قابلیت جست جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی

قابلیت جست جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی

مهمترین برنامه در جستجوی کلمات کلیدی در اینترنت پیدا نمودن کلمه های سر منشاء می باشد. بدین معنی که شما اگر دنبال مطلبی هستید با وارد نمودن کلمه کلیدی اطلاعات مختلفی در موتور جستجوگر در اختیار شما قرار بگیرد. مثلا با زدن دکمه کلمه (فوتبال) اطلاعات جامعی در مورد این ورزش در اختیار شما قرار گیرد. در مقاله پیش رو از وب سایت تبلیغاتی vqs به بررسی قابلیت جست جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی پرداخته و پیرامون آن توضیحاتی خواهیم داد.

قابلیت جست جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی

زمانی که به جستجوی کلمات کلیدی اقدام می کنید اولین و مهم ترین عاملی را که بایستی مورد توجه قرار دهید ارتباط موتور جستجوگر با شما می باشد. آموزش و تحقیقات در بخش کلمات کلیدی قسمت اصلی و جدایی ناپذیر از استراتژی سئو(SEO) و بهینه سازی موتورهای جستجو است. شاید در گذشته نه چندان دور این مسئله (جستجوی کلمات کلیدی) کاری دشوار و زمان بر بوده. اما در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی دیجیتال این امر به آسانی صورت می پذیرد‌

راه های استفاده از کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی

قابلیت جست جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی  با تکنیک های مختلفی قابل بررسی است. هر چند امروزه می توان با استفاده از هشتگ ها و موضوعات پر مخاطب در شبکه های اجتماعی به جستجوی کلمات کلیدی پرداخت. اما علاوه بر عضویت در گروه ها و هشتگ ها می توان از مسیرهای دیگر نیز به این کلمات کلیدی و در نتیجه اطلاعات مورد نیاز دسترسی پیدا کرد. برخی از این روش ها عبارتند از:

استفاده از فیسبوک از طریق گزینه های هدفمند در بخش تبلیغات

چون در شبکه اجتماعی فیسبوک اطلاعات زیادی قرار دارد اطلاعات موجود بصورت خاص برنامه ریزی و قرار گرفته است. تبلیغات در شبکه فیسبوک گزینه هایی برای شناخت و بررسی مخاطبانتان در اختیار شما قرار می دهد. اطلاعاتی مانند موقعیت مکانی، سن،  جنسیت، روابط، علایق و دیگر موضوعات. شما با استفاده از این اطلاعات کلیدی می توانید مخاطبان خود را وحتی اطلاعات بیشتر مانند جمعیت شناسی را پیدا کنید.

استفاده از توئیتر برای بررسی موضوعات چالشی

یکی از پرطرفدارترین موضوعات در شبکه توئیتر بخش خبری آن می باشد. معمولا مکالمات برگزار شده در توئیتر در ارتباط با موضوعات خیری می باشند. شما در این شبکه اجتماعی می توانید از زبان جستجوگر بالقوه استفاده کنید و مزایای خود را دریافت نمایید. این برنامه زمانی بهتر پاسخگوی شماست که به صورت فعال با مخاطب دیگری در توئیتر به عنوان هدف مخاطب در تعامل باشید. قابلیت جست جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی به موارد دیگری هم مرتبط می شود.

استفاده از توئیتر برای بررسی موضوعات چالشی

استفاده از اینفلوئنسر ها در شبکه لینکدین

این مسئله را در نظر داشته باشید که اگر از شبکه لینکدین استفاده می کنید ببینید اینفلوئنسرها و افراد معروف صنعت شما چه موضوعاتی را در لینکدین پست کردند. اشخاص مختلف چه بازخوردی نشان می دهند؟ این مسئله شبیه توئیتر است. مخاطبان در مکالمات linkdin نیز حضور خواهند داشت. شما می توانید با دیدن موضوعاتی که بیشتر مخاطبان را تحت تاثیر خود قرار می دهد مزایا و معایب آن را پیدا کنید. از اطلاعات کسب کرده خواهید فهمید چه معایب و مزیت هایی در مکالمات و پست ها وجود دارد.

قدرت تحقیق کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی

در ادامه به این موضوع نیز بایستی توجه کنیم که قدرت تحقیق کلمات کلیدی در شناخت بهتر شما و هدف گذاری تان نهفته است. تحقیق در مورد قابلیت جست جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرلر خواهد داد. بعد از این که مشخص کردید به دنبال چه کلماتی هستید می توانید با بررسی بیشتر آنها را اولویت بندی کنید. می فهمید که کدام کلمات کلیدی را برای بهبود وب سایت خود استفاده کنید. سعی کنید از اشتباهات در کلمات کلیدی دوری کنید و محتوای هدفمند و قوی تولید کنید. چرا که مخاطبین شما به دنبال محتوای خوب از سوی شما می گردند.

این را مدنظر داشته باشید که مخاطبان دنبال چه کلمات کلیدی می گردند. هرچند شما کلمات، جملات و توضیحاتی در زمینه کالای تولیدی خود و یا خدماتی که انجام می دهید داشته باشید اما مخاطبان شما در مورد چگونگی محصول و یا خدماتی که تولید می کنید جستجو کرده و دست به تحقیقات می زنند. شاید شما تعداد کلمات کلیدی که در ذهن دارید که می خواهید برای آنها سئو ایجاد کنید. مانند نام محصول، مشخصات آن و یا خدماتی که انجام می دهید. بهتر است با کلماتی که جنبه کلیدی بیشتری دارند شروع کنید. عباراتی حداکثر یک یا دو کلمه ای که به طور مستقیم اشاره ای به کالای شما و مشخصات آن داشته باشد. مانند کلمه کفش، موبایل و یا دیگر محصولات و خدمات.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت تبلیغاتی vqs ما به بررسی قابلیت جست جوی کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی پرداختیم. اما نکته مهم و پایانی این که مسئله را در نظر داشته باشید که کل سایت را برای کلمات کلیدی سئو نمی کنند. بلکه این امر مختص صفحات خاص می باشد. شاید بسیاری از وب سایت ها صفحه اصلی خود را در بسیاری از کلملت سئو می کنند. اما خیلی دیگر این چنین کاری نمی کنند. این کار را به صفحات دیگر منتقل می کنند. هر چه میزان جستجو برای کلمات کلیدی مشخص یا عبارت کلیدی بالاتر باشد برای رسیدن به رتبه بندی بهتر احتیاج به تلاش بیشتری است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *