اجزای اکوسیستم تبلیغات دیجیتال

اجزای اکوسیستم تبلیغات دیجیتال

امروزه ایجاد تحول در دنیای دیجیتال و ایجاد اکوسیستم دیجیتال توانسته به صورت بنیادی تغییراتی در تمامی صنایع  بوجود بیاورد و به طور متقابل صنایع نیز منافع خود را در آن جستجو می کنند. این موضوع امروزه تاثیر بسیار زیادی خصوصا بر ماهیت کسب و کارها گذاشته است‌. در مقاله پیش رو در مورد اجزای اکوسیستم تبلیغات دیجیتال توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم نمود. این موارد بر تبلیغات در شبکه های اجتماعی هم اثر دارند.

نگاهی بر اکوسیستم و اجزای اکوسیستم تبلیغات دیجیتال

اکوسیستم به این معنی است که هرچیزی با هر چیز دیگر در ارتباط می باشد. هر چیزی از اکوسیستمی که در آن قرار دارد بازخورد دریافت می نماید. بدین ترتیب ارتباط بین اجزاء بقای کل اکوسیستم را تضمین می کند. باز بودن حلقه اکوسیستم نیز بدین معنی است که اکوسیستم با اضافه نمودن عامل های جدید ارکان درونی خود را با تعییرات محیطی سازگار کرده و از این طریق خود را تکامل می بخشد. اما باید ببینیم اجزای اکوسیستم تبلیغات دیجیتال به چه معنی است‌.

اکوسیستم دیجیتال

در مورد اکوسیستم دیجیتال باید بگوییم که این اکوسیستم ها دارای بازیگران متعدد و متنوعی هستند که راهکارهای دیجیتال چند بعدی را از طریق کانال های دیجیتال ارائه می دهند. به گونه ای که دربرگیرنده چندین صنعت می باشد. از این رو اکوسیستم های دیجیتال بر برقراری ارتباط بین عوامل تکنولوژیکی نظیر دستگاه ها، پایگاه های داده، برنامه ها و همچنین جریانات اطلاعات تمرکز دارند که در حوزه کسب و کارها به عنوان اکوسیستم های تجاری دیجیتال از آن یاد می شود.

اجزای اکوسیستم دیجیتال

برای اطلاع از اجزای اکوسیستم تبلیغات اینترنتی دیجیتال لازم جزئیات خاصی را بررسی کنیم. در هر اکوسیستمی دو عضو اصلی وجود دارد که عبارتند از:

گونه ها

تعاملی خاص با هم دارند. به گونه ای در این در این تعامل برای تعادل رسیدن با یکدیگر تلاش می کنند.

محیط

نیازهای اکولوژیکی گونه ها را پشتیبانی می کند تا بتوانند به بقای خود تداوم بخشند.

گونه ها در اجزای اکوسیستم دیجیتال

این گونه ها عبارتند از:

گونه ها در اجزای اکوسیستم دیجیتال

گونه های بیولوژیکی

این گروه عبارتند از انسان ها که با ابتکار عمل خودوارد اکوسیستم می شوند، می خورند، می نوشند و به دنبال علاقه های خود می روند. انسان ها با ارتباط با یکدیگر سعی می کنند در این روابط به تعادل رسند. می توان آن ها را جزوی از اجزای اکوسیستم تبلیغات مجازی نیز دانست.

گونه های اقتصادی

گونه های اقتصادی مانند بازیگران تجاری و ارائه دهنده خدمات که به محیط کسب و کار وارد می شوند و به تعامل نیاز دارند. آنها به منظور تداوم حیات خود به مجاری ورودی و ورودی ها مانند موادخام،  نیروی کار و غیره نیاز دارند تا نسبت به تولید اقدام نمایند‌.

گونه های دیجیتال

در قسمت پایانی هدف نگاهی بر گونه های دیجیتال مثل کامپیوتر ها، نرم افزارها و برنامه های کاربردی است. ارتباط صورت گرفته بین آنها از راه شبکه های دیجیتالی است. اما هدف از این ارتباط، رسیدن به منابع و هدف های مورد نظر است. پس لازم است اطلاعات را به شکل ورودی دریافت کنند و گزارشی را از خروجی ارائه نمایند.

فناوری و اجزای اکوسیستم تبلیغات دیجیتال

معماری خدمات گسترده وب سایت، ساماندهی عوامل هوشمند، اشتراک علم بر پایه هستی شناسی و یک سیستم توصیه ای بر مبنای هوشمندی فناوری های اصلی برای اکوسیستم های دیجیتال را می سازد. این فناوری و خدمات شامل موارد زیر می باشد:

  • یک پایه و اساس اطلاعاتی قوی که بیشتر دسترسی سنتی می باشد.
  • جامعه تعاملی که گونه ها مشابه را به یک سرشاخه اصلی می برند.
  • یک منبع اطلاعاتی دارای محتوای بالا برای ارائه مقرون به صرفه ترین خدمات ترجیحی
  • دسترسی بسیار و مدیریتی به مدل های مختلف داده ها
  • استفاده نمودن هوشمندانه از داده ها از راه دسترسی هوشمند به دیتاهای تجاری
  • مکانی است که در آن آمیزش متقابل و پشتیبانی از نیروهای مختلف اکوسیستم دیجیتال صورت می گیرد.
  • یک نظم قابل تعامل و تلاش برای افزایش بهره وری و موفقیت

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت VQS ما به بررسی اجزای اکوسیستم تبلیغات دیجیتال پرداختیم. اما نکته آخر این که اکوسیستم دیجیتال بستر خدمات می باشد که دارای دو مؤلفه مبتنی بر گروه بندی هوشمندانه است. به صورت آرام، خدمات و عوامل موجود در طبقه بندی و عوامل موجود در شبکه و طبقه بندی دامنه ها را سامان می دهد.ارائه خدمات برای نمایندگان در این بستر صورت می گیرد.  سپس اکوسیستم بازخورد را جمع آوری کرده و توصیه ای را به ارائه کنندگان  می دهد.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *