو

یکی از امکاناتی که تبلیغات دراینستاگرام برای کاربران خود فراهم می کند این است که یک بیو(مشخصات) در پروفایل خود قرار دهند. بهترین کار این است که از این موقعیت حداکثر استفاده را برده و فقط به گذاشتن آدرس وب سایت تان  در بیو اکتفا نکنید. لینک صفحه سایت تان را در بیو قرار دهید که می دانید قابلیت جذب مخاطب را دارد. همچنین از استانداردهای جذاب تبعیت کنید. بعد از این در یک سطر و یا یک تیتر جذاب مخاطب خود را ترغیب کنید تا روی لینک گذاشته شده کلیک کند. برای نتیجه گیری بهتر لینک بیوی خود را بطور مداوم تغییر دهید. برای این کار می توانید موارد‌ زیر را در لینک خود قرار دهید:

  • صفحه محصولات جدید آپلود شده
  • لندینگ پیج سایت
  • صفحه ی کمپین
  • صفحه محصولات تخفیف خورده
  • آخرین صفحه پست پیج تان

این روش ها منجر به افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام می شود. لازم به یادآوری است که در پست اینستاگرام امکان قرار دادن لینک وجود ندارد. شما می توانید در کپشن پست خود مخاطب را برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک بیو هدایت کنید.

هایلایت استوری های لینک دار

وقتی که لینکی را در استوری تان قرار می دهید با توجه به زمان ماندگاری استوری که فقط در مدت زمان بیست و چهار ساعت قابل استفاده می باشداقدام جالبی انجلم دهید. استوری تان را هایلایت کنید. در این صورت این هایلایت ها در پروفایل شما قرار می گیرند و تا زمانی که خود شما تصمیم به حذف آن نگیرید باقی خواهند ماند.

برای افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام می توانید استوری های مهم و لینک دار را در دسته بندی  های مشخصی هایلایت کنید و کاور و هایلایت خود را به گونه ای انتخاب کنید که وقتی کاربر تصمیم می گیرد وارد پروفایل شما شود برای باز کردن آن ترغیب شود. با استفاده از این روش هم مخاطبین و کاربران قدیمی و هم کاربران جدیدتان همواره می توانند به آنها دسترسی داشته باشند‌ تجربه نشان داده بهترین روش برای افزایش بازدید از وب سایت با استفاده از هایلایت استوری، قرار دادن استوری های لینک دار کمتر ولی با کیفیت بسیار بیشتر می باشد. سعی کنید در استوری های لینک دار از ترکیب رنگ های شاد و گرم، عنوان جذاب و محتوای عالی و مناسب استفاده کنید.

قرادادن لینک در آی جی تی وی برای افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام

 امکان قرار دادن لینک فعال علاوه بر بیو در بخش توضیحات آی جی تی وی هم وجود دارد. اما برخلاف بیو که لینک در جلوی چشمان کاربر قرار دارد بینندگان ویدئو های آی جی تی وی از وجود این لینک بی خبر می باشند. برای دسترسی به آن می بایست بر روی عنوان آی جی تی وی کلیک کنند. بنابراین اگر در بخش توضیحات آی جی تی وی لینکی را قرار می دهید، حتما در طول ویدئو و یا عنوان پست به وجود لینک اشاره نمائید.

استفاده از اینستایت اینستاگرام

شبکه اینستاگرام قابلیتی دارد که برای پیج های تجاری ارائه نموده است. این قابلیت به دارندگان این گونه پیج ها این امکان را می دهد که توانایی تحلیل و ارزیابی مخاطب و محتوای تولیدی خود را داشته باشند‌. شاید شما فکر کنید که ابن قابلیت تاثیر مستقیمی در افزایش ترافیک سایت شما نداشته باشد. اما توجه داشته باشید که با این ابزار شما توانایی آن را دارید تا محتواهایی که بیشترین بازخورد را دارند شناسایی کنید.

 سخن نهایی

در این نوشته ما به بررسی افزایش ترافیک سایت از طریق اینستاگرام پرداختیم. اگر شما اطلاعاتی را بدست بیاورید که مخاطبانتان چه نوع محتواهایی را بیشتر پسند می کنند می توانید به کمک این محتواها مخاطبان بیشتری جذب کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *