تبدیل فالوور به مشتری در شبکه های اجتماعی

تبدیل فالوور به مشتری در شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی مختلفی وجود دارند که در زمینه های مختلف به فعالیت مشغول می باشند. این امکان را برای مخاطبین و استفاده کنندگان فراهم می کنند تا از خدمات آنها استفاده کنند. این فعالیت ها می توانند در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی اقتصادی باشند. که هر کدام دنبال کننده یا فالوور های خاص خود را دارند. در ادامه و در مقاله پیش رو به صورت مختصر در مورد فعالیت های تجاری و تبلیغات در شبکه های اجتماعی و به صورت تکمیلی تر در مورد تبدیل فالوور به مشتری در شبکه های اجتماعی توضیحاتی خواهیم داد.

شبکه های اجتماعی

بعد از روی کار آمدن اینترنت و توسعه آن به مرور زمان شبکه های اجتماعی مختلفی مانند: فیسوک، توئیتر، خدمات اینستاگرام، تلگرام،   واتساپ و دیگر موارد بوجود آمدند. در زمینه اطلاع رسانی و تبادل اطلاعات شروع به فعالیت نمودند. بنابر موقعیت های بوجود آمده افراد در زمینه های مختلف در این شبکه های اجتماعی اقدام به فعالیت نموده اند.
همانگونه که گفتیم این شبکه ها در زمینه های مختلف فعالیت و اقدام به جذب دنبال کننده یا فالوور می کنند. یکی از فعالیت های مذکور در زمینه اقتصاد و خصوصا تجاری می باشد که سعی و تلاش دارندگان این گونه پیج ها جذب فالوور بیشتر و تبدیل آن به مشتری می باشد. در ادامه راهکارهایی جهت تبدیل فالوور به مشتری در شبکه های اجتماعی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

فالوور کیست؟

یکی از پرکاربردترین اصطلاحاتی که در فضای مجازی بکار برده می شود فالوور می باشد و بدین معنی است:

این کلمه انگلیسی بوده و معنی دنبال کننده را دارد. به فردی اطلاق می گردد که در یک شبکه اجتماعی به عنوان دنبال کننده و بازدیدکننده آنرا دنبال می کند. فالوور علاوه بر دنبال کردن می تواند در نظر سنجی، ابراز عقیده، تایید و رد مطالب و موارد اینچنینی شرکت کند.
در برخی از شبکه های اجتماعی مانند خدمات اینستاگرام تعداد فالوور واقعی و دنبال کننده موجب معروفیت و ارزش آن شبکه می باشد. بنابر همین اصل خیلی از دارندگان پیج در شبکه های اجتماعی سعی وافری دارند که فالوورهای بیشتری را جذب کنند. خصوصا در امور تجاری که هر چه بیشتر فالوور جذب گردد امکان تبدیل آن به مشتری واقعی نیز بیشتر می باشد که این خود موفقیت خوانده می شود.

تبدیل فالوور به مشتری در شبکه های اجتماعی

برای این کار بهتر است توصیه های زیر را بکار بگیرید:

افزایش راندمان کاری

اگر تصمیم گرفته اید که فالوور های خود را به مشتری قطعی تبدیل کنید بهتر است روزانه زمان معینی را برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی اختصاص دهید و بر تلاش خود در زمینه بازاریابی بیافزائید. برای این کار بر یک اساس و برنامه کاری ثابت و مشخص دست به کار تولید محتوای تازه و به روز بزنید. کارایی فعالیت هایتان را در این زمینه بالا ببرید و فالوور را به مشتری تبدیل کنید.

 به بررسی آنالیز محتوای کاری خود بپردازید

تبدیل فالوور به مشتری در شبکه های اجتماعی نیاز به آنالیز دقیق شرایط دارد. اگر پیش خودتان فکر می کنید که در زمینه تولید محتوا صددرصد موفق هستید دچار اشتباه شده اید. با دقت بیشتر و فعالیت در زمینه تجاری بایستی به کار بررسی و آنالیز کارها محتویات تولید شده خود بپردازید. ببینید پست های برتر شما کدام بوده و هستند؟ چه زمانی را برای گذاشتن پست انتخاب کرده اید و آیا این کار موفقیت آمیز بوده؟

 به بررسی آنالیز محتوای کاری خود بپردازید

نکته مهم دیگر این که شناخت کافی از مشتریان و خواسته هایشان را بدست آورده اید؟ با بررسی و آنالیز این مسائل می توانید ضمن کسب اطلاعات مهم برنامه ها و استراتژی های خود در امر بازاریابی را بهبود بخشیده و فالوور های بیشتری را تبدیل به مشتری کنید.

خدمت رسانی به مشتری در شبکه های اجتماعی

در امور تجاری و کسب و کار در شبکه های اجتماعی، یکی از راه های تبدیل فالوور به مشتری خدمت رسانی درخور مشتری می باشد. بدین معنی که انجام این کار در بازار رقابتی می تواند شما را موفق نگه دارد. حتی گوی سبقت را از آنان بگیرد. از جمله این خدمات می توان به خدمات پس از فروش، ارسال سریع و رایگان و دیگر موارد که می تواند ابتکاری نیز باشد نام برد.

تحت تاثیر قرار دادن فالوور برای تبدیل فالوور به مشتری در شبکه های اجتماعی

یکی از راههایی که می توانید فالوور های خود را به مشتری وفادارخود تبدیل کنید وسوسه کردن است. سعی کنید با گذاشتن استوری های جدید همراه با توضیحات جذاب یا معرفی محصولات باکیفیت به صورت منظم  فالوورهای خودتان را وسوسه کنید. تا به سمت کالای مورد نظر شما جذب شوند.

فالوررهای تان را گزینش کنید

یکی دیگر از راه های موفقیت در تبدیل فالوور به مشتری استفاده از مشتری در جهت معرفی کالا می باشد. سعی کنید یکی از مشتریان راضی خود را ترغیب نمایید تا کالای خریداری شده خود را در معرض دید دیگران و فالوورها قرار دهد. بدین ترتیب شما می توانید یک فالوور را ترغیب به خرید و تبدیل به مشتری کنید.

سخن آخر

این نوشته ما به بررسی تبدیل فالوور به مشتری در شبکه های اجتماعی پرداختیم. در این زمینه استفاده از روش های ابتکاری می تواند موفقیت شما را چند برابر نماید. در این راه سعی کنید از تجربه دیگر افراد بهره ببرید و آنرا به کار ببندید. حتی اگر احتیاج به آموزش و آموختن داشتید در این راه و کسب تجربه وعلم کوتاهی نکنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *