تبلیغات محیطی

هر زمان، برای درگیر شدن در فضای تبلیغاتی خارج از خانه می تواند جذاب باشد. تقاضا برای تبلیغاتی که در محیط صورت می گیرد، نسبت به سال های قبل تغییر کرده است. با این حال صنعت به طور قابل ملاحظه ای در درک آنچه در آینده برای تبلیغات در دنیای واقعی در انتظار خواهد بود هیجان دارد. ترکیبی از پیشرفت های فناوری با مزایای سنتی تبلیغات در جهان حقیقی، دنیای تبلیغات محیطی را برای خیلی از بازاریابان و تبلیغ کنندگان غیرقابل اجتناب کرده است. در این مقاله ما به بررسی تبلیغات محیطی می پردازیم و در این زمینه نکات مهمی را بیان می کنیم.

تبلیغات محیطی چیست؟

تبلیغات محیلی یا تبلیغات بیرونی، نوعی از تبلیغات است که در خارج از خانه مصرف کنندگان دیده می شود. به طور سنتی این مورد شامل همه چیز از تابلوهای تبلیغاتی گرفته تا اتوبوس، نیمکت و هر چیز دیگری را در بر می گیرد. اگر در خارج از خانه خود تبلیغی بدون گوشی موبایل می بینید، مانند تبلیغات بنری  به احتمال زیاد به نوعی تبلیغ محیطی نگاه می کنید.

همه ما در خارج از منزل وقت می گذرانیم. با رشد تبلیغات دیجیتال، گاهی شنیدن پیام های هر برند یا شرکت دشوار است. تبلیعات محیطی این مشکل را حل می کند. در حقیقت همراه ترکیب با پیشرفت های دیجیتال به ابزاری قدرتمند برای بازاریابان و تبلیغ کنندگان تبدیل می شود.

تبلیغات محیطی چیست؟

انواع نمونه های تبلیغاتی

انواع مدل های تبلیغاتی در این شیوه به شرح زیر هستند:

  • بیلبورد
  • اتوبوس
  • تبلیغات با پوسترها
  • سیستم های سفری مانند مترو و سایر مکان های سفری
  • فرودگاه ها
  • تاکسی ها
  • مبلمان خیابانی

مزایای تبلیغات محیطی

تبلیغات خارج از خانه می تواند جایگزینی درخشان برای تبلیغات دیجیتال آنلاین باشد. در عین حال می تواند محدودیت هایی هم داشته باشد. این را با حجم انبوهی از اطلاعاتی که مشتریان به صورا آنلاین با آن مواجه می شوند ترکیب کنید و درک اینکه چرا تبلیغات دیجیتال همیشه بهترین راه حل نیست، آسان است‌.

اما در تبلیغات محیطی این مشکلات نیست. اجتناب از این مدل ها دشوار است. به دلیل اندازه و تضاد با محیط واقعی می تواند تاثیر قابل توجهی بر مصرف کنندگان بگذارد. در کنار این توضیحات، مدل محیطی به عنوان مکمل تبلیغات دیجیتال تاثیر مثبتی دارد. مطالعاتی در این زمینه نشان داده است که مصرف کنندگان پس از اینکه ابتدا در معرض تبلیغات محیطی قرار گرفتند، ۴۸ درصد بیشتر با تبلیغ دیجیتال تعامل دارند.

فعالیت هایی که با این مدل تبلیغ می توان انجام داد:

دلیل اینکه تبلیغ کنندگان عاشق این مدل تبلیعات هستند، به دلیل تاثیر بالقوه ای است که می تواند بر مصرف کنندگان داشته باشد. کمپین های تبلیغات محیطی را نمی توان نادیده گرفت. خصوصا در مقایسه با تلویزیون، رادیو یا تلفن همراه که اغلب می توانند خاموش شوند یا مصرف کننده می تواند به کانال دیگری منتقل شود. این بدان معناست که تبلیغ کنندگان می توانند کمپین های بسیار بصری و تاثیرگذاری راه اندازی کنند که توجه مصرف کنندگان را به خود جلب می کند و به برندها اجازه می دهد پیام شان را قطع کنند.

خلاق بودن در تبلیغات محیطی

بیرون از خانه مکانی عالی برای شکوفایی خلاقیت در دنیای تبلیعات است. فضای تبلیغاتی در مقیاس بزرگ و تاثیرگذار مکانی فوق العاده برای رشد هلاقیت است. در کنار این نیاز به ارائه یک پیام روشن و ماندگار، برای آزمایش برخی از خلاقانه ترین ایده های برند شما عالی است. این را با افزایش داده ها و تعاملات جدیدی که در فضای تبلیغات محیطی در حال رشد است ترکیب کنید و به راحتی می توان فهمید که‌ چرا خلاقیت جزو کلیدی کمپین ها است.

از موقعیت مکانی هوشمندانه استفاده کنید

تبلیغات خارج از خانه به شدت مکان محور است. با حضور در دنیای واقعی، تبلیغ کنندگان باید در نظر داشته باشند که تبلیغات خود را کجا قرار دهند تا بیشترین تاثیر را داشته باشند. با ظهور تبلیغات محیطی و شاخه های آن تبلیغ کنندگان می توانند با موقعیت مکانی بسیار بیشتر از آنچه قبل در دسترس بود انجام دهند. به عنوان مثال در زمان مناسب می توان اطلاعات جمعیتی مصرف کنندگان را که نزدیکی موجودی تبلیغات هستند درک کرد‌.

بر این اساس تبلیغ کنندگان می توانند تبلیغات پویا را ارائه دهند که در هر لحظه به بهترین وجه برای مصرف کنندگان مناسب باشد. در واقع به همان روشی که خدمات بازاریابی دیجیتال برای ارائه بینش و تجزیه و تحلیل دقیق در مورد تعامل و تبدیل تبلیغات تکامل یافته است، تبلیغات محیطی هم اکنون فراگیر شده است. همه بررسی ها تبلیغات محیطی را به ابزاری قدرتمند برای هر بخش بازاریابی تبدیل می کنند.

سخن آخر

در این مقاله ما به بررسی تبلیغات محیطی پرداختیم. این مدل تبلیغ انواع مختلفی دارد ک می تواند به شکل پویاتری مورد استفاده قرار گیرد.‌ داده های بهتر و بررسی های صورت گرفته نیز به این نوآوری ها کمک کنند. در واقع تبلیغ کنندگان می توانند رسانه های پویا را بر اساس جمعیت شناسی و رفتار دستگاه های تلفن همراه ارائه دهند. در این راستا می توانید با متخصصان ما نیز همراه شوید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای