اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی

اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی

امروزه یکی از راه هایی که خیلی سریع می توان مجصولات برند خود را در معرض جامعه و دید عموم قرار داد استفاده از شبکه های اجتماعی می باشد. در دنیای الکترونیک امروزه افرادی که بتوانند از شبکه های اجتماعی به موقع و صحیح استفاده کنند بهره بیشتری خواهند برد و به اصطلاح برنده بازی خواهند شد‌. همچین باید بدانید این امکان وجود دارد که در بازاریابی شبکه های اجتماعی ایراداتی رخ می دهد. این موارد می تواند منجر به ضرر و زیان های بزرگی برای صاحبان برند شود. در مقاله پیش رو در مورد اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی صحبت نموده و توضیحاتی را خدمت شما عزیزان خواهیم داد.

اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی

در فعل و انفعالات بازاریابی اشتباهاتی ممکن است رخ دهد که مهم و تاثیر می باشد و در برخی موارد باعث ضعف و شکست در بازاریابی می شود. این اشتباهات عبارتند از:

فقط در محدوده شبکه های اجتماعی کار بازاریابی را انجام دهیم

این بدین معنی است که بازاریابی در شبکه های اجتماعی به تنهایی پاسخ گو نبوده و در کنار شبکه اجتماعی استفاده از بازاریابی دیجیتال می تواند کمک مؤثری  باشد.

تمرکز بیش از حد به فروش کالا

یکی از اشتباهات رایج در بازاریابی فضای شبکه های اجتماعی این است که تاکید زیادی بر فروش داشته و کالا یا خدمات خود را در معرض دید بپذارید. آن ها را به رخ مخاطبان خود بکشید. بهترین روش برقراری ارتباط دوستانه با مخاطبین و دریافت نظرات و پیشنهادات آنان می باشد‌. از این رو شما باید با تکنیک های روانی که مخاطب را به سمت آرامش می برد پیش بروید. نباید احساس اجبار را بر آن ها تحمیل کنید.

عدم نوآوری و تقلید از دیگر کسب و کارها

از دیگر اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی  تاکید به تقلید از دیگران است. این که خودمان هیچ ایده خلاقانه ای را ارائه ندهیم و به تقلید از دیگران بپردازیم. تقلید از سایر کسب و کار ها باعث می شود تا شما نه تنعا خدمات خود را از بین ببرید بلکه برای گروه های مشابه هم تبلیغ کنید. اگز می خواهید در یک شاخه فعالیت داشته باشید بهتر است حتما با ایده ای جدید و تازه پیش بروید.

عدم نوآوری و تقلید از دیگر کسب و کارها

تاکید بر افزایش فالوور و مخاطب به هر روش

از اشتباهات دیگر در بازاریابی شبکه های اجتماعی این است که فقط به دنبال جذب و افزایش فالوور باشیم و در مورد محتوای پست های تبلیغاتی و یا ارتباط با مخاطب کاری انجام ندهیم.

عدم ایجاد هیجان و کسالت بار بودن روش کار از اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی

در بازاریابی در شبکه های اجتماعی روند یکسان و بدون هیجان بودن می تواند ضربه زننده به فروش باشد. باید به طور مداوم در حال نواوری وایجاد خلاقیت و راههای بهتر ارتباط با مخاطبان بود.

عدم دقت در زمانبندی انتشار محتوا

یکی دیگر از اشتباهات در امر بازاریابی در شبکه های اجتماعی عدم دقت در زمانبندی و پخش محتوا می باشد. بایستی بدانیم که محتوای تبلیغات  اینترنتی باید در زمات مناسب باشد. زمانبندی نا مناسب ممکن است علاوه بر عدم جذب مخاطب جدید باعث شود مخاطبان قبلی خود را نیز از دست بدهیم. به طور مثال اگر در اینستاگرام فعالیت می کنید باید بدانید که چه زمان برای گذاشتن پست یا استوری اینستاگرام بهتر است. در این صورت است که می توانید بهترین اقدام را داشته باشید. بازاریابی نیاز به حضور افراد و دقت و توجه آن ها دارد. پس اگر زمان خوبی برای پست گذاشتن داشته باشید، میزان بازدهی را بالا خواهید برد.

عدم برنامه ریزی صحیح در فعالیت و بازاریابی در شبکه های مجازی

فعالیت بازاریابی و تبلیغ و فروش از طریق شبکه های اجتماعی احتیاج به یک برنامه ریزی تخصصی دارد و حتما بایستی در این زمینه از قبل مطالعه داشته و از راهنمایی و تجربه متخصصین این امر استفاده کنیم.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت vqs ما به بررسی اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی پرداختیم. اما نکته پایانی این که اگر قصد بازاریابی و فعالیت اقتصادی در شبکه های اجتماعی را دارید حتما قبل از هر کاری در این مورد مطالعه تحقیقاتی انجام دهید. حتما با افراد خبره این کار مشورت نموده و حتی در دوره های تخصصی این امر شرکت کنید. به هیچ وجه بی گدار به آب نزنید. چرا که ممکن است متحمل ضرر و زیان شوید. در این مسیر می توانید با کارشناسان ما مشورت کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *