امنیت پیج در اینستاگرام

امروزه یکی از پر طرفدارترین شبکه های اجتماعی که طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا برای خود بدست آورده است اینستاگرام می باشد. در ادامه و در مقاله پیش رو ضمن معرفی اینستاگرام توضیحاتی در مورد امنیت پیج در اینستاگرام و راهکارهایی که منجر به امنیت پیج شما خواهد شد توضیح خواهیم داد.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

 

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی اشتراک گذاری فیلم و عکس می باشد. این اپلیکیشن به کاربران خود اجازه می دهد که عکس و فیلم های خود را با این سرویس آپلود کنند. مشترکین خدمات اینستاگرام می توانند فایل های خود را با فیلترهای گوناگون اصلاح کرده و با تگ ها و اطلاعات مکانی آنها را دسته بندی کنند. در اینستاگرام شما این اختیار را دارید که عکس ها را به صورت عمومی یا خصوصی برای برخی کاربران به نمایش بگذارید.

امنیت پیج در اینستاگرام

 

امروزه در اینستاگرام با این مسئله مواجه هستیم که افرادی خود را به عنوان تامین کننده امنیت پیج خصوصا افراد معروف و سلیبرتی ها معرفی می کنند. در صورتی  که واقعیت امر چیز دیگری است و این مسئله چیزی جز فریب نیست. چرا که خود اپلیکیشن اینستاگرام تیم پشتیبانی و خدمات خاص خود را دارد که وظیفه آنها پاسخ دادن به مشکلات کاربران می باشد.

در صورتی که مشکلی برای پیج اینستاگرامی شما پیش بیاید و یا ریپورت شوید از طریق مکاتبه با اینستاگرام به راحتی قادر به برگرداندن پیج خود هستید. بنابراین بهتر است به سمت این افراد به عنوان تامین کننده امنیت پیج در اینستاگرام نروید. در ادامه راهکارهایی را به شما معرفی خواهیم نمود که خودتان می توانید امنیت پیج اینستاگرامی تان را تامین کنید.

راهکارهایی برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام

 

نمی توان منکر آن شد هکرهایی وجود دارند که به راحتی به پیج های شخصی افراد نفوذ کرده و به اطلاعات مهم و گاها شخصی افراد دسترسی پیدا می کنند. موجب ضرر و زیان این افراد نیز می شوند. در این بخش راهکارهایی را به شما پیشنهاد می کنیم که می تواند به امنیت پیج تان کمک کند. این راهکارها عبارتند از:

 

راهکارهایی برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام

انتخاب پسوورد قدرتمند برای پیج تان

اکثر پیج هایی که توسط هکر های اینستاگرامی هک می شوند فاقد پسوورد قدرتمندی هستند. بهتر است پسووردی را انتخاب کنید که ویژگی های زیر را دارا باشد:

  • حداقل 8 کاراکتر داشته باشد
  • در پسوورد خود از حروف کوچک و بزرگ، اعداد و علامت های خاص استفاده شود.
  • پسوورد انتخابی شما نسبت به دیگر پسووردهایی که برای دیگر شبکه های تان مانند ایمیل تان استفاده می کنید کاملا متفاوت باشد.

عوض کردن مرتب پسوورد برای امنیت پیج در اینستاگرام

 

هر چقدر هم پسووردی که برای پیج تان انتخاب می کنید و در نظر می گیرید مهم باشد ولی می تواند مورد حمله و رمز گشایی هکرها قرار گیرد. بهتر است بصورت منظم و بعد از مدتی پسوورد خود را عوض کنید. این تغییر ات شما را تا حدود خیلی زیادی از حمله هکرها دور نگه داشته و در امنیت نگه می دارد.

پسوورد خود را در اختیار هبچ کس قرار ندهید

 

پیج اینستاگرام هر شخصی حریم شخصی فرد می باشد. هر چند افرادی می توانند عکس ها و اطلاعات شخصی شما را با رضایت خودتان ببینند. ولی باز هم به این نکته اهمیت بدهید که هیچ کس به پسوورد شخصی تان دسترسی نداشته باشد. حتی عزیزترین کسان تان. حتی بخاطر امنیت پیج در اینستاگرام با گوشی کسی نیز به اکانت اینستاگرامی خود وارد نشوید.

اطلاعات شخصی خود را مخفی نگه دارید

 

در پروفایل خود تمامی اطلاعات را فاش نکنید. خصوصا در قسمت (EDIT PROFILE) هیچگونه اطلاعات شخصی را در فیلد بیوگرافی ننویسید که بتوانند بر علیه شما استفاده کنند. برای اطمینان بیشتر و حفظ حریم شخصی می توانید وضعیت آخرین بازدید خود در اینستاگران را غیر فعال کنید‌.

برای امنیت پیج در اینستاگرام موقعیت مکانی خود را غیر فعال کنید

 

از راهکارهای دیگری که در امنیت پیج اینستاگرام  خود می توانید به کار ببرید این است که سرویس لوکیشن(موقعیت مکانی) خودتان در اینستاگرام را خاموش کنید. این کار به شما کمک می کند که کسی نتواند هویت شما را کپی کند.

تایید دو مرحله ای اینستاگرام

 

با دو مرحله ای کردن ورود به اینستاگرام خیال خود را راحت خواهید کرد. تایید دو مرحله ای به عنوان یک لایه امنیتی مضاعف برای حفاطت از حساب شما مفید و موثر خواهد بود. با این کار در صورتی که شخص دیگری رمز حساب اینستاگرام شما را متوجه شده باشد باز هم توانایی آن را ندارد که وارد پیج شما گردد. چرا که نیاز به فاکتور دوم ضروری می باشد. فاکتور دوم یک کد منحصربه فرد و البته قابل انقضا می باشد که شما توسط پیامک آن را دریافت خواهید نمود. پیج اینستاگرامی شما هر وقت توسط یک موبایل دیگر لاگین شود از شما می خواهد که این کد را وارد کنید.