اینستاگرام یا توییتر؟ کدام برای برند شما بهتر است؟

بین سه تا پنج سال پیش، توییتر، نیروی و توانی غالب در دنیای بازاریابی رسانه های اجتماعی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی بود. بازاریابان به این پلتفرم سریع سرازیر شدند تا محتوای خود را در مقابل میلیون ها نفر به نمایش بگذارند. توییتر امروز هم بسیار محبوب است. اما این شبکه مانند گذشته نیست و مدل فعالیتی خاص خود را دارد. شاید یکی از دلایل عقب نشینی گروه زیادی از افراد از توییتر، وجود خدمات اینستاگرام باشد. در ادامه این نوشته از وب سایت تبلیغاتی vqs می خواهیم بدانیم کدام یک از اینستاگرام یا توییتر برای برند شما بهتر هستند؟

اینستاگرام یا توییتر؟ کدام برای برند شما بهتر است؟

این بحث بین دو فضای مجازی خاص، بسیار جالب است. بسیاری از بازاریاب ها و برندهای بزرگ تمرکز خود را از توییتر برداشته اند و تمام تلاش خود را برای اینستاگرام گذاشته اند. در این روند می توان اشاره داشت اینستاگرام جایی است که مصرف کنندگان با حجم بالا در آن زندگی می کنند. اما آیا به این معنا است که باید توییتر را فراموش کنید؟ خیر! ما در ادامه با بررسی نکات مهمی در این زمینه به شما کمک می کنیم تا تصویر واضح تری از هر کدام داشته باشید. با این دیدگاه واضح می توانید انتخاب کنید که کدام یک برای شما بهتر است؟

آمار و ارقام و آنالیز شبکه ها

داده ها می توانند به شما کمک کنند تا بر اساس محبوبیت، فعالیت خود را بر کدام شبکه اجتماعی بگذارید. با این اعداد می توانید تصمیم بگیرید که کدام شبکه اجتماعی برای برند شما بهتر است؟ با این اعداد  می توانیم بفهمیم اینستاگرام یا توییتر؟ کدام بهتر است؟

آمار توییتر

  • 316 میلیون کاربر ماهانه
  • روزانه 500 میلیون توییت ارسال می شود
  • 80 درصد از کاربران فعال در تلفن همراه
  • 77 درصد از کاربران خارج از ایالات متحده و در کشور های مختلف

آمار اینستاگرام

  • 400 میلیون کاربر فعال ماهانه
  • 40 میلیارد عکس به اشتراک گذاشته شده است
  • 80 میلیون عکس به طور متوسط در روز
  • 6 میلیارد لایک در روز

درست است که مدت زمان فعالیت توییتر بسیار بیشتر از اینستاگرام است. اما تعداد کاربران فعال ماهیانه که از خدمات اینستاگرام استفاده می کنند بسیار بیشتر می باشد. این آمار به تنهایی خود باعث شده است که کسب و کار های بسیاری متوجه این اپلیکیشن شوند و شروع به یادگیری و کسب اطلاعات در ارتباط با هنر بازاریابی اینستاگرام کنند.

در نقطه مقابل توییتر با ارسال بیش از ۵۰۰ میلیون توییت روزانه، در مقایسه با ۸۰ میلیون عکس پست شده در اینستاگرام برنده شده است.

مخاطبان در اینستاگرام یا توییتر؟

بخش بزرگی از بحث توییتر و اینستاگرام از این واقعیت ناشی می شود که هر دو مخاطبان یکسانی دارند. وقتی به آمار جمعیتی آنها نگاه می کنید، متوجه می شوید که این دو شبکه اجتماعی از نظر سن، درآمد، سطح تحصیلات و حتی موقعیت مکانی کاربران مشابهی دارند. گروه سنی کاربران در هر دو شبکه اجتماعی ۱۸ تا ۲۹ سال است. از سنین ۵۰ سال به بالا، تعداد کاربران شروع به کاهش می کند. داده های دقیق نشان می دهند که توییتر و اینستاگرام در بین افرادی که در دانشگاه ها هستند و یا حول و حوش ۲۰ سال سن دارند، محبوبیت زیادی دارند. در واقع می توان گفت پایگاه کاربرانی است که به طور کلی باعث رشد رسانه های اجتماعی می شوند. چرا که این گروه سنی، فعال ترین ها هستند.

تفاوت جنسیتی و موقعیت مکانی به بازاریابان به طور قابل توجهی دسترسی بیشتری نسبت به سایت‌هایی که مخاطبانی دارند که عمدتاً زن و مرد هستند، می‌دهد. از آنجایی که جمعیت موجود در اینستاگرام یا توییتر هر دو تقریبا به طور مساوی است، باید به مخاطبان هدف خود دقت داشته باشید. با این روند می توانید محتوای خود را هدفمندتر پیش ببرید. پست هایی که در اینستاگرام و یا توییتر می گذارید باید متناسب با جامعه هدف شما و افرادی باشند که به دنبال کنندگان شما تبدیل شده اند.

تعامل در کدام شبکه اجتماعی؟

بیشترین کاربران را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام دارد. این پلتفرم می تواند کاربران را در شبکه خود مورد تمرکز دقیق قرار دهد. با بررسی هایی که صورت گرفته، نشان داده شه است که اینستاگرام می تواند تمرکز مصرف کننده را روی پست هایی که ارائه می شوتد نگه می دارد.  این خود یکی از بهترین مزیت ها برای برند شما است.

سخن آخر

آیا می دانید اینستاگرام یا توییتر کدام برای شما بهتر است؟ بحث  توییتر و اینستاگرام از مدت های طولانی است که مورد علاقه کاربران فضای مجازی است. درک تفاوت بین این دو می تواند به شما کمک کند تا رشد بسیاری به کسب و کار خود بدهید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *