امروزه تولید کنندگان کالاها و خدمات و حتی موارد دیگر برای معرفی تولیدات خود اقدام به تبلیغات از راه ها و با ترفند های مختلف می کنند. هدف تمامی این ها جذب مخاطب و مشتری بیشتر می باشد. یکی از این روش ها ترفندهایی که توسط تولید کنندگان کالا و خدمات به کار گرفته می شود تهیه و توزیع بروشور بین مشتریان خود می یاشد. در مقاله پیش رو در مورد بروشور، قیمت چاپ بروشور و  کارایی و انواع آن توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

 

بروشور چیست؟

 

در تعریف بروشور می توانیم بگوئیم کتابچه ای چند صفحه ای است که برای آموزش، استفاده از کالا و خدمات از طرف تولید کنندگان و یا کسانی که می خواهند جنسی را به مشتری معرفی کنند تولید و چاپ می گردد. طراحی بروشور برای راهنمایی بیشتر مشتری مانور می دهد و هدف اصلی معرفی کالا و نحوه استفاده از یک کالای خاص می باشد. هر بروشور مختص یک کالا و یا اختصاص به معرفی یکی از خدمات موسسه ها دارد. البته لازم به ذکر است که بروشور ها کمتر جنبه تبلیغاتی داشته و بیشتر به عنوان راهنمای استفاده از کالا مورد مصرف می شوند.

بروشور یک نوع از تبلیغات محیطی محسوب می شود.

قیمت چاپ بروشور

هدف از چاپ بروشورها

 

اگر بخواهیم اهدافی برای بروشورها در نظر بگیریم می توانیم بگوییم هدف از چاپ بروشور می تواند چهار چیز باشد که عبارتند از:

آموزش

 

از نکات اصلی چاپ بروشور آموزش و اطلاع رسانی از نحوه استفاده از دستگاه می باشد و این که مشتری کالا و یا خدمات در جریان استفاده صحیح از کالا طبق راهنمایی های گفته شده در بروشور قرار می گیرد.

 

اطلاعات

 

در بروشور کالا معمولا اطلاعاتی در مورد شرکت تولید کننده کالا، خود کالا و خدمات جانبی و پس از فروش شرکت تولیدی در ارتباط با کالا توضیح مختصری داده می شود تا خریدار در جریان قیمت، مشخصات فنی، نحوه استفاده از دستگاه و خدمات پس از فروش و شرایط این خدمات قرار بگیرد.

 

تبلیغات در vqs

 

یکی دیگر از مزیت های بروشور جنبه تبلیغاتی آن می باشد. این بدین معنی است که برای خریدار ضمن آشنایی با کارکرد و نحوه عملکرد کالا به نوعی با تبلیغ کالا نیز مواجه می گردد و این را می توان تاثیر مثبت بروشور قلمداد نمود.

 

شناخت

 

وجود بروشور در کنار کالا به صورت اتوماتیک باعث شناخت دیگران از کارخانه و مجموعه تولیدی شما می گردد. در واقع برای شما کسب شان و اعتبارخواهد بود.

با توجه به توضیحاتی که داده شد یک Brochure موفق نتیجه تعامل این 4 هدف می باشد. نکته مهم دیگر این است که هیچکدام از این چهار مورد نباید تاثیر فزاینده ای در طراحی بروشور داشته باشد و سهم هر کدام مشخص شده و به اندازه مکفی رعایت گردد.

 

مزیت های استفاده از بروشور و قیمت چاپ بروشور

 

بروشور در کنار یک ابزار تبلیغاتی مزیت هایی نیز به همراه دارد که عبارتند از:

 

پخش آسان

 

شما به عنوان تولید کننده کالا و خدمات علاوه بر بسته بندی کالا در نمایشگاه ها و فروشگاه ها، این تبلیعات را به صورت جداگانه در اختیار افراد قرار می دهید تا از طریق  تعداد بیشتری با مشخصات کالا و خدمات شما آشنا شوند.

 

قرار دادن اطلاعات جامع در بروشور

 

بروشور‌ به تولید کنندگان کالا و خدمات این اجازه را می دهد تا اطلاعات زیادی را در قالبی کوچک و فشرده جمع آوری یا  توصیف کنند و در اختیار مشتریان خود قرار دهند. در صورتی که بروشور دارای طراحی حرفه ای باشد حکم یک سرمایه گذاری مناسب را دارد.

 

اقتصادی بودن

 

در مقایسه با خیلی از بازاریابی های آنلاین بروشور به عنوان یک طرح بازاریابی از هزینه کمتری برخوردار می باشد. علاوه بر این که شما می توانید طراحی و تولید بروشور های خود را متناسب با بودجه خودتان انتخاب کنید. ضمن اینکه می توانید برای مناطق مختلف متناسب با فرهنگ آن منطقه گزینه مناسب ان منطقه را به چاپ برسانید.

 

افزایش اعتبار کسب و کار  و قیمت چاپ بروشور

 

زمانی که افراد مختلف بروشور شرکت تولیدی شما را می بینند و توجه شان به آن جلب می شود در واقع با یک کالا آشنا نمی شوند. بلکه با یک شرکت و مجموعه تولیدی بزرگ آشنا می گردند. همین اطلاعات موجود در بروشور شما راهنمای خوبی است که خریداران هنگام خرید شرکت تولیدی شما را در اولویت کار خود قرار دهند.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت تبلیغاتی vqs ما به بررسی بروشور و قیمت چاپ بروشور پرداختیم.  به علت حساسیت موضوع حتما طراحی را به دست افراد متخصص این امر قرار دهید. از طراحی های زیبا، متن کوتاه و دیگر امکاناتی که طراحان و متخصصین این امر به شما پیشنهاد می کنند بدون واهمه استقبال کنید.