یکی از پرطرفدارترین برنامه های فضای مجازی که مخاطبین زیادی را جذب نموده اپلیکیشن اینستاگرام می باشد. در مقاله پیش رو از وب سایت تبلیغاتی vqs در مورد این اپلیکیشن و کمپین بازاریابی در اینستاگرام توضیحاتی خواهیم داد.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام با قیمت مناسب

اینستاگرام را می توان یک شبکه اجتماعی همرسانی عکس و ویدیو نامید. بدین معنی که این امکان برای کاربران فراهم می باشد که عکس ها و فیلم های شان را در دیگر شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک توئیتر، تامبلر و غیره نیز بارگزاری کنند.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

نگاهی بر کمپین بازاریابی در اینستاگرام

 

بازاریابی در اینستاگرام و خدامات اینستاگرام یکی از روش های موثر و کارامد در این برنامه برای رسیدن به اهداف تجاری و اقتصادی بازاریابی می باشد. اینستاگر ام با بوجود آوردن یک پلتفرم تصویر محور این امکان را برای مخاطبان خود فراهم نموده است که جهت رونق کسب و کار خود از این شبکه اجتماعی استفاده کنند. یکی از راه های بازاریابی در اینستاگرام تشکیل کمپین های بازاریابی می باشد. در ادامه پیرامون این موضوع توضیحاتی خواهیم داد.

 

منظور از کمپین تبلیغاتی اینستاگرام چیست؟

 

در تعریف کمپین تبلیغاتی اینستاگرام می توان گفته شامل انتشار محتوای تجارت های مختلف در صفحه اینستاگرام. با هدف دستیابی به یک بازاریابی می باشد. این هدف می تواند وسیع و کارآمد باشد. مانند معروفیت یک برند و یا گروه خاص مانند فروش یک محصول. پس می توان به طور یقین گفت که در هر دو مورد هدف ایجاد علاقه در در زمان مشخص می باشد و بهترین راه برای به انجام رساندن این کار اشتراک گذاری محتوای جالب و خلاقانه می باشد. برای کمک به اجرای یک کمپین موفق در اینستاگرام راه های زیر را به عنوان پیشنهاد مطرح خو اهیم کرد که امیدواریم مورد استفاده واقع گردد. این راهکارها عبارتند از:

تعیین نمودن یک هدف مشخص بر ای بازاریابی در اینستاگرام بدین معنی که قبل از تشکیل کمپین بهتر است هدف خود را کاملا به صورت روشن و واضح مشخص کنید. از قبل بدانید که هدف گام برداشتن در معرفی برند تان می باشد یا فقط فروش محصول.

طرح و برنامه مشخصی برای کمپین خود در نظر بگیرید

بعد از مشخص کردن هدف بهترین کار تعیین نقشه راه می باشد. این بدین معنی است که مشخص کنید که مدت زمان کمپین اینستاگرام تان چه مقدار خواهد بود؟ در برنامه کاری خود قصد دارید چند پست منتشر کنید؟ آیا قصد دارید در کمپین خود محتوای اصلی یا محتوای تولید شده توسط کاربر ارسال گردد؟ هنگامی که نقشه راه تان را طراحی کرده و ساختید بهتر است به این مسئله فکر کنید که دفیقا چه می خواهید و چه هدفی را دنبال می کنید؟ چگونه می خواهید استراتژی خود را اجرا کنید؟

برای تبلیغ در کمپین خود از افراد مشهور و با نفوذ اینستاگرام استفاده کنید

زمانی که محتوای خود برای کمپین بازاریابی در اینستاگرام را پیدا نمودید. بهتر است از نفوذ کلام در این اپلیکیشن برای تبلیغ استفاده کنید. بهترین راه برای کمپین بازاریابی در اینستاگرام شما این است که از این نفوذگران استفاده کنید. بایو نفوذگران مرتبط مانند وبلاگ نویسان و یا عکاسانی را دنبال کنید که پیگیر موضوعات هستند و به آنها دسترسی دارند. باید  مذاکره کنید. چرا که این افراد هزاران فالوور دارند و می توانند در کمپین شما واقعا موثر و کارآمد باشند.

شناسایی مخاطب

اگر در کمپین اینستاگرامی خود به دنبال جذابیت بالایی هستید بایستی که یک استراتژی مشخص را در اطراف محتوا ایجاد کنید. مخطبان خود را واقعا با آنها مشغول کنید. هر چه بیشتر بدانید بیشتر خواهید توانست کمپین خود را به نیازهای مخاطبان تان اختصاص دهید. بهترین راه برای شناخت مخاطبان این است که آنها را در اینستاگرام دنبال کنید و تحقیق کنید که چه پست هایی را دوست دارند که در پیج خودشان منتشر کنند.

سازماندهی کمپین بازاریابی در اینستاگرام

 

سعی کنید قبل از هر کاری برای زمان بندی پست های خود برنامه ریزی کنید. بیشتر در فکر جذب مخاطبان  و پاسخ دادن به نظرات و ترویج برند خود باشید. تمام کپشن های خود را نوشته و از زمانبندی خاص برای ارسال پست ها استفاده کنید.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت تبلیغاتی vqs ما در مورد کمپین تبلیغاتی اینستاگرام صحبت کردیم. نکته پایانی و حرف آخر این که شما می توانید نه تنها از یکی بلکه از همه نوع محتواها و کمپین ها به صورت ترکیبی استفاده کنید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که کمپین را خوب طراحی کنید و حتما در نوشتن کپشن و قرار دادن عکس های تبلیغاتی به دنبال بهترین ها باشید. در این راه می توانید از خبرگان و کارشناسان این مسئله راهنمایی و مشاوره بخواهید.