طرز استفاده از کاتالوگ و مزایای طراحی کاتالوگ برای مشتری

طرز استفاده از کاتالوگ و مزایای طراحی کاتالوگ برای مشتری

یکی از شیوه های تبلیغاتی برای شناسایی کالا و خدمات به افراد و مشتریان از طریق کاتالوگ می باشد. در مورد این که کاتالوگ چیست؟ چگونه طراحی و تهیه می شود، طرزاستفاده از کاتالوگ و دیگر موارد مربوط به آن در این نوشته توضیحاتی خواهیم داد. هدف ما در این نوشته از وب سایت تبلیغاتی vqs، بررسی طرز استفاده از کاتالوگ و مزایای طراحی کاتالوگ برای مشتری است.

تعریف کاتالوگ

در تعریف کاتالوگ می توانیم بگوئیم که مجموعه ای از صفحات مرتبط به هم گفته می شود که جهت معرفی کالا و خدمات طراحی می گردد. امروزه هر ارگان و مجموعه ای که با اشخاص در جامعه سر و کار دارد احتیاج به برقراری ارتباط با مشتری خود دارد. استفاده از کاتالوگ یکی از این راه های ارتباطی و تبلیغاتی می باشد.

کاتالوگ را به زبان ساده می توان شرح خدمات یا اطلاعات در مورد یک شرکت یا محصول که به صورت فهرست و خلاصه به مشتریان خود ارائه می دهد دانست. کاتالوگ را در فرهنگ فارسی کالانما می نامند که می تواند شامل محتوا، عکس و غیره باشد. طرز استفاده از کاتالوگ و مزایای طراحی کاتالوگ برای مشتری خود باعث گام بلندی در زمینه موفقیت می شود.

طرز استفاده از کاتالوگ

استفاده از کاتالوگ می تواند در تبلیغات و فروش کالا و معرفی خدمات مؤثر واقع گردد. در امر بازاریابی و تبلیغات به جای این که از حجم زیاد عکس و نمونه کار های خود استفاده کنید و همه جا به همراه داشته باشید و بخواهید آن را ارائه دهید بهترین شیوه استفاده از کاتالوگ می باشد. استفاده از کاتالوگ به شما این امکان را می دهد که در تبلیغات و فروش کالا تاثیر بسیاری مشاهده کنید.

استفاده از کاتالوگ (Catalog) این امکان را در اختیار شما می گذارد تا بتوانید خدمات و محصولات خود را با ظاهری زیبا و با دسته بندی مناسب به مصرف کننده ارائه دهید. فهرست در کاتالوگ همان راهنمای آن است که برای انتقال پیام نقش موثری داشته و دارد. با استفاده از کاتالوگ مخاطب به راحتی با دیدن عکس و متون می تواند کالای تولیدی و یا خدمات خود را در ذهن مشتری ماندگار کند. طرز استفاده از کاتالوگ و مزایای طراحی کاتالوگ برای مشتری در زمینه تولید هم ما را کمک می کند.

طراحی کاتالوگ برای مشتری

طراحی حرفه ای کاتالوگ یکی از بهترین و موثرترین روش های تبلیغاتی برای معرفی محصدلات تولیدی و خدمات می باشد.  یک طراحی خوب و حرفه ای را می توان چیدمان هنرمندانه ی تصاویر و تلفیق متن مناسب و نمودار با یکدیگر دانست. به صورتی که بیشترین تاثیر گذاری را بر روی بیننده و مخاطب قرار دهد. از طراحی تا چاپ کاتالوگ پروسه ای حرفه ای و هنرمندانه است که از مجموعه ای از تکنیک های طراحی، چاپ و عکاسی تشکیل گردیده. چاپ کاتالوگ یکی از مولفه های مهم بازاریابی است. با ایجاد هیجان، توجه مشتریان را به خود جلب می کند. سپس انگیزه خرید را در نزد آنان بالا می برد.

طراحی کاتالوگ برای مشتری

هرچه طراحی کاتالوگ شما حرفه ای تر باشد و چینش و استانداردهای طراحی را عرایت کنید می توانید خروجی بهتری در چاپ کاتالوگ داشته باشید. می توانید ارائه بهتری برای دید مخاطب داشته باشید. کاتالوگ امروزه یکی از ابزارهای بازاریابی آفلاین و چاپی می باشد و همانگونه که گفته شد مزایایی بسیاری دارد. مهمترین آنها معرفی برند و شرکت، معرفی محصولات و یا خدمات  و افزایش فروش است. طرز استفاده از کاتالوگ و مزایای طراحی کاتالوگ برای مشتری با توجه به انواع آن می تواند متفاوت باشد که در ادامه بیان می کنیم.

معرفی کاتالوگ ها

کاتلوگ ها معمولا به دو صورت معرفی می گردند:

 • تک محصولی: طراحی کاتالوگ وسیله ای برای معرفی یک محصول یا خدمات عرضه شده می باشد.
 • چند محصولی: طراحی کاتالوگ چند محصولی وظیفه معرفی چندین محصول یا خدمات جدید را با عملکردهای مختلف برعهده دارد.

طرز استفاده از کاتالوگ و مزایای طراحی کاتالوگ برای مشتری

برای طراحی کاتالوگ حرفه ای باید تمام اطلاعات محصول یا خدمات خود را داشته باشیم. تصاویر محصولات به همراه مشخصات آنها اطلاعات شرکت و هرگونه اطلاعات تکمیلی که به تصمیم گیری صحیح مشتری کمک می کند و اطلاعاتی که برای نیاز می باشد، مهم هستند. مهمترین قسمت موجود در کاتالوگ تصاویر خواهند بود که مشتری را به خود جذب می کند. یک تصویر زیبا و متناسب توانایی آن را دارد که مشتریان را به خواندن کاتالوگ تشویق کند. داشتن یک کاتالوگ حرفه ای نیازمند اطلاعات دقیق و مشخصات فنی محصولات مورد نظر می باشد. همچنین با درج ویژگی هایی از قبیل کد محصول، قیمت آن به همراه درصد تخفیف می توان به کاتالوگ جذاب تری دست یافت.

در طراحی کاتالوگ نیز تعیین این که چه صفحه ای چه مطلبی درج گردد مهم است. در طراحی اگر مجبور به اضافه شدن صفحات شدید باید به گونه ای صفحات اضافی پر شوند که سبب ترویج و فروش بیشتر محصولات شود.

مراحل چاپ کاتالوگ

این مراحل عبارتند از:

 • تهیه و تنظیم محتوای مورد نیاز از محصولات و خدمات جهت طراحی کاتالوگ
 • تهیه تصاویر حرفه ای و با کیفیت از محصولات یا خدمات
 • انتخاب نوع رنگبندی کاتالوگ منطبق با مخاطب
 • انتخاب اندازه با قطع کاتالوگ متناسب محتوای موجود
 • طراحی کاتالوگ متناسب با بازار هدف
 • تاثیر مناسب اولیه با جلد کاتالوگ
 • انتخاب نوع کاغذ برای چاپ کاتالوگ
 • چاپ کاتالوگ متناسب با تیراژ
 • برش در اندازه درخواستی مشتری
 • صحافی کاتالوگ طبق روش درخواستی و دسته بندی و ارسال

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت تبلیغاتی vqs ما به بررسی طرز استفاده از کاتالوگ و مزایای طراحی کاتالوگ برای مشتری پرداختیم.  کلام آخر این که اگر تصمیم به تهیه کاتالوگ جهت کالای تولیدی خود دارید بهتراست از صفر تا صد آن را برعهده متخصص حرفه ای این کار بسپارید. توصیه های آنان را در این زمینه جدی تلقی کنید تا ضمن در اختیار داشتن یک کاتالوگ خوب و با کیفیت از لحاظ استفاده و بهربرداری نیز برد کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *