بازاریابی محتوا در اینستاگرام

بازاریابی محتوا در اینستاگرام

 

امروزه دنیای تجارت بیشتر از گذشته رو به فضای دیجیتال و مجازی آورده است. شبکه های مختلف اینترنتی این امکان را فراهم نموده است که دنیای بازاریابی متفاوت از قبل شود. یکی از این شبکه هایی که امروزه به صورت بسیار زیادی در عرصه تجارت و کسب و کار از آن استفاده می شود شبکه اینستاگرام می باشد. در ادامه و در مقاله پیش رو از وب سایت تبلیغاتی vqs در مورد بازاریابی محتوا در اینستاگرام  توضیحاتی خواهیم داد.

نگاهی بر اینستاگرام

 

در تعریف اینستاگرام می توانیم بگوئیم شبکه ای است اجتماعی که افراد با به اشتراک گذاشتن عکس و فیلم در آن فعالیت می نمایند. امروزه اینستاگرام یکی از محبوب تربن شبکه های اجتماعی می باشد که روزانه میلیون ها نفر کاربر از آن استفاده و بازدید کرده و فعالیت می کنند. یکی از علت هایی که محبوبیت این شبکه را افزایش داده، استفاده آسان خصوصا در امر کسب و کار و تجارت می باشد. یکی از استفاده های خوب در روند خدمات اینستاگرام در امر بازاریابی است. در ادامه در مورد بازاریابی محتوا در اینستاگرام توضیح خواهیم داد.

بازاریابی محتوا در اینستاگرام

 

برای موفقیت در زمینه بازاریابی محتوا در اینستاگرام بایستی موارد کاربردی زیر را به کار بست که عبارتند از:

نشان دادن ارزش محصول و خدمت تان

 

چون اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بر پایه فیلم و تصویر می باشد، یعنی بصری است، می توان آن را یک محل عالی برای نمایش و به تصویر کشیدن ارزش واقعی کالا و خدمات دانست. برای همین شما می توانید به بهترین وجه کالا و خدمات خود را در معرض دید کاربران و مخاطبین خود قرار دهید.

 

افزایش محتوای ایجاد شده توسط کاربران

 

مصرف کنندگان کالا و خدمات از دیدن رضایت مشتری بیشتر از تبلیغات برندی رضایت پیدا می کنند. اگر بتوانید فیلمی از استفاده محصول مورد استفاده توسط مصرف کننده را در معرض دید دیگر کاربران قرار دهید، می توانید در زمینه بازاریابی قدم بزرگ تری بردارید. یک نکته قابل توجه این است که مصرف کنندگان به یکدیگر اعتماد بیشتری دارند تا تبلیغات برندی.

 

افزایش محتوای ایجاد شده توسط کاربران

برنامه ریزی و نظم در پست گذاری

 

از مواردی که هم در اینستاگرام و هم برای مخاطب و بیننده جذابیت خاصی دارد منظم بودن درپست گذاری ها می باشد. بر مبنای برنامه های اینستاگرام شما بایستی بهترین زمان را انتخاب کرده و سعی کنید که در همان موقع پست ها را بگذارید.

 

استفاده از تبلیغات برای بازاریابی محتوا در اینستاگرام

 

قابلیت تبلیغات یا (Promote) یکی از امکانات شبکه اینستاگرام می باشد که در ایران در حال حاضر به صورت محدود توسط برخی از شرکت ها ارائه می گردد. در این روش شما این امکان را دارید با هدف گرفتن مخاطب در صفحه فید کاربران پست خود را به نمایش گذاشته و تبلیغ و بازاریابی کنید.

 

استفاده از صفحات دیگران برای تبلیغ و بازاریابی

 

در خیلی از صفحات پر بازدید اینستاگرام شما با پرداخت تعرفه هایی می توانید دست به تبلیغات بزنید. کافیست که با آنها از لحاظ مالی به توافق برسید و پس از طراحی، آگهی خود را دراختیار آن صفحه جهت بازاریابی قرار دهید.

همکاری اینفلوئنسر ها جهت بازاریابی محتوا در اینستاگرام

 

اینفلوئنسر ها با داشتن فالوور زیاد و قدرتی که بر روی رفتار کاربران و فالوور های خود دارند می توانند بازاریابان قوی باشند. در واقع یکی از راه های بازاریابی در اینستاگرام، محسوب می گردد. شما می توانید برای بازاریابی با آنها وارد عقد قرارداد شوید. در قبال بازاریابی به آنها مبلغی پرداخت کنید. یا در توافقی دوجانبه در قبال کار و بازاریابی که برای شما انجام می دهند شما هم برای آنان کار بازاریابی و تبلیغات را انجام دهید.

اطمینان حاصل کنید که صفحه Bio جذابی دارید

 

بازایابی محتوا در اینستاگرام به مولفه های زیادی بستگی دارد. یکی از آن ها داشتن بیوی خوب است. با استفاده از تجربه دیگران و خلاقیت خودتان صفحه بیوی خود را جذاب کنید. در این راه استفاده از راهکار های تبلیغاتی و بازاریابی دیگران در کنار خلاقیت و ابتکارات خودتان می تواند زمینه موفقیت را برایتان فراهم کند.

سخن آخر

 

در این نوشته از وب سایت تبلیغاتی vqs ما در ارتباط با بازاریابی محتوا در اینستاگرام صحبت کردیم. نکته پایانی این که در راه بازاریابی، خلاقیت و خلق راهکارهای جدید می تواند کمک بزرگی به شما کند. در این راه حتما از مشورت و راهنمایی کارشناسان بازاریابی و ابتکارات خودتان استفاده کنید تا به نتیجه بهتری دست پیدا کنید. حتما راهکارهای دیگری در ابداع یک بازاریابی ایده ال وجود دارد. تنها کمی ذوق و تفکر می تواند در این راه به شما کمک کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *