یافتن شغل در شبکه های اجتماعی

یافتن شغل در شبکه های اجتماعی

آیا می دانید که چگونه باید در رسانه های اجتماعی شغل پیدا کرد؟ آیا می خواهید آن شغل رویایی را در رسانه های اجتماعی پیدا کنید؟ مسیر موفقیت در این صنعت به اندازه مشاغل سنتی تر نیست! شروع شما در این زمینه می تواند بسیار دشوار باشد. یافتن شغل در شبکه های اجتماعی در ادامه این نوشته بررسی شده است.

شغل “در رسانه های اجتماعی” چیست؟

شغل یک متخصص یا مدیر رسانه های اجتماعی بسته به اندازه و نوع شرکتی که در آن کار می کنند متفاوت به نظر می رسد. کسب‌وکارهای کوچک اغلب دارای یک نفر هستند که تمام حساب‌های اجتماعی آنها را مدیریت می‌کند – یا حتی تمام تلاش‌های بازاریابی آنها، حتی آنهایی که خارج از پلتفرم‌های اجتماعی اتفاق می‌افتند. شرکت‌های بزرگ‌تر ممکن است تیمی از افراد داشته باشند که به مدیریت کانال‌های اجتماعی با نقش‌های تخصصی‌تر، مانند استراتژیست رسانه‌های اجتماعی، مدیر جامعه، یا متخصص تعامل اجتماعی اختصاص دارند. در اینجا انواع اصلی نقش ها در رسانه های اجتماعی آورده شده است:

یافتن شغل در شبکه های اجتماعی به شرایط و روند فعالیت شما وابسته است. در شرکت‌های کوچک‌تر، این نقش‌ها ممکن است همه در یک موقعیت قرار گیرند. این بدان معناست که هنگام درخواست برای یک تیم کوچک، احتمالاً می خواهید خود را به عنوان یک متخصص رسانه های اجتماعی با مهارت های گسترده در همه این زمینه ها معرفی کنید. هنگامی که برای یک نقش در یک تیم اجتماعی بزرگتر درخواست می دهید، می خواهید تخصص خاص خود را در یک زمینه کلیدی برجسته کنید.

وظایف روزانه نیز از شرکتی به شرکت دیگر و حتی از روز به روز دیگر متفاوت است. در این شغل، شما به هیچ چیز محدود نمی شوید. رسانه‌های اجتماعی هر روز تغییر می‌کنند و شما باید بتوانید خود را با آن وفق دهید.

مسئولیت های رایج برای یافتن شغل در شبکه های اجتماعی

در اینجا برخی از مسئولیت های رایجی که ممکن است از شما به عنوان مدیر رسانه های اجتماعی انتظار می رود آورده شده است:

  • کپی رایتینگ خلاقانه
  • طراحی گرافیک
  • راه اندازی و بهینه سازی تبلیغات اجتماعی
  • ردیابی عملکرد و تجزیه و تحلیل داده ها
  • مشارکت جوامع
  • پشتیبانی مشتری
  • روابط عمومی
  • برنامه ریزی نهایی کمپین های اجتماعی
  • ارتباط با ذینفعان شرکت

بنابراین، همانطور که می بینید، یک شغل در رسانه های اجتماعی می تواند شامل موارد بسیار زیادی باشد.

مسئولیت های رایج برای یافتن شغل در شبکه های اجتماعی

نکاتی برای یافتن شغل در شبکه های اجتماعی

چگونه در رسانه های اجتماعی شغل پیدا کنیم؟ نکاتی که در ادامه بیان می شوند به شما کمک زیادی خواهند کرد.

حضور خود را در رسانه های اجتماعی افزایش دهید

ساختن حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود یک راه مؤثر برای اثبات به کارفرمای بالقوه است که از چیزهای خود اطلاع دارید – و بهترین بخش این است که می‌توانید محتوای شخصی خود را در مورد هر چیزی که می‌خواهید بسازید. اکانت اجتماعی خود را درباره چیزی که به آن علاقه دارید ایجاد کنید و برای آن وقت بگذارید.

برای یافتن شغل در شبکه های اجتماعی گواهی بگیرید

در مورد شرایط کار در رسانه های اجتماعی هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد. اما تکمیل گواهینامه رسانه های اجتماعی یک دارایی است. منابع و دوره های بسیاری در این زمینه برای شما وجود دارند. با آموزش خود با استفاده از منابع رایگان، به کارفرمایان بالقوه نشان می‌دهید که اقداماتی را که باید انجام می‌دادید تا فعالانه کار کنید را پیش برده اید.

بسیاری از شبکه‌های اجتماعی نیز برنامه‌های آموزشی و صدور گواهینامه خود را دارند تا به متخصصان رسانه‌های اجتماعی کمک کنند تا بهترین راه‌ها را برای استفاده از ابزارهای خاص هر شبکه بیاموزند.

جستجوی کار با استفاده از رسانه های اجتماعی

بهترین راه برای یافتن شغل در شبکه های اجتماعی؟ البته با استفاده از شبکه های اجتماعی شاید لینکدین باشد. بهترین بخش این است که می‌توانید افراد دیگری را ببینید که در شرکت کار می‌کنند، با آنها ارتباط برقرار کنید و از آنها سؤال کنید. با بازاریاب ها در صنایعی که می خواهید در آن کار کنید ارتباط برقرار کنید و مصاحبه های اطلاعاتی غیررسمی ترتیب دهید. LinkedIn دارای برخی از ترفندهای داخلی جستجوی شغل نیز است. یک تابع اعلان جستجو و ذخیره در لینکدین برای کلمات کلیدی هدفمند مشاغل مورد علاقه خود ایجاد کنید.

البته تنها لینکدین برای کار مناسب نیست. می توانید از خدمات اینستاگرام و یا فیسبوک هم استفاده کنید.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی تکنیک های یافتن شغل در شبکه های اجتماعی پرداختیم. صنعت بازاریابی و اشتغال در رسانه های اجتماعی در حال رشد و تغییر مداوم است. با یک جستجوی سریع می توانید تمام جزئیات را پیدا کنید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *