تبلیغات محتوا محور محصول

تبلیغات محتوا محور محصول

تبلیغات برای فروش کالا و یا عرضه خدمات از قدیم امری رایج بوده است. در گذشته های نه چندان دور افرادی برای فروش بهتر کالای خود جارچی داشتند و یا خودشان محصول شان را برای فروش تبلیغ می کردند. امروزه تبلیغ محصولات و خدمات به شیوه های گوناگون و بر مبنای مقتضیات برنامه ریزی می شود. در ادامه این نوشته از وب سایت تبلغیاتی vqs قصد داریم پیرامون تبلیغات به صورت کلی و درباره تبلیغات محتوا محور محصول به صورت مجزا توضیحاتی خدمت شما عزیزان ارائه کنیم.

توضیحات مختصری پیرامون تبلیغات

تبلیغ با ریشه ابلاغ به معنی اطلاع دادن می باشد. در تعریف تکمیل تر تبلیغات به معنی روش هایی جهت برقراری ارتباط با مشتریان برای بیان خصوصیات یک کالا و خدمات می باشد. امروزه و با پیشرفت تکنولوژی تبلیغات نیز جنبه های ویژه ای پیدا نموده. هر روز شاهد شیوه جدیدی از آن می باشیم.

تبلیغات امروزه با روش های مختلف سمعی و بصری و مکتوب و میدانی انجام می گردد که هر کدام ویژه خاص خود را داشته و محدوده ای خاص را تحت پوشش قرار می دهند. مثلا شما می توانید با استفاده از خدمات اینستاگرام برای تبلیغ اقدام کنید. تبلیغات در شبکه های اجتماعی با محتوای جذاب می تواند تاثیر بسیاری بر فروش محصولات داشته باشد.

تبلیغات محتوا محور محصول چیست؟

امروزه با توجه به تنوع و گوناگونی تبلیغات چه صوتی و چه تصویری نوع محتوا محور محصول نیز مدنظر تولید کنندگان کالا و ارائه دهندگان خدمات قرار گرفته است. در تعریف تبلیغات محتوا محور می توان گفت تبلیغاتی هوشمند می باشد که در آن کالا و محصولی که هدف تبلیغاتی می باشد در صفحه های مختلفی به بازدید کننده گان نمایش داده می شود. البته محتوای تبلیغی بایستی متناسب با کالا و محصول هدف باشد.  برای توضیح بیشتر مثالی خواهیم زد:

یک شرکت تولید کننده محصولات الکترونیکی برای تبلیغ یکی از محصولات خود مثلا تلویزیون را به صورت محتوا محور تبلیغ می کند. بدین ترتیب که در بخش ها و صفحات گوناگون در مورد محصول، کیفیت قطعاتی که بکار رفته، کارایی و خدماتی که محصول ارائه می دهد به صورتی مجزا و کامل اطلاع رسانی می شود.

مزایای تبلیغات محتوا محور محصول

مزیت هایی که تبلیغات محتوامحور محصول دارند:

مزایای تبلیغات محتوا محور محصول

تطبیق واقعی محصول و محتوا

در تبلیغات محتوا محور محصول تولید کننده هدف خود را بر آگاهی تناسب محتوا و محصول پیاده می کند. یعنی از اضافه گویی پرهیز کرده و به ارائه توضیحات اساسی پیرامون کالا و یاخدماتی که در اختیار مشتریان قرار می دهد می پردازد. در این روش از تبلیغ احتمال بیشتری وجود دارد که کاربران و بازدید کنندگان به مشتری تبدیل شده و حتی دیگران را تشویق به تهیه محصول مورد نظر کنند.

قابلیت استفاده از تبلیغات محتوا محور برای تمامی مشاغل تولیدی

از دیگر مزیت تبلیغات محتوا محور محصول این می باشد که می توان برای محصولات متنوعی به کار گرفت. البته این روش تبلیغی در مورد تولیدکنندگان نوپا تاثیر بسزایی خواهد داشت.

تمرکز دقیق تر بر روی موضوعات

از دیگر مزیت های این روش تبلیغاتی دقت بر روی موضوعات می باشد. تبلیغ کننده برای موفقیت بیشتر بر روی مشکلات و مسائل مخاطبان تکیه و تمرکز نموده و از آن در تبلیغات استفاده خواهند نمود.

معایب تبلیغات محتوا محور محصول

برای یک تبلیغ محتوا محور بایستی زمان زیادی در نظر داشت و بازه زمانی زیاد می تواند به ضرر تولید کننده تمام شود.

تبلیغات محتوا محور محصول نیاز به بودجه قابل ملاحظه ای دارد. در صورتی که تبلیغات فضای مجازی از لحاظ صرف هزینه مبلغ کمتری نیاز دارند به همین دلیل ممکن است مرد استقبال قرار نگیرد.

هدف گیری توانایی های تخصصی می تواند چالش های خود را به همراه داشته باشد. هرچقدر مخاطب کمتر باشد به نرخ تبدیل بالاتری نیاز می باشد. در نتیجه این امکان وجود دارد که هزینه تولید تبلیغ برای برخی پروژه های تخصصی مقرون به صرفه نمی باشد.

نکته مهم دیگر این که شاید تولید کننده خصوصا اگر نوپا باشد با بمباران تبلیغی ممکن است مخاطبان خود را از دست بدهد.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی تبلیغات محتوا محور محصول پرداختیم. برای هر گونه تبلیغات جهت محصولات تولیدی خود حتما مشاوره را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهید. خصوصا اگر تولیدی نوپایی راه اندازی کرده اید. مشورت با متخصصان این امر جهت جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی از مسائل واجب می باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *