محتوای برند دار در اینستاگرام

محتوای برند دار در اینستاگرام

در عصر دیجیتال بکارگیری ترفندهای مختلف برای برقراری ارتباط بهتر با مخاطب یکی از راهکارهای اصلی و جدی می باشد. اپلیکیشن های مختلفی وجود دارند که هر کدام قوانین و مقررات خاص خود را دارند. هر کاربری که بخواهد از یک اپلیکیشن خاص برای برقراری ارتباط و یا امور تجاری استفاده نماید نماید  موظف است این قوانین را اجرا کند. اینستاگرام یکی از اپلیکیشن هایی است که کاربران در زمینه های مختلف ارتباطی و تبلیغاتی از آن استفاده می کنند. در نوشته پیش رو بعد از توضیح مختصر در مورد اپلیکیشن خدمات اینستاگرام پیرامون محتوای برند دار در اینستاگرام اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار خواهیم داد. همچنین شما می توانید برای استفاده از خدمات تلگرام به سایت vqs مراجعه کنید.

نگاهی بر اینستاگرام

ایتستاگرام یک شبکه اجتماعی است که برمبنای همرسانی عکس و ویدئو بنانهاده شده است. مخاطبین اینستاگرام در این اپلیکیشن اگر بخواهند پیامی را ارسال کنند بایستی حتما در کنار عکس و فیلم این کار را انجام دهند. بدین صورت که اولویت اصلی در این اپلیکیشن عکس، فیلم و محتوای تصویری می باشد. اما در کنار آن امکان قرار دادن محتوای متنی نیز در قسمت کپشن پست ها و استوری ها وجود دارد.

محتوای برند دار در اینستاگرام

همانگونه که گفتیم اینستاگرام قوانین خاص و گوناگونی برای حمایت از کاربران خود دارد. یکی از این قوانین محتوای برنددار(Instagram branded content) می باشد. این قانون به عنوان یک حفاظت نامه محتوای خلق کننده یا ناشر به عنوان ناشر اصلی تعریف می شود.

این گزینه هنگامی فعال می گردد که حساب کاربری(پیج) شما یک حساب تجاری باشد.

برنامه و سیاست کاری اینستاگرام بدین گونه است که به حمایت از ایجاد کنندگان و ناشران برای نشان دادن شریک های تجاری در پست های محتوای برند دار در اینستاگرام خود دارد.

هنگانی که شما به عنوان یک کاربر در پیج تان یک مبادله محتوا بین خالق و یا ناشر و یک شریک تجاری وجود دارد و یا شما اقدام به گذاشتن محتوایی از یک منبع در صفحه خود می کنید این امکان را فعال می کنید.

حساب تجاری برای فعال کردن محتوای برنددار

همانگونه که گفتیم برای فعال کردن محتوای برند دار در اینستاگرام حتما قبل از هر کاری بایستی حساب خود را تجاری کنید. بعد از تغییر حساب به تجاری بایستی از طریق تنظیمات اینستاگرام گزینه:(Branded Content Approvals) تایید محتوای مارک دار را انتخاب کنید.

در این مرحله گزینه(require)را فعال نمائید تا تاییدیه آبی رنگ آن فعال شود و گزینه(Appreoved) یا تائید را انتخاب می کنید.

حساب تجاری برای فعال کردن محتوای برنددار

نکته مهم که بایستی به آن توجه کنید این است که ناشران و خالق آن صاحب امتیازان رسمی و قانونی هستند و این یعنی تایید گرفتن از اپلیکیشن اینستاگرام.و نماد تیک آبی که گفته شد همان  تاییدیه اینستاگرام می باشد. شما تنها کمپانی ها و اشخاص که قبلا تیک آبی را دریافت کرده اند می توانید انتخاب نمائید. شما با انتخاب(Approved) حساب های مرتبط با کار خود را جستجو و انتخاب می کنید. این نکته را حتما در نظر داشته باشید که بعد از بازگشت به صفحه قبل تیک آبی را فعال نمایید تا تغییرات در صفحه شما ذخیره شوند.

از این به بعد هرپستی را که اپلود می کنید امکان آن را دارید که از قسمت تنظیمات گزینه( advanced settings) در پایین صفحه را تایید کنید.

علت نیاز به محتوای برند دار در اینستاگرام

محتوای برند دار یکی از نیازهای استراتژیک در امر بازاریابی می باشد. محتوای برنددار آگاهی جدیدی در دنیای بازاریابی پیش روی مخاطبین در بازاریابی به شمار می آید. چرا که محتوای برنددار ارزش ها و چشم انداز کارتان را بیان می کند.

اما علل تولید محتوای برنددار را می توان در موارد زیر اعلام نمود:

مردم اولین نامی که هنگام تامین کالا در نظر می گیرند برند شما می باشد. بدین معنی که اگر می خواهند کفش و یا پیراهن ورزشی را بخرند اولین گام برند آن می باشد.

ایجاد تعامل با مخاطب و بر قراری گفتگو

حس مثبت و گفتگو. مردم از شما و برند تولیدی شمل به خوبی یاد نموده و دیگران را نیز مطلع می کنند. در روش و فرایند تولید محتوای برنددار‌ نهایتا شما موقعیت برند خود را به گوش مخاطبان رسانده و موقعیت خود را بهتر می کنید.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی محتوای برند دار در اینستاگرام پرداختیم. محتوای برنددار مسیری عالی و توانمند برای برقرار نمودن ارتباط با مخاطبان است. ضمن اینکه برند تان از سوی اینستاگرام حمایت معنوی خواهد شد. به اشتراک گذاشتن محتوای برند دار با هدف انتقال پیام صرف نظر از بزرگی و یا کوچکی پیام گامی موفقیت آمیز خصوصا در امر بیزینس می باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *