جذب مشتری در اینستاگرام

 

دومین شبکه پر بازدید اجتماعی در فضای مجازی اینستاگرام می باشد که طبق آمار ماهیانه بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد. افراد به طور متوسط روزانه بیش از پنجاه و سه دقیقه از وقت خود را در اینستاگرام صرف می کنند. به همین خاطر این شبکه اجتماعی را می توان مسیر خوبی برای اجرای خواسته ها و گفتار های خود و تبادل افکار و نظرات دانست. یکی از استفاده های مفیدی که از خدمات اینستاگرام می توان کرد تبلیعات در جهت فروش کالا می باشد. در مقاله پیش رو به این مسئله پرداخته و در مورد جذب مشتری در اینستاگرام توضیحاتی خواهیم داد.

استراتژی و  بازاریابی یا جذب مشتری در اینستاگرام

 

برای بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی بایستی به تفاوت پلتفرم ها توجه ویژه داشت. نکته مهم در مورد کاربران اینستاگرام این است که روش فکر کردن حول محور خرید کردن می باشد. پس برای شروع کار اقتصادی در اینستاگرام پس از ایجاد یک حساب کاربری تجاری بایستی استراتژی بازاریابی خود در اینستاگرام را نیز مشخص نمود. در تدوین این استراتژی مراحل زیر را باید به کار گرفت که عبارتند از:

  • تعیین اهداف خود
  • شناسایی مخاطبان هدف
  • تحلیل و تفسیرکار رقبا بوسیله (Swotماتریس)
  • ایجاد نمودن یک برند پایدار و معتبر
  • ساخت تقویم محتوایی

روش های جذب مشتری در اینستاگرام

 

بعد از بنا گذاشتن شالوده های اولیه، با استفاده از روش های زیر می توانید بیشترین کارایی را در جذب مشتری در اینستاگرام و تبلیغات در اینستاگرام  بدست آورید:

 

 

روش های جذب مشتری در اینستاگرام

تصاویر جذاب پست کنید

 

یک تصویر گاهی از هزاران جمله ارزش گفتاری بیشتری دارد. کاربرد و کارایی اینستاگرام در این است که موارد مورد علاقه خود را در سریع ترین زمان ممکن می توانید به اشتراک بگذارید. به همین دلیل نیز انتخاب و گزینش عکس با کیفیت بالا در تبلیغ و شناسایی محصولات شما نقش بسزایی دارد. بخاطر این که فرصت کوتاهی برای جذب مشتریان در اختیار دارید بهتر است بهتربن عکس با بالاترین کیفیت را برای درج در پیج خود انتخاب کنید.

تعامل با مخاطبان برای جذب مشتری در اینستاگرام

 

تعامل با مخاطب به دریافت لایک و کامنت ختم نمی شود. به هیچ وجه نمی توان آن را به عنوان یک معیار کاری در نظر گرفت. بلکه بایستی به عنوان یک وسیله به حساب آورد که توسط آن به مخاطبان و مشتریان خود دست می یابید. راه ارتباط با آنها را مستحکم تر می کنید. برای این کار بایستی اقدامات زیر را انجام دهید.

فالور های خود را در مسابقات مرتبط شرکت دهید.

 

به نظرات کاربران و فالور های خود پاسخ داده و حتی برای استفاده از محصولات از آنها تشکر کنید. کپشن های جذابی نوشته و کاربر را برای انجام کاری هدایت کنید. آنها را به درگیر شدن با برند تشویق کنید.

استفاده از ویدیو های اینستاگرامی برای جذب مشتری در اینستاگرام

 

استفاده از ویدیوهای جذاب وکوتاه در اینستاگرام یک حرکت دقیق برای جذب مشتری در اینستاگرام به حساب می آید. با این کار افراد بیشتر و واضح تر با برند و محصولات شما اشنا می شوند. خیلی از کاربران محتوای ویدیویی را بیشتر پسند می کنند. در حال حاضر برای بهترین نمونه می توان از (TIK TAK) نام برد.

افزایش راندمان پاسخ دهی برای جذب مشتری در اینستاگرام

 

همیشه تجربه مشتری باعث حفظ شدن یا از دست رفتن آن می شود و پاسخگو بودن در برابر نظرات در افزایش تعامل و حفظ نمودن مشتری نقش بسزایی دارد. این نکته مهم است که جذب مشتری جدید 5 برابر حفظ مشتری های موجود هزینه دارد اگر بتوانیم زمینه ای فراهم کنیم که مشتریان موجودمان تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند به تبلیغ برند کمک شایانی کرده اند.

قراردادن اینستاگرام در وب سایت

 

افرادی که به وب سایت شما سرمی زنند تا حدود زیادی نسبت به کسب و کار شما کنجکاو می باشند. یک روش خوب برای پاسخ به کنجکاوی آنها هدایت نمودن شان به سمت خدمات اینستاگرام می باشد. تعامل بیشتر با کاربران و آشنایی آنها با پست صحفه شرکت، کاربران را به خرید از شما نزدیک تر می کند.

قرار دادن لینک های اینستاگرامی در ایمیل های بازاریابی برای جذب مشتری در

اینستاگرام

 

بازاریابی از طریق ایمیل یکی از روش هایی است که بسیاری از شرکت ها از آن استفاده می کنند. در پا نویس ایمیل های خود آدرس اینستاگرام خود را نیز قرار دهید تا توجه افراد به سمت پیج اینستاگرام شما نیز جلب گردد. این کار باعث می گردد فالوورهای شما افزایش یابند‌.

عدم تحمیل خرید به کاربران در جذب مشتری در اینستاگرام

اینستاگرام شبکه ای با هدف خرید و فروش نیست و حضور افراد بخاطر ایجاد رابطه اجتماعی مجازی می باشد. بنابراین از قرار دادن پست ها و مطالب با انگیزه هدایت کابر به سمت خرید خودداری کنید. شما فقط اطلاع رسانی کنید و حق انتخاب را به خود کاربر  و بازدیدکننده واگذار کنید.

سخن نهایی

در این نوشته ما به بررسی جذب مشتری در اینستاگرام  یا Attracting customers on Instagram پرداختیم.  برای جذب مشتری از طریق اینستاگرام راههای دیگری نیز وجود دارد که همگی در صورتی به کار شما می آید که همراه باخلاقیت و نوآوری باشد.‌به همین خاطر توصیه می گردد ضمن ارائه برنامه های نوآورانه و خلاقانه از مشاوره با متخصصین این امر هم استفاده کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *