دسته بندی و منو سازی در تلگرام

دسته بندی و منو سازی در تلگرام

امروزه در فضای مجازی برنامه های پیام رسان زیادی وجود دارد که در امر اطلاع رسانی فعالیت داشته و هر کدام طرفداران خاص خود را دارند. یکی از این برنامه ها که از شرایط خوب و قوی در امر اطلاع رسانی برخوردار می باشد و اتفاقا در ایران نیز طرفداران خاص خود را دارد اپلیکیشن خدمات تلگرام می باشد. این اپلیکیشن دارای قابلیت های خاصی برای کاربران خود می باشد. در مقاله پیش رو ضمن معرفی تلگرام به یکی از این قابلیت ها یعنی دسته بندی و منو سازی در تلگرام پرداخته و در مورد آن توضیخاتی ارائه خواهیم نمود.

تعریف تلگرام

تلگرام برنامه ای پیام رسان اجتماعی است که این امکان را به کاربران خود می دهد تا از طریق اینترنت به رد و بدل کردن پیام، فیلم، تشکیل گروه و کانال اقدام کنند. تمامی این امکانات نیز رایگان می باشد. البته در حال حاضر امکان برقراری تماس صوتی نیز در بعضی کشورها نیز وجود دارد. اما یکی از اصلی ترین ویژگی های تلگرام که باعث گردیده طرفداران زیادی را برای خود کسب کند امنیت بالای آن می باشد. تلگرام از سیستم رمزگزاری سرتاسری برای کاربران خود استفاده می کند تا از حریم خصوصی آنان مراقبت کند. ضمن این که سرعت تبادل اطلاعات و پیام رسانی در تلگرام به نسبت دیگر اپلیکیشن ها بالاتر می باشد.

دسته بندی و منو سازی در تلگرام

یکی از قابلیت هایی که تلگرام برای کاربران خود ایجاد نموده است این می باشد که کاربران بتوانند به بهترین نحو ممکن گروه ها، اشخاص وچت های رد و بدل شده را دسته بندی کنند و به تفکیک کانال و گروه در اپلیکیشن تلگرام بپردازند.

نحوه فولدر (پوشه) بندی در تلگرام

این قابلیت در تلگرام به کاربران کمک می کند تا بهتر بتوانند پیام های خود را مدیریت کنند. با استفاده از پوشه بندی در تلگرام می توانید تمامی پیام ها،  گروه ها و کانال های خود را دسته بندی کنید. شما اگر در کانال تلگرام خود مخاطبین زیادی دارید مدیریت آنها بسیار سخت می باشد. خصوصا اگر در کار بیزنس و فعالیت تجاری هستید و از طریق تلگرام با مشتریان خود در ارتباط می باشن دسخت ترهم می باشد. حتی امکان دسته بندی کانال های تلگرام نیز می باشد.

برای ساخت پوشه و دسته بندی  و منو سازی در تلگرام بایستی مراحل خاص خود را دارد که در ادامه در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد.

نحوه فولدر (پوشه) بندی در تلگرام

برای ساخت فولدر(پوشه) در تلگرام ابتدا به  تلگرام رفته سپس بر روی منوی یه خطی در بالا و سمت چپ برنامه قراردارد بزنید و وارد (Setting) شوید. اکنون برای ساخت فولدر(پوشه) در تلگرام بر روی (Folder) بزنید. پس از این مرحله روی (Create New Folder ) بزنید. در این مرحله نامی برای پوشه خود انتخاب کنید. برای اضافه کردن چت روی (Add chars) بزنید و در نهایت (Save) را بزنید. اکنون اگر به صفحه اصلی بازگردید می توانید چت فولدر تلگرام را مشاهده کنید.

حذف دسته بندی و منو سازی در تلگرام

در صورتی که پوشه ای را اشتباهی درست کنید یا اگر بخواهید پوشه بندی تلگرام را تغییر یا حذف کنید پس از رفتن به بخش(Folders) روی پوشه مورد نظر خود بزنید. اکنون برای حذف فولدر تلگرام در آیفون و اندروید (Remove Chat) را بزنید.

تنظیمات در دسته بندی و منو سازی در تلگرام

در زمان دسته بندی  و منو سازی در تلگرام به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر بخواهید پیام را دسته بندی کنید در بخش تنظیمات وارد فولدر که شدید دو گزینه را پیش روی خود خوهید دید.

پیامهای خوانده نشده

در صورتی که این پوشه را بسازید هنگانی که یک پیام جدید را دریافت می کنید ارسال کننده از لیست چت ها به این بخش وارد می شوند و وقتی پیام را مطالعه نمودید و یا کانال را بازدید نمودید دوباره به لیست پیام ها بازخواهد گشت. در اصل کار این قابایت پوشه تفکیک پیام های جدید از قدیمی می باشد.

فولدرخصوصی

در صورتی که این پوشه را درست کنید وقتی یکی از مخاطبان به شما در خواست پیامی خصوصی یا( Private)را می دهد آن پیام را در این فولدر مشاهده می کنید بدین معنی که کانال ها و گروه ها دراین فولدر قابل مشاهده نیستند. در صورتی که قصد دارید در منوی تلگرام خود نام و محتوای دلخواهی برای خود بسازید بایستی از گزینهCreate New  folder استفاده نمایید.

بعد از انتخاب این گزینه صفحه جدیدی مقابل روی شما در پوشه (folder name) باز خواهد شد که وارد آن شده و سپس گزینهadd chats را لمس کنید تا لیست تمامی مخاطبینی که با آنها در ارتباط هستید در این پوشه نمایش داده شود. پس از انتخاب نام فولدر و پیام ها در بخش بالایی صفحه گزینه Save را لمس کنید.

در صورتی که کلیه مراحل دسته بندی  و منو سازی در تلگرام را درست انجام داده باشید صفحه جدیدی روبروی شما باز خواهد شد که (folder name) نام دارد. برای پاک کردن و یا ویرایش پوشه ای که درست کرده اید آیکون سه نقطه را لمس نموده و به صفحه اصلی تلگرام خود باز گردید. یک پنجره (فایل) جدید به صفحه اصلی اضافه گردیده و از این به بعد پیام هایی که در این پوشه قرار می گیرند در پنجره دوم قرار می گیرند.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی دسته بندی  و منو سازی در تلگرام پرداختیم. برای دسته بندی و منو گذاری در تلگرام از تکنیک های مطمئن که از امنیت بیشتری برخودار می باشند استفاده کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *